UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Port w Elblągu wypływa na szerokie wody

 
Elbląg, Port w Elblągu wypływa na szerokie wody
(fot. UM)

Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk i dyrektor portu Arkadiusz Zgliński spotkali się wczoraj (4 października) z przedstawicielami Organizacji Portów Bałtyckich. Spotkanie związane było z przystąpieniem w czerwcu br. elbląskiego Portu do tej organizacji i nadziejami, jakie się z tym wiążą.

W Elblągu gościli Julian Skelnik i Bogdan Ołdakowski - Przewodniczący i Sekretarz Organizacji Portów Bałtyckich, która zrzesza porty z 9 państw nadbałtyckich (ponad 40 najważniejszych portów regionu). Przystąpienie do tej organizacji to dla elbląskiego Portu szansa na szeroką branżową promocję i nowe kontakty.
       - Przyjechaliśmy do Elbląga, aby rozmawiać o możliwościach rozwoju Waszego Portu w oparciu o naszą organizację. Dzięki znalezieniu się na tak dużej platformie macie szansę na wymianę doświadczeń i podpatrzenia know-how innych portów bałtyckich. Nie bez znaczenia jest również fakt, że przynależność do naszej organizacji to szeroka promocja turystyczna atrakcji wodnych i już istniejącej infrastruktury do obsługi ruchu wodnego – podkreślił Julian Skelnik, prezes Organizacji Portów Bałtyckich
       - Wiemy, że oferta naszego Portu jest mocna - to przede wszystkim atrakcyjne ceny na dzierżawę ziemi w porównaniu do Gdańska i Gdyni, a to tworzy szansę na rozwój przemysłu przyportowego. Natomiast bliskość elbląskiego Portu do Obwodu Kaliningradzkiego jest mocnym atutem w staraniach o rozwijanie transportu towarów pomiędzy Unią Europejską i Europą Wschodnią – dodał Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • KIEDY przekop mierzei. To interesuje wszystkich, tych co chcą inwestować i tych co chcą rozwoju regionu. OCZYWIŚCIE politycy mają inne zdanie i w wyborach następnych polecicie. PRECZ.
 • Przekopu nie będzie, ale w sprawie przekopu będą co półroczne spotkania z syto zastawionym stołem na nasz koszt :)
 • Już się cieszę na ten port. W końcu będę mógł łódką przewieźć lodówkę z Gdańska. A tak serio, sami goście zauważyli charakter szuwarowo-bagienny elbląskiego portu. Hahaha, "turystyczna atrakcja wodna", tak określił możliwości portu prezes Organizacji Portów Bałtyckich. Śmiechu warte, ale warte odnotowania. Ktoś w UM może nawet przypnie sobie za to medal. Na pewno nie z żuławskiego kartofla.
 • Przekop będzie przed wyborami kaczuszka i rudy kaszub będą przyjeżdżać i prać mózgi a po wyborach amnezja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Czytelnik_MOBI_90203(2012-10-05)
 • OBUDŹCIE SIĘ - średnia głębokość zalewu to 3m - jaki statek tu wpłynie, który obecnie wpływa do Gdyni? - ŻADEN. Tylko barki. Barki z Kaliningradu.
 • Może mnie ktoś uświadomi co do owego portu. Jak port wypłynie na szerokie wody skoro podstawowe przeszkody do płycizna oraz most, który jest zdecydowanie za niski. Wpompowane pieniądze w infrastrukturę oraz utrzymywanie pracowników. Tyle co mi wiadomo jedyne rozsądne miejsce na port to Zatoka Elbląska gdzie już gospodarze Niemcy przed wieloma laty przetarli szlak. Tylko tam jest naturalny prawdziwy pory i tylko tam kompetentne i znające się na rzeczy osoby będą musiały realizować wszelkie inwestycje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zofia P.(2012-10-05)
 • Łańcuch jest tak mocny jak mocne jest jego najsłabsze ogniwo a nie średnia wytrzymałość wszystkich ogniw. Głębokość toru wodnego prowadzącego z Zalewu do Elbląga na rzece Elbląg określona przez Urząd Morski przy średnim stanie wody to tylko 1,4 metra. Jak jest suche lato i poziom wody spada głębokość toru wodnego spada nawet poniżej 1 metra. Nawet płaskodenne barki nie mają gwarancji że po załadowaniu w Elblągu będą mogły wypłynąć na "średnią głębokość Zalewu Wiślanego". Niestety w Elblągu klasa polityczna tych prostych faktów fizycznych nie przyjmuje do wiadomości bo durne elbląskie społeczeństwo od lat chętnie "kupuje" bajki polityczne. Taka gmina. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Heronim Zabiełło(2012-10-05)
 • Moje wieloletnie starania o zmianę klasyfikacji wód z Morskich na Śródlądowe i prawne zrównanie warunków pływania po Zalewie Wiślanym z pozostałymi jeziorami Warmi i Mazur są niestety postrzegane jako bluźnierstwo, brak lokalnego patriotyzmu i co tam jeszcze komu przyjdzie do głowy. Efekt tej konfrontacji jest taki: piszcie kto kiedy ostatni raz płynął z Elbląga do Krynicy Morskiej tramwajem wodnym i czy droga wodna była najtańsza ????? Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Heronim Zabiełło(2012-10-05)
 • Tak TAk juz od 20 lat słyszymy ze teraz to juz bedzie super, extra a tu. .pa blada wychodzi a prezesi koszą kase za 0 ( ZERO ) pracy
 • Jeszcze kilka słów do autora artykułu pana Łukasza Mierzejewskiego: uczciwość dziennikarska nakazuje użyte przez pana słowa "w Elblągu gościli. .. ." zastąpić słowami "w Elblągu BAWILI Julian Skelnik i Bogdan Ołdakowski. .. " Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Heronim Zabiełło(2012-10-05)
 • Dorzucę kamyczek. Ten "port morski"od Drużna po ujście rzeki Elbląg zawdzięczamy panu L. byłemu ministrowi od wody, pochodzącym z naszego miasta i odwołanemu za tzw "kłamstwo lustracyjne". Za jego rządów przepchnięto ustawę sejmową, która zrobiła morze z sadzawki. Dzięki temu, mamy też w Elblągu "Delegaturę Urzędu Morskiego", gdzie od lat za nasze podatki. .. itd. .Kiedyś był Kapitanat 3- osobowy w Tolkmicku, i też był porządek (budynek od lat stoi praktycznie pusty). A port, jak niektórzy piszą, nie utrzymuje się z tego co zarobi, tylko z budżetu. ..
 • prokurator by się przydał
Reklama