UWAGA!

Przetarg na dokumentację mostu unieważniony

 Elbląg, Most kardynała Wyszyńskiego. Nowy ma powstać w jego sąsiedztwie
Most kardynała Wyszyńskiego. Nowy ma powstać w jego sąsiedztwie (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Prezydent Elbląga unieważnił przetarg na dokumentację nowego mostu, który ma powstać nad rzeką Elbląg. Jedyna oferta nadesłana do ratusza była za droga.

W tegorocznym budżecie miasta na przygotowanie dokumentacji mostu zaplanowano milion złotych. Tymczasem oferta firmy CertusVia Sp. z o.o z Warszawy opiewała na prawie 2,5 mln złotych. Ze względu na tak dużą różnicę w cenach przetarg został unieważniony.

Nowy most wraz ze ścieżką pieszo-rowerową miałby powstać w sąsiedztwie obecnego mostu kardynała Wyszyńskiego. Miałby łączyć ul. Warszawską z al. Tysiąclecia przez ul. Sopocką, Zagonową i Dojazdową, co wymaga m.in. przebudowania skrzyżowania ulicy Tysiąclecia z Rycerską, przebudowę ul. Sopockiej, Panieńskiej, Zagonowej i Dojazdowej. Szczegóły ma zaprojektować firma, która wygra postępowanie przetargowe.

Zapewne wkrótce władze miasta ogłoszą nowy przetarg na dokumentację mostu. Z poprzedniego przetargu wynika, że miałaby ona powstać w ciągu niespełna roku od podpisania umowy ze zwycięzcą przetargu, a sam most ma być gotowy w ciągu 4 lat od uzyskania przez samorząd zgody na realizację prac. Na nowy most elblążanie poczekają więc co najmniej do 2027 roku.

oprac. RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czy nasz Pan Prezydent wrócił już z "urlopu"?
 • Ten most MUSI powstać i powinien dalej ciaganc się 4 pasami aż do samej autostrady A1 jako droga ekspresowa!!!! Bez dobrze skomunikowanej sieci drogowej ten region nie ruszy!
 • Kolejne zdziwienie i nieudana inwestycja naszego prezydenta, którego sami sobie wybraliśmy... fajny ten Elbląg. Olsztyn już dawno odleciał i żyje się tam jak w prawdziwym mieście... nie byłem w Olsztynie 15 lat jak tam zajechalem to mi szczęka wypadła.
 • @Anon - Tak. "Wrócił" i jest już trzeźwy.
 • Kto w UM wylicza te przetargi? Ceny budowlanki z kosmosu dzięki pisowi to może ktoś tam w UM spojrzy co się teraz dzieje w Polsce i jaka jest drożyzna i realnie policzy ile co ma kosztować.
 • Fakt, że Olsztyn odleciał. Ale warto też spojrzeć na dowolny olsztyński portal informacyjny. Na przykład "Olsztyn zielony nie betonowy" (Beton to popularne tam określenie obecnego prezydenta miasta, podobno rodzinnie powiązanego z wytwórcą mas betonowych). Liczba niezadowolonych mieszkańców i krytyk aktualnego rozwoju Olsztyna jest nie mniejsza niż w przypadku Elbląga. I w wielu sprawach mogą mieć rację.
 • Powstanie kiedyś tam jak miasto zrewiduje rzeczywiste koszty wykonania dokumentacji. Nie wpłynęła żadna inna oferta tylko warszawska firma o czym to świadczy ? Wszyscy mają ręce zajęte albo trzeba wyłożyć te 2,5 mln na przetarg podejście nr 2.A do tego czasu materiały budowlane tak zdrożeją, że pewnie ze 3 przetargi będą potrzebne na wyłonienie Wykonawcy samego mostu.
 • Most akurat guzik ma do tego. S22 jest do wykonania na Malbork a w kierunku północ - południe masz S7.To też widać po inwestycjach magazynowych przy obwodnicy i Nizinnej. Już teraz traktowani jesteśmy jako rynek obiecujący dla firm z dużymi magazynami klasy A.
 • elbląskie urzędasy... szkoda słów...
 • Po piętnastu latach także Elbląg robi niesamowite wrażenie. Olsztyn jest hojnie dotowany z Warszawy, ponadto zawłaszczył sobie większość inwestycji centralnych (np. obwodnica, drogi dojazdowe, kolejnictwo, dworce i nowe przystanki). Ale i Elbląg się niesamowicie zmienił w tym czasie i mocno wyładniał. I nie tylko chodzi i Stare Miasto. Ponadto Olsztyn buduje teraz to, co w Elblągu jest już od dawna, np. obwodnicę. Nie popadajmy w kompleksy względem Olsztyna. Dla nas wzorem powinien być Gdańsk i Trójmiasto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  29
  1
  BEZ ŚCIEM proszę(2022-04-14)
 • Przecież olsztyn to dziura.
 • Są dwa mosty na starym mieście wystarczy zmodernizować i zezwolić na ruch pojazdów samochodowych do 3,5t most Wyszyńskiego też modernizacja by się przydała... Ale nie uparli się na drugi most obok i zdziwieni że nikt za pół darmo nie chce zrobić... A tu jeszcze trzeba wała wykręcić na kasę... Ciągle pod górę ma UM...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  9
  lepsze wrogiem dobrego(2022-04-14)
Reklama