UWAGA!

Miejskie działki pod domki. Kto chętny?

 Elbląg, Jedna z działek wystawionych na przetarg znajduje się przy ul. Rawskiej
Jedna z działek wystawionych na przetarg znajduje się przy ul. Rawskiej (fot. Michał Skroboszewski)

Są chętni na budowę domu w sąsiedztwie Bażantarni albo przy ul. Rawskiej? Ratusz właśnie wystawił na przetarg dwie niezabudowane dotychczas działki. Licytacje odbędą się w lipcu.

Urząd Miejski systematycznie sprzedaje niezabudowane działki pod budownictwo jednorodzinne. Tym razem na przetarg zostały wystawione nieruchomości przy ul. Rawskiej i Marymonckiej, znajdujące się na osiedlach domków.

Chętni mogą kupić uzbrojoną działkę przy ul. Rawskiej (dojazd do niej możliwy od ul. Kmicica) o powierzchni 711 metrów kwadratowych, której cena wywoławcza wynosi 107 tysięcy złotych (plus VAT). Działka nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego, więc inwestor będzie musiał najpierw uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. Nabywca nieruchomości będzie zobowiązany do rozpoczęcia budowy do końca 2023 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2025 r.

Druga z działek wystawiona na sprzedaż znajduje się przy ul. Marymonckiej w sąsiedztwie Bażantarni. Ma 689 metrów kw. powierzchni, jest uzbrojona i wyceniona na 111 tys. złotych (plus VAT). Podobnie jak działka przy ul. Rawskiej nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego. Potencjalny nabywca będzie zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji do 31 grudnia 2022 roku, i jej zakończenia do 31 grudnia 2024 roku.

Licytacja obu działek odbędzie się w Urzędzie Miejskim 13 lipca.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nic innego już prezydentowi nie zostało tylko sprzedaż działek bo kasę mieć musi a tak rządzić każdy głupi potrafi
 • "inwestor będzie musiał najpierw uzyskać decyzję o warunkach zabudowy"- no to Wielki Witold nie moze juz odrazu sprzedać działki na której jest już decyzja o warunkach zabudowy. To jest k*** kpina. Marzysz o domku jaki chcesz, masz pieniadze kupujesz działke a w warunkach zabudowy okaze sie że twoja wizja domku jest inna niż wizja Pana urzędnika w starostwie (pomijajać że moze nigdy nie miał działki mieszka w bloku, a decyduje za kogoś jak ma jego dom wyglądać).
 • @Wiceminister - Pan prezydent chce dobrze dla miasta, to porządny i uczciwy człowiek, odczepcie się od niego.
 • bedzie na nastepny remont mostu
 • Ciekawe kiedy urzad miejski sprzeda. .. Oni nigdy nie umieli rzadzic tylko sprzedawali. .. czytaj. .. STOCZNIA, PRAWIE LOT. .i. inne spólki Kolejka na kasprowy. .. itd. .. .w Elblągu. .. Zdrój. .. itd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  8
  sasuad(2020-06-16)
 • Jak pan prezydent chce dobra dla miasta to niech odejdzie
 • Ceny wyjściowe za niskie bo teren atrakcyjny
 • @Tralala - Panie mądry, ulica Rawska leży na terenie miasta Elbląg a więc organem właściwym do wydawania decyzji jest Urząd Miejski czyli Prezydent a nie starosta powiatowy a wydanie warunków zabudowy jest na podstawie konkretnego projektu domu więc i tak warunki musiał byś zmieniać pod swój "wymarzony". Lepiej czasu nie marnuj na malkontenctwa i pisanie głupot tylko łap za książkę i następnym razem wypowiadaj się na tematy na, których się znasz, pozdrawiam :)
 • @Tralala - To nie można po prostu kupić kawałek ziemi i postawić dom, jak w USA? Trzeba mieć jakieś śmieszne "decyzje o warunkach zabudowy"?
 • @K.B - No dobra.
 • @K.B - Bardzo szanownego przepraszam pomyliło mi się bo dla mnie Elbląg to wieś :)Mimo to "a wydanie warunków zabudowy jest na podstawie konkretnego projektu domu więc"od kiedy projekt jest pierwszy a warunki zabudowy dostosowane do tego projektu. Pan taki do informawany widzę :). Pieprzysz głupoty. Jak dostaniesz pozytywną decyzję o warunkach zabudowy wtedy masz podstawe do wyboru konkretnego projektu. Kumiesz to? Czy nie bardzo? Także chyba że masz znajomości to u Ciebie proces jest taki że warunki wydaja pod projekt. No ale podsumowując - "następnym razem wypowiadaj się na tematy na, których się znasz"
 • A vice prezydenci chcą dobrze?? Dla kogo??
Reklama