UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na miejscu parkingu galeria handlowa

Elbląg, Na miejscu parkingu galeria handlowa
fot. AD

W miejscu obecnego parkingu Centrum Handlowego „Ogrody” ma powstać nowa galeria handlowa o całkowitej powierzchni ok. 39 tys. m kwadratowych i 1300 miejscach parkingowych na trzech kondygnacjach. Znajdzie się tam 150 sklepów. Początek budowy w trzecim kwartale tego roku, otwarcie na przełomie 2012 i 2013.

Do 10 marca w Miejskim Biurze Urbanistycznym oraz w Wydziale Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego do wglądu mieszkańców wyłożony jest projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dotyczący tej rozbudowy („Projekt do wglądu mieszkańców”).
       Nowa galeria handlowa powstanie na terenie dzisiejszego otwartego parkingu CH „Ogrody”. Ma mieć powierzchnię ok. 39 tys. m kwadratowych. Trzykondygnacyjny parking (z jedną kondygnacją podziemną) ma liczyć 1300 miejsce parkingowych. Główne wejście do galerii będzie usytuowane na rogu ulic płk. Dąbka i Ogólnej, dodatkowe wejścia – od osiedla Kamionka i ulicy płk. Dąbka. W nowym centrum ma się znaleźć ponad 150 sklepów, ale także sale kinowe. Komunikację wewnątrz galerii zapewnią ruchome schody i windy. Dotychczasowa galeria handlowa oraz Carrefour zostaną zachowane. Wielkość inwestycji to około 50 mln euro.
       Właściciel terenu – ING Real Estate Investment Management – podjął decyzję o rozbudowie, ponieważ, jak czytamy w jego materiałach, „istniejące Centrum Handlowe „Ogrody” ma już prawie 10 lat i wymaga odświeżenia funkcjonalnego i architektonicznego. Elbląg jest jednym z ostatnich miast w Polsce tej wielkości, nieposiadającym nowoczesnego centrum handlowego. W Elblągu przypada obecnie 300 m kwadratowych nowoczesnej powierzchni handlowej na 1000 mieszkańców, przy średniej w Polsce 650 m kwadratowych powierzchni handlowej na 1000 mieszkańców. Obecnie miejscem robienia zakupów i wydawania pieniędzy jest dla elblążan Trójmiasto.”
       Deweloperem centrum handlowego jest firma „Acteeum Group”, a projektantem rozbudowy – firma „esa”.
       Inwestorzy deklarują, że na etapie budowy zatrudniani będą lokalni wykonawcy oraz dostawcy materiałów i urządzeń, a po uruchomieniu galerii powstanie ok. 1000 nowych miejsc pracy.
       Zapewniają też, że na rozbudowie nie ucierpią okoliczni mieszkańcy. Trzypoziomowy parking znajdzie się w części obiektu przy rogu ulic Ogólnej o płk. Dąbka – jest to miejsce najbardziej odlegle od budynków mieszkalnych. Zostaną też zlikwidowane dostawy i wjazd dla klientów od strony osiedla mieszkaniowego.
       W drugim kwartale tego roku ma być wydane pozwolenie na budowę, w trzecim kwartale planowane jest rozpoczęcie rozbudowy. Otwarcie rozbudowanego rozbudowanego centrum handlowego ma nastąpić na przełomie 2012 i 2013 roku.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A czy wyliczono ile z tego powodu zostanie zlikwidowanych miejsc pracy w istniejących placówkach handlowych ? Napewno nie, bo tego typu danych się nie upublicznia. elblążanin
 • i bardzo dobrze, jeszcze tylko JESZCZE zaorać zasyfiały basen i wybudować tam kompleks rekreacyjno rozrywkowy i mamy ELBLĄG !!!!!
 • a gdzie bedą śnieg w zime gromadzić ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obrotomierz cyfrowy(2011-02-14)
 • Miasto galerii handlowych i banków:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblazak(2011-02-14)
 • I bardzo dobrze, że powstanie. Kupcy zawsze bedą płakać, konkurencja jest bardzo pożądana, słaby odpada, takie jest życie.
 • do merc Myślę, że Twoja uwaga nie sprawdza się w zawsze! Słabym jest się wtedy, gdy nie potrafi się konkurować. Czy sklepik osiedlowy może konkurować z marketem? Pewnie, ja tak zrobiłem!Przychodzą do mnie!Jest takich kilka elementów tworzących czynnik konkurencyjny, którym możesz zarządzać. Ale trzeba trochę poczytać, posłuchać specjalistów od zarządzania strategicznego a nawet posłuchać wartościowych klientów. Zebrane uwagi doprowadzą do wyjaśnienia w co należy "inwestować" na jakie obszary w sklepie trzeba zwrócić szczególną uwagę. Jednak jak ktoś otworzył sklepik i myśli, że towar i cena to już wszystko, to powodzenia na bezrobociu!
 • Długi coś ten przełom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  2011/2013(2011-02-14)
 • W gildi i na elzamie mają badziewie i to jest główny problem braku klientów. Druga sprawa to to że na rynku jest o 50% taniej i to jest największy konkurent gildi i elzamu! Elbląg musi się rozwijać inie ma innego wyjścia! Ostatnim razem kupcy protestowali tym razem my mieszkańcy zakrzyczymy ich a jak będzie tego malo to zrobimy co trzeba żeby rozbudowali ogrody!!!!! Nie zmarnujmy kolejnej szansy na rozbudowę Ogrodów!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tobiasz(2011-02-14)
 • jaki autor, taki przełom
 • A części do samochodów MAN z przedwojennymi tradycjami elbląskimi produkują teraz Niepołomice pod Krakowem, tak działała strategia i promocja w U. M.
 • tobiasz - 100% racji!
 • Największą konkurencją dla Gildii i Elzamu są szmateksy!; ) Niech sobie protestują pod tymi lupeksami to one odbierają klientów; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znafca(2011-02-14)
Reklama