UWAGA!

Modrzewina Południe ma już studium i raport

 
Elbląg, Modrzewina i hale produkcyjne
Modrzewina i hale produkcyjne (fot. arch. AD)

Gmina Miasto Elbląg odebrała kolejne opracowania studyjno-koncepcyjne dla terenów inwestycyjnych, są to: studium wykonalności oraz raport o barierach inwestycyjnych na Modrzewinie Południe w Elblągu.

Projekt pn. „Opracowanie studyjno-koncepcyjne dla terenów inwestycyjnych Modrzewiny Południe w Elblągu” został podzielony na kilka etapów. W pierwszym wykonawca, wyłoniony w drodze przetargu, opracował dokumentację techniczną wstępnego rozeznania saperskiego na głębokości min. 1,5 metra na całym obszarze objętym Projektem, wyłączając pasy drogowe dróg planowanych do zaprojektowania w ramach niniejszego Projektu.
       W drugim etapie przygotowane zostało studium wykonalności wraz z raportami o barierach inwestycyjnych i oddziaływaniu na środowisko naturalne wraz z analizą kosztów makroniwelacji.
       Wykonana została ponadto dokumentacja projektowo-budowlana czterech planowanych dróg, kanalizacji deszczowej i sieci hydrologicznej w zakresie regulacji koryt cieków wodnych wraz z budową zbiorników retencyjnych.
       Wyżej wymienione opracowania studyjno-koncepcyjne zostały wykonane przez gdańskie konsorcjum firm w składzie: AJM Sp. z o.o. oraz ZNAK Drogowa Pracownia Projektowa Tomasz Stawarz. Pozwolą one w najbliższych latach realizować inwestycje na terenie 133 ha terenów inwestycyjnych Modrzewiny Południe.Ostatnim etapem projektu będzie nadzór autorski, prowadzony w trakcie robót wykonywanych w przyszłości w oparciu o przygotowaną dokumentację.
       Zakończenie realizacji projektu planowane jest na IV kwartał 2014 r.
       Całkowity koszt realizacji projektu to 821.271,00 zł brutto, z czego 587.583,75 zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej.
      
Łukasz Mierzejewski, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • te wszystkie projekty i opracowania to tylko dla pobierania kasy na sztucznie utworzonych stanowiskach a Modrzewina i tak leży odłogiem bo to szambo bez perspektyw
 • Kondek Szkoda, że dopiero teraz się myśli o czym, co już dawno powinno być zrobione. Każda władza, to ma tylko pełno frazesów a działania zero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Kondek(2014-07-30)
 • a Pamiętasz Pan Panie Wilk obiecane działki budowlane dla młodych za 50 tys(NETTO). pod warunkiem wybudowania się w przeciągu podajże 5 lat. Nie bardzo chyba. Ja pamiętam! A wybory tuż tuż.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  kiełbasawyborcza-przeterminow(2014-07-30)
Reklama