UWAGA!

Teraz ja - Pierwsze doświadczenia po zmianach opłat ZKM

1 lipca był pierwszym dniem obowiązujących zmian w komunikacji miejskiej. Wybrałam się do kiosku doładować bilet na ten miesiąc, prosząc o normalny, 30-dniowy, za 95 zł. Pani sprzedająca poinformowała mnie, że takiego rodzaju biletu nie ma.

Wspominam więc, że to ten, na którym będę mogła jeździć dziennie do sześciu razy. Pani sprawdza, zmieszana, po chwili przedstawiła mi tylko dwie opcje: bilet 50-przejazdowy za 85 zł lub bilet za 110 zł, z nieograniczoną ilością przejazdów. Nie poddaję się i jeszcze raz tłumaczę, którego biletu potrzebuję, zaznaczając, że to jest tzw. pośrednia wersja. Pani sprawia wrażenie, jakby nie wiedziała, o czym mówię. Na szczęście na blacie przy kiosku widzę ulotki informacyjne ZKM, w których znajduję wykaz z nowymi rodzajami biletów i ich cenami. Pokazuję Pani ten właściwy, następuje chwila konsternacji i przepraszający uśmiech na twarzy sprzedawczyni. Kupuję bilet. Odchodzę od kiosku, w tym samym momencie następna klientka uczula mnie, abym pamiętała, że to jest bilet 30-dniowy, a nie miesięczny. Podziękowałam miłej Pani za próbę uchronienia mnie przed nieprzewidzianymi kosztami. Przyznaję, że prawdopodobnie z przyzwyczajenia jeździłabym na tym bilecie pełny miesiąc. Uważam, iż był to zamierzony zabieg ze strony ZKM. Z pewnością wiele czasu zajmie pasażerom „oswajanie się” ze zmianami, jednak w początkowym okresie będzie to okazja do zebrania pokaźnego żniwa przez firmę kontrolującą.
       Jak wiemy, doprowadziła do tego stanu rzeczy jedna z decyzji poprzedniej Rady Miejskiej, która została za to rozliczona w referendum. Miejmy nadzieję, że obecna Rada będzie służyć Miastu i jego Mieszkańcom, a nie spółkom i „niejasnym” interesom.
      
      
konwalia
Liczba publikacji: 6
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 3 11

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Trzynaścioro \"nowych\" radnych zasiadało w odwołanej Radzie. Wątpliwe,że przyznają się do własnych błędów zmieniając to pod czym wcześniej się podpisali...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  Czytelnik_MOBI_64924(2013-07-02)
 • Maryja od Tabliczek będzie?
 • W poniedziałek o 6.05 wsiadłam do autobusu nr 7 na ogólnej zanim dojechałam do placu słowiańskiego skontrolowało mnie 3 kontrolerów. Koszmar. .. Za stan i czystość większości autobusów powinni nam jeszcze dopłacać. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  autobusowiczka(2013-07-02)
 • Jak myślicie że PiS z Wilkiem na czele obniży ceny biletów to się mylicie. ..
 • Nie trzymają się rozkładu, trasę przejazdu sami wymyślają, oj bałagan po dzisiejszej jeździe z Ul Gwiezdnej na PL Słowiański 25 minut, wolę własne nogi, zero pomyślunku ile można!Mamy płacić 3 zł za co!
 • Oby ten Wilk nie doszedł do władzy!! To będzie juz tragedia. Sama polityka, zero pracy dla miasta i elblązan. Widać to chociażby na inaugarcji Rady Miasta. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Gapisz(2013-07-04)
 • Przy takiej polityce cenowej nie przesiądę się do autobusu. Samochodem jest szybciej, czyściej i żaden nieumyty typ obok ciebie nie usiądzie.
 • Szanowna konwalio -nalezy równiez pamietac ze godzina 24 to nie 12 w południe-----to tylko wyszukiwanie problemu i dziury w całym-po to sa daty-teminy-roznego rodzaju mierniki, żeby sie ich trzymac-jesli ktoś sie na cos decyduje-powinien sie trzymac zasad zaproponowanych przez oferenta- w tym przypadku -ZKM-i po problemie-miłego kwitnienia w roku przyszłym --bo w tym roku juz konwalia nie zakwitnie
 • Bilety 30-dniowy to czysty debilizm wymyślony przez Elbląskie ZKM lub przez jakiegoś innego stwora z Elbląga. Kiedyś było dobrze gdy kupowało się bilet miesięczny na dany miesiąc. Człowiek się nie martwił do kiedy on jest-miał we krwi ze jak kończy się miesiąc to trzeba kupić nowy. A tak poza tym to co to za podwyżka parę procent ale nie na takim bilecie jak miałem kiedyś-tam podwyżka wyniosła 50%!!!! Kupowałem kiedyś bilet za 80 złotych a teraz jakbym chciał kupić taki sam wyniosło by mnie 120 złotych. To powiedzcie mi państwo jakie to parę procent????? Proponuję tym wszystkim co to wymyślili wywalić ich na pośredniak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WolnyElbląg(2013-08-19)
 • A gdzie mój wpis?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WolnyElbląg(2013-08-19)
 • Pytam się was gdzie mój wpis?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WolnyElbląg(2013-08-19)
Reklama