UWAGA!

Mieszkania plus przy Obrońców Pokoju

 
Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu (fot. Michał Skroboszewski)

Nasze wcześniejsze informacje na temat budowy w Elblągu budynków z rządowego programu „Mieszkanie plus” się potwierdziły. Na najbliższej sesji radni mają podjąć uchwałę w tej sprawie. Trzy budynki, w których znajdzie się 96 mieszkań, mają powstać przy ul. Obrońców Pokoju.

Radni mają w czwartek, 28 czerwca, zgodzić się na realizację w Elblągu rządowego programu „Mieszkanie plus”, którym zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. Budowę mieszkań ma realizować spółka celowa, którą miasto ma wkrótce powołać, bo takie są wymogi tego programu.
       Prezydent Elbląga już w grudniu 2016 roku podpisał list intencyjny z BGK Nieruchomości w sprawie współpracy przy realizacji inwestycji. Miasto przedstawiło kilka lokalizacji działek (m.in. na Zatorzu). Ostatecznie przedstawiciel BGK wybrał grunt przy ul. Obrońców Pokoju.
       Na działce o powierzchni prawie 2,4 hektara mają powstać trzy budynki czterokondygnacyjne, w każdym po 32 mieszkania. Miasto ma koncepcję zagospodarowania tego terenu. Kiedy może ruszyć budowa? Tego na razie nie wiadomo. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama