UWAGA!

Nie ma przełomu w sprawie ciepła

 Elbląg, Nie ma przełomu w sprawie ciepła
(fot. EPEC)

Urząd Regulacji Energetyki czeka na to, aż elbląski samorząd wraz EPEC-em dojdzie do porozumienia z Energą Kogeneracją w sprawie nowego modelu dostaw ciepła dla miasta. Czwartkowe spotkanie stron w Gdańsku nie przyniosło przełomu, obie firmy komentują przebieg rozmów bardzo dyplomatycznie.

„16 stycznia 2020 r. miało miejsce spotkanie władz EPEC Sp. z o.o., samorządu oraz Energa Kogeneracja Sp. z o.o. z przedstawicielami Urzędu Regulacji Energetyki – Oddział w Gdańsku. Powodem spotkania była próba wypowiedzenia Umowy sprzedaży ciepła przez Energa Kogeneracja Sp. z o.o. Strony zaprezentowały swoje stanowiska, które zostały wysłuchane przez przedstawicieli Urzędu Regulacji Energetyki. Samorząd i EPEC Sp. z o.o. podkreślali, jak ważne jest zapewnienie ciągłości dostaw ciepła dla Miasta i mieszkańców. Spotkało się to ze zrozumieniem Urzędu Regulacji Energetyki, który zaproponował stronom możliwość dalszych spotkań i rozmów – informuje EPEC w rozesłanym dzisiaj do mediów komunikacie. - Pragniemy podkreślić, że niezmienne pozostaje stanowisko EPEC Sp. z o.o. co do tego, że naszym priorytetem jest trwałe rozwiązanie, które nie będzie stanowiło dodatkowego obciążenia kosztami dla mieszkańców, jak również zapewnienie ciągłości dostaw ciepła w najbliższych sezonach grzewczych. W tym zakresie liczymy na dalsze wsparcie Urzędu Regulacji Energetyki i współpracę z Energa Kogeneracja.

- Spotkanie miało charakter roboczy, nie podjęto żadnych wiążących decyzji w sprawie, Energa Kogeneracja wyraziła wolę kontynuowania rozmowy w najbliższym czasie – napisał z kolei w odpowiedzi na nasze pytania Krzysztof Kopeć, dyrektor Biura Prasowego Grupy Energa.

W spotkaniu w Gdańsku jako przedstawiciel samorządu uczestniczył wiceprezydent Janusz Nowak, który – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – poinformował uczestników, że nie ma już upoważnienia ze strony prezydenta do prowadzenia dalszych negocjacji z Energą Kogeneracją. Prezydent Witold Wróblewski osobiście się ma się tą sprawą zajmować. Na razie jednak nie wyznaczono terminu kolejnego spotkania negocjacyjnego. Prezydent stoi na stanowisku, że nie oglądając się na EKO, miasto będzie przygotowywać się do budowy własnego źródła ciepła.

Czekamy jeszcze na odpowiedzi przedstawicieli Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie roli, jaką może odegrać ten urząd w sporze między EKO i EPEC.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • PIS, nie wie jak zaatakować by przejąc władzę w mieście to nadarza się okazja poprzez Energę Konglomeracja. Zaraz będą głosy od aparatczyków jedynej i słusznej partii, że mają pomysł, lub, że oni by nie dopuścili do takiej sytuacji, albo podobne stwierdzenia
 • Jeśli chcesz żeby nikt nie narzekał na PO to wyjmij forsę z kieszeni na budowę nowej elektrociepłowni i wtedy nie będę narzekał. Wróbel zadłuży Elbląg i pójdzie do jakiejś spółki. A ty zostaniesz z ręką w kiblu. Pisałem już wiele razy Elbląg to zgraja komuchów i ateistów. Wybierzcie na prezydenta tak jak w Słupskui wtedy będzie wam ciepło, tylko zależy w którym miejscu.
 • Nie mam upoważnienia....To po co tam pojechał!!!! Takie jest właśnie podejście prezydenta do tego problemu NIEPOWAŻNE!!!!! Mamy to co mamy......
 • Dla czego redakcja portELu. pl nie pokazuje wszystkich wpisów?. Nic się nie zmieniło, jak jest coś nie na rękę to recenzja. Szukacie co kto myśli to wstawiajcie wszystko, nawet jeśli jest nie po waszej myśli. Strona dla wybrańców i tych co wam cukrują.
 • @Dramat... - A kto ma upowaznienia, i do czego, nikt, tylko jeden słuszny, nasz pan administrujący. Wie wszystko najlepiej, takie nasze słoneczko!
 • Pięć lat rządzi, co zrobił do tej pory, myśli, zastanawia się, chyba bardzo mądry człowiek, oj mądry!
 • tu nie URE trzeba tylko dobrego psychiatry
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  Tu brutto(2020-01-20)
 • Jak dobrze, że nie sprzedałem bojlera elektrycznego. Kaloryfery sprzedam na zlom. I koze zamontuje i kupie furke wegla i bedzie git.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  Cieply Mnietek(2020-01-20)
 • Czas na REFERENDUM i koniec z tym Wroblewskim. Niech zasili grono bezrobotnychy.
 • Człowieku, nazw się najpierw naucz.
 • Oczywiście, że dysputa, organizacja innowacyjna i percepcyjność założeń nie były we wzajemnej sprzeczności jednakie. Poparcie koncepcyjne jest możliwe do osiągnięcia tylko w relacjach ciągłości debaty i bezprzecznej zależności podmiotów o których jest mowa w artykule. Ale i tak może okazać się, że pomimo wielkości założeń, zadań i prolegatyw, spójność bezmiaru opracowań i inowacji jest co najmniej zagatkowa, a nawet niejasna. Stąd wnioski nasuwają się same i generują na płaszczyźnie zadań dodatkowy problem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  Blumenbauer(2020-01-20)
 • Chodzili i namawiali ludzi z wspólnot mieszkających w starym budownictwie żeby montować ciepło z miasta. Nie zgodziłem się. Założyłem co i cw gazowe. Teraz słyszę jak pomstują ci co dali się nabrać i posłuchali naganiaczy. Poczekajmy na mrozy wtedy wyjdą prawdziwe koszty. Poszukajcie państwo na internecie w jakich miastach jest najdrożej. Zaczyna się od Elbląga.
Reklama