UWAGA!

Przedsiębiorco, zmień kod!

Około dziewięciu tysięcy elbląskich przedsiębiorców musi do końca roku zmienić tak zwany kod PKD, czyli Polską Klasyfikację Działalności. Dotyczy to osób, które rozpoczęły działalność gospodarczą przed 1 stycznia 2008 roku. Muszą one złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Miejskim, ale przedtem uzbroić się w… cierpliwość.

A wszystko przez to, że zmiany w przepisach, zamiast skrócić, tylko wydłużyły czas obsługi przedsiębiorców i to o kilkadziesiąt minut! Tak promowana przez rząd idea jednego okienka działa w praktyce.
       W teorii miało być tak: każdy, kto chce założyć firmę czy dokonać aktualizacji danych, robi to od ręki, odwiedzając jedynie urząd gminy, składa jeden wniosek i nie musi biegać po innych urzędach.
       W praktyce, co przyznają nawet urzędnicy, jest koszmarnie. Przedsiębiorca i tak musi odwiedzić urząd skarbowy i ZUS, a założenie firmy trwa nawet dwa tygodnie, a nie jeden czy kilka dni, jak było dotychczas. Byłoby prościej, gdyby działał jeden zintegrowany system komputerowy, który połączyłby bazy danych kilku urzędów, ale o tym nikt, niestety, nie pomyślał.
      
      
      
JK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pierwszy raz napisze - pochwala dla ZUS. Dostalem druk z propozycja nowych PKD, odeslalem i po temacie. Teraz tylko urzad miasta, statystyczny, skarbowka no i witamy w swiecie jednego okienka i mniejszego portwela.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Andrzey12345(2009-06-01)
  • Idą wybory będzie jedno okienko, albo może wcale. He, he.
Reklama