UWAGA!

Przy śniadaniu nie tylko o biznesie

 
Elbląg, Prelekcję na temat zarządzania zespołem wygłosił Piotr Witek
Prelekcję na temat zarządzania zespołem wygłosił Piotr Witek (fot. Michał Skroboszewski)

Prowadzą różne biznesy w różnych branżach. Spotykają się w Elblągu raz na dwa tygodnie przy śniadaniu, by nawiązywać nowe kontakty i wymieniać się doświadczeniami. Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie Towarzystwa Biznesowego Elbląskiego, a jego gościem specjalnym był Piotr Witek, który był m.in. menedżerem we francuskim koncernie Total. Zobacz zdjęcia.

Piotr Witek, ekspert w zakresie finansów i podatków oraz trener i wieloletni współpracownik Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów, opowiadał uczestnikom dzisiejszego spotkania w hotelu Elbląg m.in. o tym, jak ważna jest praca zespołowa, budowanie relacji ze współpracownikami i zarządzanie zespołem poprzez cele, a także szybkie rozwiązywanie sytuacji kryzysowych. W spotkaniu, przy śniadaniu, wzięło udział około 40 osób, przedstawicieli firm z Elbląga, Gdańska i Słupska, których połączyło Towarzystwo Biznesowe Elbląskie.

- Zaczęliśmy się spotykać w Elblągu jesienią zeszłego roku, takie śniadania organizujemy co dwa tygodnie, zawsze o tej samej porze. Zaczynamy dzień z przytupem. Ideą nie jest spotykanie się dla samego spotkania, ale odnosimy się do idei networkingu,budowy sieci kontaktów, relacji i wzajemnej dbałości o swoje biznesy. To procentuje na przyszłość – mówi Mariusz Matwiejczyk, wiceprezes Towarzystwa Biznesowego Elbląskiego. - Takie towarzystwa działają w wielu miastach Polski, a nawet Europy. Każda grupa ma autonomię, ale tworzą pewną całość w ramach marki Towarzystw Biznesowych, założonych 10 lat temu.

  Elbląg, W spotkaniu wzięło udział około 40 osób
W spotkaniu wzięło udział około 40 osób (fot. Michał Skroboszewski)

- Jestem tutaj, bo chcę poznać i współpracować z różnymi osobami. Projektuję wnętrza, więc podstawą mojej działalności jest kontakt z drugim człowiekiem. Zdarzyło mi się już, że zostałam polecona przez jednego z uczestników naszych spotkań. Ta osoba mi zaufała i powierzyła swój dom, by zaprojektować wnętrze, i poniekąd swoje życie, czyli to, jak będzie się w nim czuł po wykonaniu projektu – mówi Anna Łuńska, architekt wnętrz z Elbląga.

- Chcielibyśmy, by elbląscy przedsiębiorcy bardziej się wspierali, tak jak jest w Gdańsku. Mamy nadzieję, że Towarzystwo Biznesowe Elbląskie się rozwinie i będzie silną marką i to zaprocentuje w naszych biznesach – dodała pani Anna, kolejna z uczestniczek, prowadząca firmę eventową.

 

