UWAGA!

O przyszłości Orlika zdecyduje prezydent

 
Elbląg, Boisko przy Szkole Podstawowej nr 15
Boisko przy Szkole Podstawowej nr 15 (fot. arch. AD)

Warszawska firma chciała 780 tys. zł za budowę boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 15 w Elblągu. I była to najniższa oferta, jaka wpłynęła w postępowaniu przetargowym. Niestety miasto zdecydowało się przeznaczyć na ten cel tylko 724 tys zł.

- Po przeanalizowaniu dokumentów prezydent zdecyduje o rozpisaniu nowego przetargu lub dalszym postępowaniu na bazie ofert, które wpłynęły - informuje Elżbieta Gieda, przewodnicząca komisji przetargowej.
       W przetargu złożono osiem ofert, z których przytłaczajaca większość wyceniała inwestycję na 900 - 1100 tys. zł. Żadna z propozycji nie mieściła się w kwocie, na którą były przygotowane elbląskie władze. To już kolejny przetarg w tej sprawie, w którym kwota, na którą było przygotowane miasto, drastycznie mija się z wyceną potencjalnych wykonawców. Warto jednak zauważyć, że w porównaniu z poprzednim przetargiem najniższa cena proponowana przez potencjalnego wykonawcę znacząco spadła.
       W ramach inwestycji wykonawca będzie musiał wybudować boisko lekkoatletyczne wraz z bieżnią, skocznię do skoku w dal, rzutnię do pchnięcia kulą. Budowa kompleksu sportowego miała być finansowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, ale władzom miasta udało się zdobyć dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
       - Dotacja została przyznana na dwa lata. Nie ma niebezpieczeństwa, że w wyniku nierozstrzygnięcia przetargu dotacja przepadnie - mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta.
       Uczniom "piętnastki" pozostaje czekać.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A czy naprawde zadna elblaska firma sie nie podejmie za 724 ?
  • to jest jakaś porażka, wygrać budżet rok temu i tle czekać!
  • za byle jakie pieniądze kupuje się tenisówki a nie porządne buty. Czas to zrozumieć i podreptać wśród rodziców, przywożących swe pociechy całą kawalkadą eleganckich samochodów. 100 kierowców po 100 złotych, to już jest 10 tysięcy. I jeszcze pobrać zaliczki na bilety popołudniowe dla miejscowych. Albo jakieś odliczenie podatku. Ludzie! Myślcie.
Reklama