UWAGA!

Most w remoncie

 Elbląg, Na Moście Niskim trwają prace remontowe
Na Moście Niskim trwają prace remontowe (fot. Michał Skroboszewski)

Nowy chodnik i nowa nawierzchnia – to zmiany, które na pierwszy „rzut oka” przejdzie Most Niski. Modernizacja ma zakończyć "serial" związany z usterkami dębowej nawierzchni. Prace potrwają do 20 kwietnia. Zobacz zdjęcia.

Problemy z nawierzchnią Mostu Niskiego występują od lat. Dębowa kostka, którą pokryty jest most w ciągu ul. Studziennej i Orlej, nie sprawdziła się. Do użytku most oficjalnie oddano w lipcu 2013 r., razem z nowym Mostem Górnym oraz zmodernizowanym nabrzeżem od strony Bulwaru Zygmunta Augusta W okresie gwarancyjnym wykonawca musiał dwa razy dokonywać napraw, ale stan nawierzchni i tak się pogarszał. Miejscy urzędnicy podjęli decyzję, że zmieniona zostanie nawierzchnia mostu.

Remont będzie kosztował miasto 460 tys. zł, a wykona go firma z Warszawy. Dotychczasowy chodnik i jezdnia zostaną rozebrane, konstrukcja stalowa zostanie zaizolowana i zabezpieczona powłoką antykorozyjną. Powstanie też odwodnienie liniowe, a na końcu wykonawca położy nową nawierzchnię i wybuduje chodnik.

Do 20 kwietnia most został wyłączony z ruchu kołowego. Piesi mogą korzystać z jednej strony mostu. Prace na moście już trwają.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama