UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • RobertKoliński O uczciwej płacy w elbląskich przedsiębiorstwach, zakładaniu związków zawodowych czy przestrzeganiu praw pracowniczych też było dyskutowane?:) Hashtagi: #lewica,#praca,#placa,#godnosc,#postep
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    10
    RobertKoliński(2019-09-13)
  • @RobertKoliński - Koliński, czasy komunizmu i socjalizmu juz mamy za sobą (na szczęście), jesteśmy krajem wolno rynkowym, stajemy się kapitalistycznym, w którym pracodawcy zaczynają doceniać fachowców. Skoro tak tobie zależy na byciu uczciwym pracodawcą, dającym uczciwą płacę za nic nie robienie przez osoby bez wykształcenia, wiecznie chodzące na zwolnienia lekarskie, pozwalającym w swojej prywatnej firmie zakładać związki zawodowe, aby to one decydowały za twoje pieniądze o twojej firmie - mam pomysł. Przestań w końcu gadać i załóż swoją prywatną firmę, daj przykład innym pracodawcom. To przez twój komunizm państwa zachodnie, czyli kapitalistyczne, wyprzedzają nas o całe pokolenie w rozwoju gospodarczym. To w twoim obrzydliwym kapitalizmie ludzie żyją dostatnie, niemieckich emerytów stać na wakacje w innych krajach i zatrudniać polaków (niejednokrotnie emerytów) do pomocy przy ich emerytach. O czym ty mówisz?
  • RobertKoliński Mówię o tym, o czym najwyraźniej nie masz bladego pojęcia, a mianowicie o przestrzeganiu praw pracowniczych, BHP, uzwiązkowieniu pracowniczym, uczciwej płacy wypłacanej regularnie i bynajmniej nie pod stołem, co w państwach, na które się ignorancko powołujesz jest bezdyskusyjną normą. Nie masz pojęcia ani o kapitalizmie, ani o socjalizmie, ani też jak widać o rzetelnych relacjach pracownik-pracodawca takoż; po co wy na te kołczingi chodzicie, skoro nic z nich nie wynosicie - chyba tylko śniadanie w żołądku:) Hashtagi: #lewica,#praca,#placa,#godnosc,#postep
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    5
    RobertKoliński(2019-09-13)
  • @RobertKoliński - Koliński, skąd bierzesz te statystyki i informacje? Załóż swoją prywatną firmę, zatrudnij pracowników i dopiero wówczas możesz cokolwiek powiedzieć o biznesie, jego kosztach i wielu innych sprawach, o których nie masz najmniejszego pojęcia. Swoją drogą, dlaczego nie przyszedłeś na wspomniane spotkanie i nie zaimponowałeś tym wrednym prywaciarzom swoimi przemyśleniami. Z pewnością oprócz smacznego śniadania wyniósłbyś jakieś pożyteczne informacje.
  • RobertKoliński Szczerze wątpię, na takich kołczingowych pogaduchach wynudziłem się już tuziny razy w swoim życiu, ba, kilka nawet sam prowadziłem;) i naprawdę nie wnoszą one nic nowego, poza wynagrodzeniem na konto prelegenta;)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    5
    RobertKoliński(2019-09-13)
  • @RobertKoliński - Koliński, czy w twoim wyimaginowanym świecie, w którym króluje prawo i sprawiedliwość (aż dziwne hahahaha) istnieje coś takiego jak giełda papierów wartościowych, nie mówiąc już o giełdzie Nowojorskiej? Przecież to obraz czystego, niczym nie skrępowanego kapitalizmu i wyzysku w najpodlejszej postaci. Czy wg ciebie elbląski przedsiębiorca w osobie P. Wójcik jest złodziejem i wyzyskiwaczem? A jak wg ciebie przedstawia się sylwetka Czarzastego, Palikota i wielu innych biznesmenów z PO? Czy chcesz powiedzieć, że oni oszukują, kradną, wyzyskują? Czy dla ciebie każdy, kto swoją pracą do czegoś dochodzi, jest godny pożałowania? Naprawdę, nie rozumiem Kolińskiego i wszystkich lewicowców którzy uważają, że chleb rośnie na drzewach. Przecież ten chleb ktoś musi wyprodukować, w prywatnej piekarni, w której ten wredny właściciel wyzyskuje tych biednych ludzi. W jakim ty Świecie żyjesz?
