UWAGA!

Pozostałości po Plastyku na sprzedaż. Do czterech razy sztuka?

 Elbląg, Pozostałości po Plastyku na sprzedaż. Do czterech razy sztuka?
(fot. Michał Skroboszewski)

Po raz czwarty władze miasta chcą sprzedać udziały w budynku po byłej Spółdzielni Pracy Przemysłu Skórzanego Plastyk. Cena wywoławcza ponad 900 m kw. powierzchni budynku została obniżona o ponad 300 tys. złotych.

Miasto ma prawie jedną czwartą udziałów w części nieruchomości, położonej przy ul. Królewieckiej 195b. Kupiło je w 2002 roku jako część masy upadłościowej po nieistniejącej już Spółdzielni Pracy Przemysłu Skórzanego Plastyk. Z udziałem miasta związane jest prawo do korzystania z hali produkcyjnej wraz z pomieszczeniami biurowo-socjalnymi o łącznej powierzchni użytkowej 923 m kw., położonych na drugim piętrze budynku.

Przetarg ma formę ograniczoną ze względu na specyfikę położenia pomieszczeń.

- Z uwagi na brak dostępu pomieszczeń będących przedmiotem przetargu do klatki schodowej usytuowanej w budynku posadowionym na działce nr 825/3, ogranicza się krąg osób mogących wziąć udział w przetargu, do współwłaścicieli działki nr 825/2. Nabywca zobowiązany będzie do skomunikowania nabytych pomieszczeń poprzez posiadaną przez niego nieruchomość – informują urzędnicy w ogłoszeniu przetargowym.

Cena wywoławcza pomieszczeń jeszcze w ubiegłym roku była ustalona na 721 tys. złotych netto (plus VAT). W obecnym przetargu obniżono ją do 400 tys. zł netto. Czy firmy, które są współwłaścicielami części budynku będą zainteresowani kupnem? Mają czas do 8 grudnia, by pisemnie zgłosić się do przetargu. Licytacja ma odbyć się 13 grudnia.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wszystko sprzedadzą co się da, bo po nowym roku na wszystkim łapy położy Nowy Polski Ład
 • Zburzyć tą szpetotę i apartamenty wybudować w tak pięknie skomunikowanym miejscu!
 • Linia tramwajowa, linia autobusowa, ścieżki rowerowe, blisko centum…idealne miejsce na nowoczesne blokowisko. Doskonałym przykładem jest korona Elbląga.
 • A co ma miasto z tym robić? Bardzo dobrze, ze sprzedają! Inwestorzy coś zrobią z tym miejscem i w kocu coś się będzie siać!
 • Gdyby miało to isc do jednego wlasciciela byloby latwiej.
 • Zaraz pójdzie za bezcen i ktoś to zburzy i postawi berło emblonga !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  11
  Sanitariusz z Fromborka(2021-11-15)
 • Podstawowa aktywność władz miasta to sprzedaż nieruchomości, tyle tylko, że o chętnych coraz trudniej. I jak tu żyć? Hashtagi: #Beta17
 • Spacerując z "bombelkiem"po naszym "pięknym"mieście zauważyłem ile jest ruin i nie wykorzystanych posiadłości, np. niegdyś wojsko przy ulicy Lotniczej, teraz zwykła menelnia i pustostan, hotel arbiter, plastyk i również tereny przy starówce, w których przeznaczeniem są parkingi. .. to tylko nieliczne wymienione, które czekają na lepsze jutro. .. .niestety prawda jest taka, że żaden normalny inwestor nie będzie chciał ładować kasy w tak umierające miasto, absurdalne są również kroki "polityków"elbląskich, każdy widzi co się dzieje, a i tak dalej brną w to bagno. Czas włączyć myślenie bo może być za późno, chyba, że już jest. .. . Hashtagi: #smutek, #glupota
 • zburz i wybuduj apartamentowiec
 • @Dawid1 - Już jest za późno. Na dodatek w mniejszych miastach w całej Polsce też tak jest. Wkrótce bieda do dużych miast zaglądnie i tajna misja kleru i pisu zostanie wykonana.
 • Wspolczuje nabywcy placic od tak wielkiej powierzchni podatek od nieruchomosci (od lokali uzytkowych jest o wiele wieksza stawka niz meiszkan). A Nowy Wał doszuka sie nowych podatkow bo w koncu trzeba z czegos sfinansowac pensje sztabu Horbanów Smonow Gutow Grzesiowskich, Pazury, Jandy, Loterie, telemarketerzy, billboardy, reklama w wieczornych wiadomosciach na TVN i Polsacie itp itd
 • "czegos sfinansowac pensje sztabu Horbanów Smonow Gutow Grzesiowskich, Pazury, Jandy, Loterie, telemarketerzy, billboardy, reklama w wieczornych wiadomosciach na TVN i Polsacie"- No i najważniejsze zapomniałeś - opłacić 500+ i inne wyborcze kiełbaski.