UWAGA!

Mostowa blokada

Sprawa blokada żeglugi przez nowo zbudowany most na rzece Szkarpawie w Drewnicy powraca. Ta budowa ograniczyła możliwość korzystania z drogi wodnej wiodącej z Gdańska do rzeki Wisły i dalej na Zalew Wiślany, a więc i do Elbląga. Jednak drugie doniesienie posła Stanisława Gorczycy z Platformy Obywatelskiej o popełnieniu przestępstwa do prokuratury malborskiej w tej sprawie też zostało umorzone.

- Z tego, co się dowiaduję, to kolejne postępowanie zostało umorzone i prokuratura nie ustaliła, w którym momencie i kto złamał przepisy prawa - mówi Jerzy Wcisła z Platformy Obywatelskiej, elbląski radny. - W sentencji umorzenia wniosku prokuratura argumentuje, że trwają uzgodnienia, że strony chcą poprawić walory rzeki. To bzdura, bo trzeba najpierw znaleźć winnego, który poniesie koszty związane z przebudową toru wodnego w rejonie Drewnicy i wzmocni brzegi Szkarpawy. A koszt takiej przebudowy szacowany jest na 8 mln złotych.
     - Oczywiście, będziemy się odwoływali - kontynuuje Jerzy Wcisła. - Ja z racji pracy w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie zajmuję się drogami wodnymi, będę apelował do marszałka województwa o oprotestowanie drugiej już decyzji malborskiej prokuratury. Uczynią to też z pewnością nasi parlamentarzyści, bo to szkodzi elbląskiemu portowi. Będziemy też wnioskowali o przeniesienie sprawy do innej prokuratury, bo zaczynamy podejrzewać, że prokuratura malborska nie jest zainteresowana rozstrzygnięciem tego problemu - konstatuje Jerzy Wcisła.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • widziałem wstępny projekt. koszt ma wynieść 14 mln zł. za tyle można było wybodować nowy most w nowakowie, który jest największą zakałą elbląskiego portu. czy w tym dziwnym kraju potrafią coś normalnie zrobić??? kurcze o co tu chodzi??? zaczynamy być wesołym miasteczkiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  załamany(2006-07-12)
 • To co to za prokurator skoro nie poznal sie kto zawinił !?!?
 • Panowie się obudzili bo wybory samorządowe????? A sio! Jak tak dalej pójdzie to se Polak to przysłowie kupi- ze przed i po szkodzie głupi. Dowolny cytat z Jana Kochanowskiego. A gdzie praca nad planem przestrzennym i uzgodnieniami.Toć to nie spadło z nieba wczoraj..... Taki kit to prosze wciskać panie wcisło innym.
 • To nazywa się wspaniała współpraca Gmin Nadzalewowych!?A co na to nasz wiceprezydent pan prezes?
 • Proponuję napisać list do Komisji Europejskiej - niech zobaczą jak się z pompą wywala miliony euro w wodę. Myśle, ze jak się dowiedzą to dadzą nam jeszcze więcej.
 • Ciekawe co było powodem tak idiotycznej decyzji władz Nowego Dworu o budowie mostów - zbliżające się wybory czy zwykła zazdrość, że sąsiednie miasto ma zamiar się rozwinąć po tylu latach :( Władze Nowego Dworu zachowały się jak typowy "ciemnogród"!!! Najgorsze jest to, że jeszcze się kłócą, bo boją się przyznać do swojej głupty. Ale miejmy nadziję, żę zapłacą za nią poprzez dopasowanie rzeki do mostu :) Pomyśleć, że dotychczas największą przeszkodą była dla nas Cieśnina Piławska :( Te mosty powinny zostać zburzone i wybudowane na nowo!!! Dobrze, że decydenci w sprawie budowy mostow nie zasiadją we władzach Szczecina lub Gdańska, bo wtedy i tamtejsze porty by upadły. Poza tym całą sprawę powinno się nagłośnić w mediach krajowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anubis(2006-07-13)
 • samo życie - ktoś nie dopillnował i nie ma winnych a zycie toczy się dalej ( dziwy układ )
 • zamiast narzekać trzeba z tego zrobić atrakcję turystyczną napewno przyjechałoby sporo ludzi i zarobek gotowy
 • Proszę mi wyjaśnić bo mój rozum tego nie pojmuję i chyba mam za mało wyobrażni. Po co powstał w takim razie Komunalny Związek Gmin Nadzalewowych? Na czym lub jak wygląda współpraca tych gmin?
Reklama