UWAGA!

Ruszyła budowa basenu przy ul. Moniuszki

 
Elbląg, Jerzy Wilk przekazał dziennik budowy Dariuszowi Urbańskiemu,  jednemu z wykonawców inwestycji
Jerzy Wilk przekazał dziennik budowy Dariuszowi Urbańskiemu, jednemu z wykonawców inwestycji(fot. WS)

Jest już pozwolenie na budowę Centrum Rekreacji Wodnej przy ul. Moniuszki. Z samego rana ruszyły prace. Wykonawcy mają czas na oddanie obiektu do końca maja przyszłego roku. Inwestycja będzie kosztować 25 milionów złotych, z czego 16 milionów pochodzi funduszy unijnych.

- Dla mnie to szczególnie miły dzień, bo dużo ryzykowałem, rezygnując z budowy stadionu, oddając dotacje do marszałka, w zamian stawiając na Centrum Rekreacji Wodnej. Powołany przeze mnie zespół spisał się świetnie, bo w ciągu dwóch miesięcy przygotował projekt, dzięki któremu pokonaliśmy sześć innych miast i pieniądze z unijnych funduszy wróciły do naszego miasta – mówił dzisiaj prezydent Jerzy Wilk na konferencji prasowej, którą urządzono na placu budowy. Termin spotkania nie jest przypadkowy, bo to właśnie dzisiaj uprawomocniło się pozwolenie na budowę, od rana przy ul. Moniuszki trwają już prace, które prowadzi konsorcjum firm Elzambud i Moris Sport.
       - Trwają roboty ziemne, w ciągu miesiąca rozpoczniemy palowanie. Przed zimą chcemy mieć obiekt w stanie surowym zamkniętym, by bez przeszkód kontynuować prace wewnątrz – zapowiedział Dariusz Urbański z Elzambudu.

  Elbląg, Ruszyła budowa basenu przy ul. Moniuszki
(fot. WS)


       Budowa Centrum Rekreacji Wodnej ma kosztować 25 milionów złotych, 16 milionów pochodzi z funduszy unijnych, resztę dołoży miasto. W środku będą znajdowały się cztery baseny: 25-metrowy sportowy, do nauki pływania, rekreacyjny i rekreacyjny dla dzieci, strefa SPA z jaccuzi i saunami. Jednocześnie ze wszystkich atrakcji będzie mogło korzystać ponad 200 osób. Tyle też zaplanowano miejsc parkingowych.
       Zanim doszło do wydania pozwolenia na budowę, wykonawcy przez kilka tygodni wyrównywali teren. Anonimowa osoba złożyła nawet w tej sprawie doniesienie do inspektora nadzoru budowlanego, twierdząc, że te prace prowadzone były nielegalnie.
       - Złożyliśmy wyjaśnienia w tej sprawie, wszystkie prace przebiegały zgodnie z prawem. Dziwię się, że ktoś, mam nadzieję, że nie jest to mieszkaniec Elbląga, złożył donos, zamiast wspierać tę inwestycję – powiedział prezydent Jerzy Wilk.
      
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama