UWAGA!

Niepotrzebny remont drogi?

Elbląg, Niepotrzebny remont drogi?
(fot. PS)

Nasz Czytelnik zwrócił uwagę na remontowany odcinek drogi Elbląg – Młynary, tuż za cmentarzem Dębica. Jego zdaniem stan tej drogi nie wymagał aż tak wielkich napraw, wystarczyło załatać trzy niewielkie dziury, a nie wylewać nowy asfalt na całą nawierzchnię. Kto jest innego zdania?

– Na odcinku za cmentarzem Dębica, poczynając od wjazdu do Stagniewa, a kończąc na zjeździe w kierunku Kamiennika jest kładziona obecnie całkowicie nowa nawierzchnia asfaltowa – pisze Czytelnik. – Cały ambaras i absurd polega na tym, że zarówno ja, jak i inni użytkownicy tej drogi mogą poświadczyć o stanie nawierzchni, jaki był, jak na warunki polskie, idealny. Owszem, były dosłownie trzy niewielkie dziury na tym odcinku. Były one do naprawy niewielkim kosztem.
       Dalej nasz Czytelnik pyta: – Jaki sens ma wylewanie całkowicie nowej nawierzchni o grubości około 10 cm na coś, co jest w bardzo dobrym stanie? Żadnych nierówności, żadnych większych ubytków nawierzchni, jedynie te trzy niewielkie dziury. Koszt tego zapewne jest bardzo duży. Kto wpadł na tak poroniony pomysł, aby wywalać praktycznie w błoto tyle pieniędzy?”.
       – Mało tego, asfalt był wylewany podczas deszczu i na mokrą nawierzchnię – podkreśla Czytelnik. – Wczoraj (27 października) wylany był jeden pas, dziś od rana wylewany ma być drugi. Przecież ten asfalt mógł być wykorzystany na innym odcinku drogi, gdzie powinno się naprawić jej nawierzchnię. Warto też pojechać dalej i zobaczyć, jaka fuszerka jest zrobiona przed wiaduktem nad „Berlinką”.
       Wątpliwości naszego Czytelnika skierowaliśmy do Urzędu Miasta.
      

 


       – Nawierzchnia ulicy Łęczyckiej wymagała odnowy. Na odcinku, o którym pisze Czytelnik, może nie było jeszcze aż tylu dziur, ale nawierzchnia była spękana i na wiosnę na pewno jej stan wymagałby naprawy – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta Elbląga. – Jest to więc nie tylko działanie naprawcze, ale również prewencyjne, co, mamy nadzieję, spotka się z przychylnością kierowców.
       Otrzymaliśmy również informację, że remont nawierzchni obejmie także Fromborską, Kościuszki i Mazurską. Wszystkie remontowane ulice to (z wyjątkiem ul. Kościuszki) drogi wojewódzkie – wylotowe, które mają duże znaczenie komunikacyjne w mieście.
       Kierowcy powinni więc się cieszyć, że miasto poprawia stan elbląskich dróg. Szczególnie tych prowadzących do cmentarzy – mając na uwadze zbliżające się Święto Zmarłych i towarzyszące mu natężenie ruchu.
      
      

OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ja jestem innego zdania.
 • Proponuję aby za ten asfalt zapłacił ten kto podjął taką decyzję. Pozyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na nowy asfalt np. na Czerniakowskiej. Tam nawierzchnia jest jedną wielką dziurą, o spękaniach nie wspomnę, a ruch zdecydowanie większy niż na drodze do Stagniewa. Zanim wyda się publiczne pieniądze warto zastanowić się czy wydaje się je optymalnie.
 • a ja uważam że tragiczny stan drogi jest na ogrodowej i polenj !!! i na skrzydaltej !!! i oczywiście grunwaldzkiej na wysokości elzamu i stacjii statoil !!! rządamy wymiany nawierzczni na tych ulicach :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  GŁOS LUDU(2009-10-28)
 • Lepiej by zrobili remont drogi na odcinku Jegłownik - Wiktorowo ( okolo 3 km ) i dalej do skrzyżowania w Helenowie ( okolo 2 km ). Droga jest krzywa z licznymi dziurami - autobusy PKS-u nie kursują z tego powodu - a rolnicy urządzili sobie drogę polną. Jakby jakiś urzędas zamieszkał w tej okolicy droga ta byłaby naprawiona w ciągu kilkunastu tygodni. Hmmm. .. .. w sumie po co ? mieszka tu około 400 ludzi prawda niech sie męczą, urywają zawieszenia łapią"'kapcia". Nawet radiowozy policji nie jeżdzą ze względu na droge, a jeżeli jadą to chyba za karę. Poprostu pożal się Boże.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lipski(2009-10-28)
 • .. .kolejny przykład haotycznego i bezsensownego wydawania pieniędzy przez władze tego miasta
 • Racja, akurat tam droga jak na nasze warunki była całkiem dobra a te pęknięcia to są już od lat. A kolejna sprawa, że nasi drogowcy w ogóle łatać dziur nie potrafią tylko zasypują ją żwirem i zalewają "smołą" jak to ostatnio uczyniono na odcinku Suchacz-Tolkmicko. Potem tylko wszędzie strzelają te kamyczki i przyklejają się do samochodów. Nie wspominając o tym, że po takiej "naprawie" w miejscu dawnej dziury powstaje górka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dwa koła(2009-10-28)
 • A jak by załatali dziury, powstał by artykuł czemu nie remontują dróg tylko zalewają ubytki; > Dajcie sobie spokój, zapewne remontują tam, aby zwiększyć bezpieczeństwo, bo kilku ludzi straciło już tam życia [*]
 • między robotnicżą, a gwiezdną jest tragedia.
 • czynią dobrze, koniec z dziadostwem !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  magnys(2009-10-28)
 • browarna czeka od lat na remont! to samo sienkiewicza i agrykola
 • a Moniuszki, odcinek do Szymanowskiego??? Już brakuje mi pomysłów jak tamtędy jeździć!!!???
 • droga była w idealnym stanie ponieważ jeżdżę nią codziennie i doskonale wiem jak wygląda, wię pani rzecznik prezydenta myli się, zakładając pogorszenie jej na wiosnę trzeba było remont ten zrobic na wiosne po zimie!!! ale przecież prezes TUGI (znajoma pana prezydenta) musiała zarobić, a czy był przetarg na tą robotę czy tylko dodatkowe zlecenie po robocie Łęczyckiej?!!!
Reklama