  • RobertKoliński Jak najbardziej istnieje w moim (realnym:) świecie instrument kapitalistycznego nabijania w butelkę i kreator baniek oraz cyklicznych kryzysów gospodarczych, czyli giełda, zyski z której należy notabene jak najszybciej jeszcze wyżej opodatkować:) Co do wspomnianych kapitalistów, to personalnie nie będę się tu wypowiadał, bo osobiście nie znam człowieka, ale znam za to relacje z pierwszej ręki od zatrudnionych u wspomnianego kapitalisty (i jego familii) osób, które bynajmniej nie są całkiem pochlebne; nie dotyczy to zresztą tylko tego przedsiębiorcy, ale całkiem sporej grupy również innych elbląskich "pracodawców". Do tego świetnie wiem na czym polega proces produkcji czy dystrybucji w kapitalizmie i podtrzymuję swoje stanowisko, że jeśli ktoś oszukuje pracowników na pensjach, prawach pracowniczych, BHP, dopuszcza do mobbingu w zakładzie, rżnie na premiach, nadgodzinach, zawyża normy produkcyjne, zwalnia ludzi za próby uzwiązkowienia pracowniczego i generalnie łamie prawa zatrudnionych (za to na kolejne lux-fury co roku i inwestycje w nieruchomości zawsze jest), to jest podłem wyzyskiwaczem i kapitalistycznem krwiopijcą, z którymi władza ludowa i postępowi eurosocjaliści zrobią wkrótce porządek;) Hashtagi: #lewica,#praca,#placa,#godnosc,#postep
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    3
    RobertKoliński(2019-09-13)
  • @RobertKoliński - Koliński, zaczynam się ciebie bać. Władza ludowa i europostępowi socjaliści zrobią wkrótce porządek? Nie znam ciebie człowieku i nie chcę ciebie obrażać, ponieważ nie na tym polega konwersacja, liczy się siła argumentów, a nie argument siły, niemniej jeżeli zażywasz jakieś używki to błagam, wez połowę. Przecież tymi słowami i argumentami chcesz wywołać kolejną socjalistyczną rewolucję. Chcesz wsadzać do łagrów biznesmenów, wszystko uspołecznić? Przecież my to przerabialiśmy przez chyba 40 lat i ledwo zdołaliśmy z tego wyjść! Dobrze się stało, że na forum przedstawiłeś prawdziwy obraz lewicy i tzw. socjaldemokratów, wybory szybko to zrewidują.
  • RobertKoliński O słodki Karolu Marksie, Fundamencie Socjalistycznego Postępu, Gwiazdo Zaranna Proletariatu - gdyby to ode mnie zależało, to pierwsi do tych twoich "łagrów" trafiliby wszyscy pozbawieni poczucia humoru, na przymusową re-edukację, jak u Papcia Chmiela! xD Swoją drogą, to dość znamiennym jest, że wystarczy lekko skrobnąć temat wyzysku pracowniczego w elbląskich świątyniach kapitalizmu a zaraz podnosi się wycie "białych kołnierzyków" i żuławskich wannabies-Jeff-Bezos oraz pojawia chęć obrażania rozmówcy i zarzut o "komunis"; informuję uprzejmie, że jak najbardziej chcę wywołać Wielką Rewolucję Socjalistyczną (w głowach:), która zmiecie zalegające od 30 lat w Polsce złogi dzikiego kapitalizmu i doprowadzi do ucywilizowania, wciąż niecywilizowanych i trzecioświatowych, stosunków pracowniczych w naszym kraju (i mieście). Po to właśnie kandyduję, żeby wreszcie i nad Polską zajaśniała w końcu Jutrzenka Pracowniczej Swobody, tak mi dopomóż Różo Najczerwieńsza Luksemburg i wszyscy Lewaccy Ojcowie Zjednoczonej Europy, Patronki Uczciwych Pracodawców i Na Czas Wypłacanych, Godnych Pensji!:) Hashtagi: #leworucja
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    3
    RobertKoliński(2019-09-13)
  • @RobertKoliński - Ok, każdy ma prawo do swojego zdania. Na tym polega demokracja, ponieważ w socjalizmie nie ma i nigdy nie było wolności słowa i przekonań. Za jakiekolwiek odstępstwa wsadzano do więzień.
  • RobertKoliński Po tych wpisach wnioskuję, że obywatel jest jednak dość młodym człowiekiem, który ten "krwiożerczy socjalizm" to zna wyłącznie z bajań starszyzny (zapewne kościelno-prawicowej) i legend sandałowego drzewa;) Ale nic to - jeszcze wyedukujemy!;)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    RobertKoliński(2019-09-13)
  • @RobertKoliński - Edukuj, edukuj, niemniej aby tego dokonać trzeba coś umieć.
  • A może być najpierw sprawdził kim jest prelegent i jaka wartość jako człowiek, menager daje innym i tutaj na pewno Ciebie zadziwe zrobił to za darmo. To dzięki takim osobom mówi się na świecie o Polsce na pewno nie dzięki takim jak Ty. Proszę tez o podesłanie linków do tych Twoich wystąpień które prowadziłeś dla przedsiębiorców czy nawet pracowników chętnie obejrzę Twój kunszt trenerski czy wiedzę menagerska. Chyba ze jedyna wiedza to pisanie jak to zle jest i nie dobrze. Dodatkowo pytam czy Ty znasz tych ludzi którzy tam są ? Wiesz kim są? Jacy są na codzień? Ile osób zatrudniają ? Ile płaca? Ze ich obrażasz ? Bądź w końcu fair i napisz coś rzetelnie. Znam kołku z nich i nie zatrudniają ani za2,5 na h ani na śmieciami problemu z bhp czy PIPem także nie maja. Cześć z nich to JDG wiec nie ma jak założyć tam związków. Z drugiej strony czy od razu w każdej firmie musi być związek bo każda firma jest zła. Polecam refleksji za czym napiszesz kolejna bzdurę która na pewno oddała Ciebie jako naszego przedstawiciel Elbląga w polityce.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Miły gość (2019-09-14)
  • RobertKoliński @Miły gość - Miły gościu, ależ ja naprawdę (i podejrzewam, że nie tylko ja:) bardzo chętnie się dowiem ileż to płacą swoim pracownikom tuzy elbląskiego biznesu - proszę uprzejmie podzielić się z nami takimi informacjami:)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    RobertKoliński(2019-09-14)
Reklama