UWAGA!

Prezydent nominowany

Elbląg, Henryk Słonina
Henryk Słonina (fot. Paweł Serocki).

Prezydent Elbląga Henryk Słonina został nominowany do nagrody Forbes Executive Award 2007 w kategorii Człowiek Roku Województwa. Konkurs organizowany jest w każdym z 16 województw przez miesięcznik „Forbes” we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, marszałkiem (w tym przypadku) województwa warmińsko-mazurskiego i Ambasadą Brytyjską.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czwartek 8 marca o godz. 10 w Hotelu Warmińskim (ul. Kołobrzeska 1) w Olsztynie.
     Konkurs obejmuje trzy kategorie:
     Firma Roku - tu nominowane są: Michelin Polska S.A., Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. i Warmińsko-Mazurskie Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o.
     Człowiek Roku - nominowani zostali: Henryk Słonina, prezydent Elbląga; Czesław Jerzy Małkowski, prezydent Olsztyna i prof. dr hab. Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
     Wydarzenie Roku - nominowane są: budowa Elbląskiego Parku Technologicznego, uruchomienie Elbląskiego Inkubatora Nowoczesnych Technologii Informatycznych i rozwój lotniska Olsztyn-Dajtki.
     - To już dziewiąta konferencja z cyklu Regional Forbes Executive Meeting - w dziewiątym województwie - mówi Tomasz Szubrawski z miesięcznika „Forbes”. - Będzie to spotkanie w gronie elit samorządowych i biznesowych województwa warmińsko-mazurskiego. Zastanowimy się wspólnie nad priorytetami Strategii Rozwoju Kraju 2007-2015, jak skutecznie wykorzystać środki z UE na rozwój województwa, jak wdrożyć program Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Ponadto wręczymy nagrody Forbes Executive Award 2007. Gościem spotkania będzie Grażyna Gęsicka, minister rozwoju regionalnego.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Super, trzymam kciuki za naszego prezydenta i elbląskie nominacje. Dziwię się tylko dlaczego wśród firm zabrakło Alstom Power.
 • Wczoraj dwóch następnych elblążan wyjechało do pracy w Anglii. Bez komentarza.
 • A co tu komentować - czy to Słonina ma obnizyć koszty pracy w tym kraju? Nie jestem entuzjastą pana Prezydenta, ale ciesze się z tej nominacji, jesli wygra to będzie to sukces całego miasta - będą pisać i pokazywać nie tylko laureata, ale i też przedmiot jego działań czyli Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wegetarian(2007-03-01)
 • www.portel.pl ,, ... Radni Platformy Obywatelskiej skrytykowali prowadzona promocję Elbląga. ... Jeżeli w projekcie ( budżetu ) czytamy, że na rok 2007 na ten cel z budżetu miasta przeznacza się 303 tys. zł, to nie ma o czym mówić. Powinno być ok. 1,5 do 2 mln zł. - Jak mamy przekonać inwestorów do naszego rynku, chyba nie kubkiem reklamowym - dodaje Witold Strzelec, radny PO. ... ''
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bez komentarza(2007-03-01)
 • Jedyny człowiek jakiego znam, który zrobił tak wiele dobrych rzeczy dla tego miasta to H. Słonina. Gdyby wszyscy byli tacy jak on w tym kraju zaczeło by w koncu byc normalnie. jak to dobrze, że akrtofle nie przejęły władzy w miescie, wtedy dopiero byście jeczeli maruderzy!
 • Nie znam powodów nominacji. Wlepek prasowy tez nam jej nie przedkłada. Gratulacje w przypadku triumfu - zawsze to Ziomek. No i cóż dalej z tak szumnie rozpoczętym "DZIEŁEM"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-03-01)
 • Trzymam kciuki i gratuluje. Tak trzymac Panie Prezydencie!
 • Jestem żdziwiony tą nominacją i pytam za jakie osiągnięcia? , myślę iż "FORBES" uzasadni swoją decyzje. Czy ten Pan zrobił coś dla młodych ludzi?, gdzie są plany zagospodarowania, gdzie tereny pod budownictwo dla młodych. Przykłady można mnożyć. Czekam na uzasadnienie.
 • To naprawdę już chyba przesada. Człowiekiem Roku ma zostać człowiek który przez kilka kadencji nie ściągnął żadnego poważnego inwestora? Człowiek który się szczyci portem morskim bez dostępu do morza ? Człowiek , którego podwładni zasiadając w Związku Gmin Nadzalewowych nie wiedzieli o budowie mostu w Drewnicy? Człowiek , który wie ,że Mierzeja jest chroniona przez Natura 2000 a mimo to popiera przekop Mierzei! Jedno z większych bezrobocia w Polsce jest w Elblągu !!! Że Ambasada Angielska jest za to nawet mnie nie dziwi to przez to ,że w Elblągu nie ma pracy właśnie do Anglii wyjechało kilkadziesiąt tysięcy ludzi z Elbląga! Co do „Inkubatora” do dnia dzisiejszego nie jest obsadzony do końca-prawda? A i programy i sprzed zamówiony dwa lata temu kosztował karę złotych odbiega po dwóch latach od standardu-prawda? Myślę ,że mimo wszystko wygra rozsądek!
 • Gdyby nie nasz Pan Prezydent , Elbląg nie bylby takim miastem jakim jest obecnie .
 • to jest jakis żart na 1 kwietnia?
 • ooo nie, to nie żart, to szuwarowo-bagienna rzeczywistość.. do tej pierwszej edycji REGIONAL Forbes Executive Award, wKategorii "Człowiek Roku (Menedżer, Biznesmen) województwa", dieForbesowi dotychczas udawało się dawać nominację 2biznesmenom+1prezydentowi, ale przyszła kolej na warmińsko-mazurskie, no i ze wszystkich w nim menedżerów i biznesmenów znaleziono..
Reklama