UWAGA!

Rodzina Wójcików otworzyła kolejną fabrykę mebli

 Elbląg, W fabryce pracuje 150 osób
W fabryce pracuje 150 osób (fot. Michał Skroboszewski)

150 osób znalazło pracę w Żuławskiej Fabryce Mebli, najnowszej inwestycji rodziny Wójcików. - Przy pełnym wykorzystaniu jej potencjału będziemy mogli zatrudnić nawet 300 osób – mówi Piotr Wójcik, prezes fabryki, która dzisiaj została oficjalnie otwarta. Zobacz zdjęcia.

To trzecia fabryka mebli firmy Wójcik w Elblągu, który należy do największych pracodawców w mieście. Zatrudnia obecnie około 1000 osób, planuje dalszy rozwój i kolejne przyjęcia pracowników.
       - Obecnie w Żuławskiej Fabryce Mebli pracuje 150 osób, firma rozwija swoje moce produkcyjne według planu i niewykluczone, że w drugiej połowie roku ruszą kolejne przyjęcia do pracy. Docelowo przewidujemy zatrudnienie 300 osób, zwiększenie produkcji i budowę obok magazynów, które stanowiłyby centralną logistykę dla naszej firmy – mówi Piotr Wójcik, prezes Żuławskiej Fabryki Mebli.
       Zakład przy ul. Żuławskiej produkuje głównie meble kuchenne i fronty do mebli. Większość produkcji z fabryk Wójcików trafia na rynek niemiecki, austriacki i polski. - Sen z powiek spędza nam też sytuacja na Wschodzie. Jeden z naszych dużych klientów na Ukrainie ma problemy z powodu rosyjsko-ukraińskiego konfliktu. Ale nasze główne rynki zbytu są stabilne, co pozwala nam krok po kroku realizować nowe inwestycje i zwiększać moce produkcyjne.
       Dużym wsparciem dla rozwoju firmy jest ostatnia decyzja rządu, który postanowił włączyć kolejne tereny przy ul. Żuławskiej, w pobliżu nowej fabryki, do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
       - Mamy nadzieję, że zwolnienia podatkowe, które przysługują inwestorom w strefie, będą impulsem do budowy kolejnych hal i zatrudniania kolejnych pracowników. Strefa jest dla firm prężnie rozwijających się, innowacyjnych, które przynoszą zyski i takie właśnie one są, bo najpierw muszą zainwestować, by liczyć na ulgi w podatkach – mówi Marek Karólewski, prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Elbląg w ostatnim czasie bardzo zyskał w tej dziedzinie, prowadzimy obecnie rozmowy z dwiema kolejnym firmami, które chcą w podstrefie elbląskiej inwestować.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To te 150 stażystów za których płaciło państwo :)
 • a rodzinka kasiorkę do kieszeni. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  17
  ghjw(2015-04-13)
 • Mam nadzieję, że miasto nie będzie już więcej zwalniało Wójcika z jakichkolwiek podatków, bo byłby to absolutny skandal (tym bardziej że wpłacił on 10 tysięcy na kampanię Wróblewskiego).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  56
  13
  TylkoKORWIN(2015-04-13)
 • Korwin to faszysta i hipokryta, krytykuje UE i pobiera od niej pieniędzy. Propaguje wyjście Poslki z UE wiedząc że nie ma dla nas alternatywy (można zobaczyć co dzieje się w Rosji po kilkunastu miesiącach izolacji gospodarczej)! Korwin nadaje się do niczego, wspierają go awanturnicy i krzykacze, co widać po komentarzach! Jak Wójcik daje pracę to jest OK, ale jak się obciąży podatki i pensje spadną to nie będzie Ok. Wszak wiadomo, od wieków że najłatwiej oszczedza się na pracownikach!
 • zasady prowadzenia działalności gospodarczej powinny być równe dla wszystkich, bez względu na układy z lokalną władzą czy jakiekolwiek inne czynniki
 • Jest i Jurek Wszędobylski Motorówka !!!
 • Gdzie były i informacje o naborze do pracy tam???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40
  0
  Jdiwpd(2015-04-13)
 • Nie ma pracy - źle. Ktoś buduje nowy zakład i zatrudnia ludzi - też źle. Elbląg to zagłębie malkontentów.
 • Znieść podatek dochodowy PIT i CIT a skorzystają na tym wszyscy - nie tylko te firmy, którym "cudownie" uda się lokalizacja w strefie ekonomicznej. To jedno. A drugie - jak czytam brednie analfabety AntyKorwina to widzę skąd głosy ma Bronek i cała reszta bandy czworga. Jak chcesz wyjść do ludzi to najpierw naucz się pisać tak, żebyś sam siebie zrozumiał
 • Jakie średnie zarobki u Wójcika?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  9
  seba_zatorze(2015-04-13)
 • Zapewne pracownicy tam pracujacy maja dobre dochody, ,??? skoro stac wlasciciela na otwieranie kolejnych hal pracy??? JUZ NAWET POJAWIAJA SIE REKLAMY W TV OGOLNOPOLSKIEJ. .. .CZYLI FIRMA PROSPERUJE WRECZ BARDZO DOBRZE. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  15
  KAROLKA54(2015-04-13)
 • 3tys na reke na ooczatek
Reklama