UWAGA!

Odnowione władze związku

 Elbląg, Jan Nosewicz (z lewej) i Stanisław Gorczyca.
Jan Nosewicz (z lewej) i Stanisław Gorczyca.

Przed świętami odbyło się pierwsze w tej kadencji posiedzenie Zgromadzenia Związku Gmin Kanału Ostródzko-Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego, na którym wybrano władze Związku. Przewodniczącym ponownie został poseł Stanisław Gorczyca, a jego zastępcą Marek Brzezin, wójt gminy Ostróda.

Posiedzenie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Przyjęto sprawozdania z prac Zarządu i wykonania budżetu za 2006 rok oraz uchwalono budżet na 2007 rok. Wybrano także władze Związku. Przewodniczącym ponownie został poseł na Sejm RP Stanisław Gorczyca, a jego zastępcą Marek Brzezin, wójt gminy Ostróda. Zarządem Związku nadal będzie kierował Jan Nosewicz, burmistrz Ostródy.
     W Zarządzie zasiądą jeszcze: Włodzimierz Ptasznik, burmistrz Iławy i Zbigniew Skolimowski, burmistrz Miłomłyna. W Zarządzie nie ma przedstawiciela Elbląga, który na zdecydowanie największy udział w budżecie Związku, gdyż w posiedzeniu nie uczestniczył prezydent Henryk Słonina (zastępował go wiceprezydent Witold Wróblewski).
     Zgromadzenie podjęło decyzję o wprowadzeniu z mian w statucie i poszerzeniu Zarządu do pięciu osób. Wówczas znajdzie się miejsce dla przedstawiciela Elbląga.
     Wybrano także Komisję Rewizyjną, którą tworzą: Antoni Smolak (Małdyty), Józef Luchowski (Pasłęk) i Tadeusz Naguszewski (Elbląg).
     W posiedzeniu uczestniczył także dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu Jerzy Wcisła oraz prezes Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Jarosław Klimczak.
     Elbląg należy do Związku od dwóch lat, a jego przystąpienie poprzedzone było serią negocjacji, podczas których uzgodniono zmianę nazwy Związku (Kanału Elbląskiego, zamiast Ostródzko-Elbląskiego) i przeniesienie siedziby Związku do Elbląga. O realizację tych postanowień pytany był podczas ostatniej sesji Jerzy Wcisła, inicjator przystąpienia Elbląga do Związku. Uzgodnienia są nadal aktualne, zgodnie jednak postanowiono zrealizować je w bieżącej kadencji, po wyborach nowych władz Związku. Będzie to o tyle prostsze, że we władzach Związku praktycznie nie nastąpiły żadne zmiany, które mogłyby wpłynąć na zmianę uzgodnionych postanowień.
     
oprac. PD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jaki Kanał Ostródzko - Elbląski ? Hej Wy tam w tej Ostródzince i Miłomłynku poczytajcie sobie co nieco. Panie Jerzy Wcisła - dał się Pan wmanewrować w nie istniejący kanał ? A może wpuszczony został Pan w Kanał ? Bo dla gimnazjalisty jest jasne, że chodzi tu o KANAŁ ELBLĄSKI (kropka).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kanał Elbląski(2007-04-10)
 • Nawet za czasów niemieckich nazwa tego kanału brzmiała; Elbinger Kanal więc i taraz się on się nazywa; Kanał Elbląski :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2007-04-10)
 • Generallo: To dobrze,że tak walczysz o prawidłowe nazywanie Kanału Elbląskim. Ale za Niemców nosił on nazwę: "Oberländischer Kanal", czyli po polsku- Kanał Oberlandzki, chociaż niekiedy nazywano go także: "Elbinger-Oberländische Kanal ". Co ciekawe niektóre źródła podają, że część Kanału, od śluzy w Miłomłynie do jez. Druzno, nosi nazwę Kanału Warmińskiego. O tym dlaczego kanał powinien nosić nazwę: Kanał Elbląski, można przeczytać tutaj: www.emazury.com . Generallo, zwróć uwagę na kontekst, uzsadnienie nazwy Kanał Elbląski. Tu wcale nie chodzi o to,że kanał tak kiedyś się nazywał, ale że powstał za przyczyną niegdyś silnych związków Oberlandi, czyli dzisiejszego Pojezierza Iławskiego z Elblągiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obcy Ziomal(2007-04-10)
 • WojŁawrynowicz „Pany by mogły dużo mieć, gdyby chciały ino chcieć” Wyspiański - nic się nie zestarzało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-04-11)
 • Ja bym chciała kiedyś zobaczyć pana Gorczycę w sejmie jak przemawia, toć to nasz chyba poseł!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bozydar(2007-04-12)
 • nosioRulez_ciągDalszy=ostrooda4ever ..a my, elblążanie 3ci rok w związku największym płatnikiem - majstersztyk!!! wTemacie kanałuElbląskiego potrafimy wyłącznie perorować o genezie jego nazewnictwa, a w tzw.międzyczasie 'ostródzkie' spoko_kręcąLody na 'naszymKanale' P.S. Ten kolejny członek_zaWąskiego_zarządu, burmistrzMiłomłyna ma po ojcu Skolmowski.. choć nie tylko tym błędem cały tekst uwłacza czytelnikom.
 • Rozumiem skąd taka nazwa KANAŁU ELBLĄSKIEGO Panowie i Panie szerzące tą głupią nazwę z uporem chorych patriotów ostródzkich byli u dentysty w trakcie lekcji geografi o KANALE ELBLĄSKIM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  TRADYCJONALISTA(2007-04-12)
Reklama