UWAGA!

Ruszyła budowa bloku operacyjnego

 Elbląg, Miroslaw Gorbaczewski , dyrektor Szpitala Miejskiego (z lewej) i Witold Wróblewski, prezydent Elbląga opowiadali o nowej inwestycji
Miroslaw Gorbaczewski , dyrektor Szpitala Miejskiego (z lewej) i Witold Wróblewski, prezydent Elbląga opowiadali o nowej inwestycji (fot. Michał Skroboszewski)

Na początku marca na plac budowy w Szpitalu Miejskim w Elblągu weszły ekipy budowlane. Obok psychiatrii powstanie blok operacyjny elbląskiego szpitala. W ramach inwestycji zostaną też zmodernizowane cztery oddziały szpitalne. Zobacz zdjęcia z budowy.

Od marca trwają prace przy budowie bloku operacyjnego w Szpitalu Miejskim (obok psychiatrii w części szpitala przy ul. Komeńskiego). To część inwestycji polegającej na budowie nowego bloku operacyjnego i modernizacji czterech oddziałów szpitalnych: chirurgii dziecięcej, pediatrii, rehabilitacji kardiologicznej i psychiatrii.

- Całość tej inwestycji to ok 52 mln zł, w tym dofinansowanie unijne to 36 mln zł – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga na dzisiejszej konferencji prasowej.

Powierzchnia całkowita nowego bloku to 4,5 tys. m2., kubatura: 21 tys. metrów sześciennych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to całość inwestycji powinna być zakończona w końcu 2022 r. - Pewnym problemem są inwestycje związane z oddziałami. Ponieważ jesteśmy szpitalem covidowym i na dziś w zasadzie wszystkie łóżka są pozajmowane. Wczoraj musieliśmy uruchomić kolejne 10 łóżek, bo praktycznie dziś nie byłoby wolnych łóżek w naszym mieście. I to może spowodować opóźnienia – zwrócił uwagę Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego.

Obecnie zostały wylane częściowo fundamenty oraz został wymieniony grunt. - W najbliższym czasie przystąpimy do murowania stanu surowego – poinformował Maciej Latecki, zastępca dyrektora ds. technicznych Szpitala Miejskiego.

Ruszyła także modernizacja oddziału chirurgii dziecięcej. Ma być zakończona do końca czerwca tego roku. - Moim zdaniem ten termin nie jest zagrozony – mówił Mirosław Gorbaczewski

- Budowa jest na etapie wyburzeń, demontażu stanu istniejącego i stawiania ścian działowych – dodał Maciej Latecki

Inwestycje w kolejnych oddziałach będą rozpoczynane, kiedy zmniejszy się ilość pacjentów covidowych. Ratusz nie chce zamykać szpitala na czas inwestycji, wszystko ma się odbywać „w ruchu”. Ekipa budowlana dostęp na plac budowy i do modernizowanych oddziałów ma „z zewnątrz” i nie porusza się w częściach, gdzie przebywają pacjenci.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I to jest wiadomość dla których warto pracować i opłacać podatki w Polsce! Tylko ten, co wymagał opieki medycznej wie jak potężna jest medycyna i nowoczesne szpitale. Brawo! Śpię spokojniej wiedząc, że każdy z Nas dostanie odpowiednia pomoc kiedy zgłosi się do szpitala.
 • @Jjrr - :)Zgrywusie TY!
 • a ja mam takie pytanie, czemu nie jezdza juz te zolte tramwaje?????/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  Halyna.(2021-03-23)
 • Jeszcze tylko likwidacja rynku przy ulicy robotniczej i będzie pięknie
 • @Urbanista - @Urbanista ten rynek to największe dno tego miasta. Tam jeżdżą ludzie z takimi twarzami, że się zastanawiam, czy ich rodzice przypadkiem rodzeństwem nie są haha
 • A kiedy "ratuszowy"weźmie się za sprzątanie chodników z piachu i psich kup?
 • Wróblewski stanie przy każdej łopacie, ale pomysłu na miasto nie widać. Szpital to oczywistość, łatanie dziur w ulicach i układanie chodników. Miałem tę straszną przykrość pracować tym człowiekiem i jego świtą. Szybko uznałem, że to poziom kultury i stan umysłu, od którego trzeba mi szybko uciekać. Pozdrowienia dla wszystkich w urzędzie i w jednostkach. trzymajcie się. Wszystko się skończy.
 • Jeszcze oddział dietetyczny by się przydał.
 • Zapomniałeś dopisać ze z petów i rozjeżdżających trawniki samochodow
 • ale zaraz zaraz chwilaaaa a ten blok operacyjny to jest postępowy i demokratyczny ? no chyba nie skoro finansuje go obecna władza, chyba że to szpital prywatny a to ok, to po co komu blok operacyjny ? zburzyć zasypać, tak jak przekop półwyspu, przecież pan prezio miasta nawoływał do głosowania na Rafałka Czajkowskiego który mówił otwarcie ze tą dziurę w ziemi powinno sie zasypac itd a blok operacyjny Pisowski to co lepszy ??? dziwne bardzo dziwne, przeciez to wstyd operować sie na pisowskim bloku szpitalnym jak bym wolał na Pełowskim bo tam przynajmniej lepiej karmio
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  8
  partia i super(2021-03-23)
 • a teraz drogie dzieci poczytajcie ile kasy dostało 4 tys Górowo Iławeckie na sanatarium, przeliczcie to na łeb mieszkanca i porównajcie z tym dofinansowanie Elblaga i śmiech was ogarnie, tajemnicą jest dlaczego takie dziury dostają miliony na deficytowe inwestycje, a Elblag ledwie coś na potrzebny szpital, rak prymitywizmu "dla siebie"zjada województwo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Syczenie(2021-03-23)
 • Nawet gdyby ten obiekt zasponsorowali Szejkowie i klamki byłyby złote a w kranach płynęła by woda Perlage to i tak najpierw musicie zadzwonić wykonując 300 prób. Po uzyskaniu połaczenia poczekacie 2 dni aż ktoś oddzwoni i wtedy dowiecie się że nic z tego bo pandemia.
Reklama