UWAGA!

Quo vadis, EPT?

 
Elbląg, Quo vadis, EPT?
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Prezydent powołał zespół, który ma opracować kierunki rozwoju Elbląskiego Parku Technologicznego. Oprócz przedstawicieli ratusza, wezmą w nim udział naukowcy z elbląskich uczelni wyższych.

„W ramach dynamicznej zmiany sytuacji na rynku badawczo-rozwojowym w Polsce, w dobie silnej konkurencyjności i wielości ośrodków innowacji, jakimi są parki technologiczne, zaistniała potrzeba weryfikacji dotychczasowych działań Elbląskiego Parku Technologicznego w celu wykorzystania potencjału parku i wzmocnienia jego pozycji na rynku gospodarczym” - czytamy w uzasadnieniu zarządzenia prezydenta.
       Witold Wróblewski powołał zespół, który ma opracować kierunki działań EPT w najbliższej przyszłości, oparte na współpracy nauki, biznesu i samorządu. W jego skład weszło osiem osób: wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka; Anita Pawlak z Biura Wspierania Przedsiębiorczości w Urzędzie Miejskim, Monika Prażak-Michałowska z Hotelu Arbiter, Urszula Małek z firmy Eko-Partner (lokatora EPT), Iwona Łuczak z Elbląskiego Parku Technologicznego oraz przedstawiciele nauki – dr hab. inż. Tadeusz Liziński, dr inż. Stanisław Kwitnewski (obaj z PWSZ) oraz dr Izabela Seredocha z EUH-E.
       Zespół ma stworzyć regulamin Rady Naukowej, która ma powstać przy EPT, a także wypracować rekomendacje dla władz miasta w sprawie koncepcji rozbudowy Elbląskiego Parku Technologicznego.
       Przypomnijmy, że budowa EPT kosztowała około 85 milionów złotych, z czego ponad 70 milionów złotych pochodziło z Unii Europejskiej. Obecnie większość pomieszczeń w parku jest wynajęta, dlatego prezydent Elbląga myśli o jego rozbudowie. Do działalności EPT trzeba jednak cały czas dokładać – rocznie około 800 tysięcy złotych.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Parki technologiczne, podobnie jak fabryki, buduje się po to aby dawały zyski a nie po to aby do nich dokładać. Lepiej by było gdyby w Elblągu w ogóle go nie było. 800 tysi piechotą nie chodzi. Hero.
 • Co to ma być:". .. W jego skład weszło osiem osób: wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka; Anita Pawlak z Biura Wspierania Przedsiębiorczości w Urzędzie Miejskim, Monika Prażak-Michałowska z Hotelu Arbiter, Urszula Małek z firmy Eko-Partner (lokatora EPT), Iwona Łuczak z Elbląskiego Parku Technologicznego oraz przedstawiciele nauki – dr hab. inż. Tadeusz Liziński, dr inż. Stanisław Kwitnewski. .. ." Tylko Elbląga żal!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Kat.Na.Idiotów(2015-11-12)
 • A ile lat już się dokłada ?
 • Średnio ponad milion rocznie od uruchomienia
 • Nauczyciele i urzędasy czyli nieroby i złodzieje na pewo wymyślą coś mądrego dla miasta może biedronke całodobowo
 • Prywatyzować. Prywatyzować. Prywatyzować. Rządzący powinni mieć zakaz uchwalania budżetów z deficytem i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej pod jakąkolwiek formą (EPT to jest zakład budżetowy). Gdyby tego typu zakazy funkcjonowały od dawna EPT nigdy by nie powstał. W normalnych rynkowych warunkach prywatny przedsiębiorca ryzykujący swój własny kapitał, nigdy by nie zainwestował tego typu przybytek. Obecnie EPT pełni funkcję głównie taniej powierzchni do wynajęcia i taką powinno pozostać po jego prywatyzacji, chyba że nowy właściciel zdecyduje inaczej.
 • Ptaszek nie wie co robić to udaje że cokolowiek robi, weź człowieku wstydu oszczędz, zrezygnuj, ciapciak czerwony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  Arbuzzz(2015-11-12)
 • A ta 8 za mało zarabia żeby pseudo komisje zakładać ????? Wstydu dalej nie mają za nasze pieniądze zgodnie z prawem jeszcze zbierać się będą pewnie charytatywnie????? Już jedna taka spółka była co miała aquapark budować z Panią prezes. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  złodzieje(2015-11-12)
 • taa. .. .. i rekinia szczęka też sie wkomponowała
 • Rezydent ma nas za idiotów - przecież ten deficytowy obiekt powstał za jego działalności pod Słoniną i z tego co pamiętam to Rezydent był bezpośrednio odpowiedzialny za tą czarną dziurę budżetu. A teraz nasz geniusz i stratego biznesu wpadła na pomysł powiększenie tej dziury. BRAWO!!! po co dopłacać bankę, jak można dwie?! Wyrzucić kolejne 100 baniek, ale przecież Unia płaci więc luz. I do tego to gremium, w którym poza Panami doktorami pojęcia nie ma o nauce, w wydaniu innowacyjnym. Co pomoże doradztwo pani kierownik z bożej łaski, przesympatycznej Pani Dyrektor hotelu, lub polonistki w kierunkach rozwoju EPT?! Ha! Już wiem będzie deficyt na 3 bańki. Trzy słowa do rezydującego: BUC BUC BUC.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  AntyBUC(2015-11-12)
 • > prezydent Elbląga myśli o jego rozbudowie i będzie dokładał milion rocznie ?
 • Pan Wróblewski to najsłabszy Prezydent Elblaga od 1945 roku, On nie ma pomysłu na Elbląg, jest boj est i to wszystko co ma do zaproponowania razem ze swoją ekipą wiceprezydentów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  niskoo(2015-11-12)
Reklama