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • RobertKoliński O uczciwej płacy w elbląskich przedsiębiorstwach, zakładaniu związków zawodowych czy przestrzeganiu praw pracowniczych też było dyskutowane?:) Hashtagi: #lewica,#praca,#placa,#godnosc,#postep
 • Ciekawe ilu z nich ma "zawód: syn", a lu dorobiło się od zera, bez dotacji, uczciwie płacąc podatki i godne pensje pracownikom. Tych pierwszych zapewne jest tam 90%
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11
  2
  WpłatomatWroblewskiego(2019-09-13)
 • Nie było znanych elbląskich "menedżerów Arkadiusza vel Arkadius i "dyrektora z zawodu dyrektor"?
 • ciekawe ilu z tych młodych ludzi zna się na biznesie u nas w polsce to tylko trzeba płacić i płakać podatki zusy koszty pracownicze masakra ci co byli to zielonego pojęcia nie maja widać to po nich sa młodzi i nie znają życia widocznie maja wszystko po znajomości lub tatuś załatwi uczciwą pracą i prowadzeniem działalności gospodarczej to tylko garba sie można dorobić także niech nie ściemniają ci młodzi ludzie na spotkaniu powinnji się za prawedziwą pracę zabrać a nie wielcy biznesmeni szok
 • @RobertKoliński - Koliński, czasy komunizmu i socjalizmu juz mamy za sobą (na szczęście), jesteśmy krajem wolno rynkowym, stajemy się kapitalistycznym, w którym pracodawcy zaczynają doceniać fachowców. Skoro tak tobie zależy na byciu uczciwym pracodawcą, dającym uczciwą płacę za nic nie robienie przez osoby bez wykształcenia, wiecznie chodzące na zwolnienia lekarskie, pozwalającym w swojej prywatnej firmie zakładać związki zawodowe, aby to one decydowały za twoje pieniądze o twojej firmie - mam pomysł. Przestań w końcu gadać i załóż swoją prywatną firmę, daj przykład innym pracodawcom. To przez twój komunizm państwa zachodnie, czyli kapitalistyczne, wyprzedzają nas o całe pokolenie w rozwoju gospodarczym. To w twoim obrzydliwym kapitalizmie ludzie żyją dostatnie, niemieckich emerytów stać na wakacje w innych krajach i zatrudniać polaków (niejednokrotnie emerytów) do pomocy przy ich emerytach. O czym ty mówisz?
 • RobertKoliński Mówię o tym, o czym najwyraźniej nie masz bladego pojęcia, a mianowicie o przestrzeganiu praw pracowniczych, BHP, uzwiązkowieniu pracowniczym, uczciwej płacy wypłacanej regularnie i bynajmniej nie pod stołem, co w państwach, na które się ignorancko powołujesz jest bezdyskusyjną normą. Nie masz pojęcia ani o kapitalizmie, ani o socjalizmie, ani też jak widać o rzetelnych relacjach pracownik-pracodawca takoż; po co wy na te kołczingi chodzicie, skoro nic z nich nie wynosicie - chyba tylko śniadanie w żołądku:) Hashtagi: #lewica,#praca,#placa,#godnosc,#postep
 • p robercie koliński co może pan wiedzieć o działalności gospodarczej jest pan człowiekiem młodym podejrzewam że nie prowadzi pan żadnej działalności gospodarczej w polsce porozmawiaj pan z ludzmi co prowadzą działalność gospodarcza to panu powiedza jak jest jakie są koszty jakie sa podatki zusy i na końcu jaki zysk pracodawcy ten kto nie prowadzi działalności skad może wiedzieć o kosztach pracodawcy i co ma do zapłacenia pozdrawiam
 • RobertKoliński @BANAN - Ależ prowadziłem przez kilka lat działalność gospodarczą w Polsce z takim skutkiem, że trzeba było zagranicę emigrować, żeby na chleb zarobić - oduczyłem się wtedy dość skutecznie wiary w nadwiślańską wersję dzikiego kapitalizmu, przekonałem się natomiast po wielokroć o dobrodziejstwach eurosocjalizmu, który dziś z takim zaangażowaniem promuję:) Hashtagi: #lewica,#praca,#placa,#godnosc,#postep
 • @RobertKoliński - Koliński, skąd bierzesz te statystyki i informacje? Załóż swoją prywatną firmę, zatrudnij pracowników i dopiero wówczas możesz cokolwiek powiedzieć o biznesie, jego kosztach i wielu innych sprawach, o których nie masz najmniejszego pojęcia. Swoją drogą, dlaczego nie przyszedłeś na wspomniane spotkanie i nie zaimponowałeś tym wrednym prywaciarzom swoimi przemyśleniami. Z pewnością oprócz smacznego śniadania wyniósłbyś jakieś pożyteczne informacje.
 • RobertKoliński Szczerze wątpię, na takich kołczingowych pogaduchach wynudziłem się już tuziny razy w swoim życiu, ba, kilka nawet sam prowadziłem;) i naprawdę nie wnoszą one nic nowego, poza wynagrodzeniem na konto prelegenta;)
 • Jestem członkiem TB i zaczynałem od zera. To co robimy pomaga. Ciężką pracą żyje na co dzień. Pozdrawiam.
 • @RobertKoliński - Koliński, czy w twoim wyimaginowanym świecie, w którym króluje prawo i sprawiedliwość (aż dziwne hahahaha) istnieje coś takiego jak giełda papierów wartościowych, nie mówiąc już o giełdzie Nowojorskiej? Przecież to obraz czystego, niczym nie skrępowanego kapitalizmu i wyzysku w najpodlejszej postaci. Czy wg ciebie elbląski przedsiębiorca w osobie P. Wójcik jest złodziejem i wyzyskiwaczem? A jak wg ciebie przedstawia się sylwetka Czarzastego, Palikota i wielu innych biznesmenów z PO? Czy chcesz powiedzieć, że oni oszukują, kradną, wyzyskują? Czy dla ciebie każdy, kto swoją pracą do czegoś dochodzi, jest godny pożałowania? Naprawdę, nie rozumiem Kolińskiego i wszystkich lewicowców którzy uważają, że chleb rośnie na drzewach. Przecież ten chleb ktoś musi wyprodukować, w prywatnej piekarni, w której ten wredny właściciel wyzyskuje tych biednych ludzi. W jakim ty Świecie żyjesz?
Reklama