UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ponad 100 mln dla przewoźnika

Elbląg, Lechosław Bartosik, dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej.
Lechosław Bartosik, dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej.

ZKM ogłosił przetarg na przewozy autobusową komunikacją miejską w latach 2007-2013. Kryteria przetargu pozwalają mieć nadzieję, że autobusy będą wygodniejsze i nie będą tak zatruwać powietrza jak te, jeżdżące po Elblągu obecnie.

- Mam dobre wiadomości dla wszystkich elblążan korzystających z autobusowej komunikacji w mieście - mówi Lechosław Bartosik, dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej. - Wszczęta została procedura zamówienia publicznego na wykonywanie przewozów w autobusowej komunikacji miejskiej na okres od stycznia 2007 do grudnia 2013 roku. Nowe kryteria przetargu sprzyjają komfortowi przejazdów pasażerów i ochronie środowiska.
     W specyfikacji przetargu zapisane zostało kryterium wieku autobusów, które będą kursowały po mieście i okolicach. Określa ono maksymalny wiek autobusu na 10 lat w każdym roku trwania umowy. W praktyce oznacza to, że gdyby oferent chciał wykonywać przewozy w ramach nowych umów i nie wymieniać taboru w trakcie trwania umowy, to dzisiaj musi dysponować autobusami eksploatowanymi nie dłużej niż trzy lata. A takie pojazdy z pewnością nie będą wydalały nadmiernych ilości spalin szkodzących środowisku.
     Specyfikacja przetargowa zakłada także obowiązek dysponowania przez oferenta połową taboru autobusowego z tzw. niską podłogę, co usatysfakcjonuje podróżujące osoby niepełnosprawne i w starszym wieku. Rozstrzygnięcie przetargu o wartości ponad 100 mln złotych przewidziano na początek października.
     
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usług przewozowych stanowiących przedmiot zamówienia autobusami: a. NIE STARSZYMI ŚREDNIO NIŻ 10 LAT, w każdym roku obowiązywania umowy przy czym do wyliczeń średniego wieku autobusów uwzględnia się liczbę pojazdów konieczną do wykonania zamówienia i indywidualny wiek autobusu liczony od roku produkcji, z zastrzeżeniem, że w okresie obowiązywania umowy żaden z autobusów NIE MOŻE BYĆ STARSZY NIŻ 20 LAT." - To tak w sprawie wieku autobusów. Chyba Pan Lechosław albo nie czytał warunków przetargu, albo wprowadza ludzi w błąd...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Francuz(2006-09-15)
 • Franc... Pan Lechosław tylko podpisał więc skąd ma niby wiedzieć co dokładnie tam jest napisane... w końcu jest dyrektorem a na tym stanowisku ludzie nie zawracaja sobie głowy szczegółami :D - - - (...)Rozstrzygnięcie przetargu o wartości ponad 100 mln złotych przewidziano na początek października.(...) - - - o tym przetargu słyszałem już 2 (dwa) lata temu, zastanawiam sie czy zdążą przed końcem tego roku jak tak będą przekładali z roku na rok i z miesiąca na miesiąc. - - - (...)obowiązek dysponowania przez oferenta połową taboru autobusowego z tzw. niską podłogę, co usatysfakcjonuje podróżujące osoby niepełnosprawne i w starszym wieku(...) - - - głownie to chyba chodzi o tych emerytów przy rynku, bo z tego co zauważyłem to "osoby niepełnosprawne" są sprawniejsze od tych śmierdzących... chociaż nie zawsze ;) bo gdy taki emeryt zobaczy z połowy "rynku" jadący autobus to... nie jeden młodzieniec nie ma szans :) by dobiec i wbic sie do autobusu przez obstawione drzwi :)) a co do przetargu to... NIECH WYGRAJĄ NAJLEPSI - warunek jest jeden nowe autobusy z tego co by władza sobie życzyła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jak_zawsze(2006-09-15)
 • Wszystko jest w kryteriach przetargu? A blokowanie przednich drzwi przez kierowców, szczególnie PKS-u też? To po cholerę trzy pary drzwi, jak jedne są na stałe zablokowane? ALP Też musi wymienić swój złom? Czy nadal będzie korzystał ze specjalnych preferencji? Przecież tam nie będzie czym jeździć!!!!!Oj, to się narobi dopiero!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawski!(2006-09-15)
 • ALP jak widać na ich stronie już sprzedaje "niespełniające norm" Volvo. Jacy oni przewidujący ;-P Ciekawe jak nasi lokalni przewoźnicy sobie poradzą z przetargiem. Dla urozmaicenia mógłby się pojawić ktoś nowy :-) Nie chce mi się dalej cytować warunków przetargu. Wszystko jest na: www.zkm.elblag.com.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Francuz(2006-09-15)
 • A jaki to przetarg? taki jak pan Lechosław! Na czym on się zna? Kto mi odpowie? Ale na pewno nie na komunikacji miejskiej!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawski!(2006-09-15)
 • Nareszcie doczekamy się Neoplanów lub Manów :) To są autobusy na miarę Elbląga :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2006-09-16)
Reklama