UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ruszyła PUMA

 
Elbląg, Ruszyła PUMA
fot. nadesłane

PUMA to Polska Unia Mobilności Aktywnej. W Gdańsku odbyło się spotkanie założycielskie stowarzyszenia, w którym uczestniczył Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.

- PUMA jest pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce. Za zadanie obraliśmy sobie szerzenie idei aktywnej mobilności w całym kraju. Mamy bowiem ambicje, by stowarzyszenie stało się z czasem ogólnopolskim. Każde miasto boryka się z problemami komunikacyjnymi. Wychodzimy im naprzeciw, szukamy rozwiązań i alternatywy. Powołanie stowarzyszenia ma związek również z przygotowaniami samorządów do pozyskiwania funduszy unijnych w latach 2014-2020 – powiedział Grzegorz Nowaczyk.
Obecnie projekt wprowadzony zostanie na terenie Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego.
Na czele zarządu stowarzyszenia stanął Maciej Lisicki, zastępca prezydenta Gdańska. Zastępcami przewodniczącego zostali: Grzegorz Nowaczyk - prezydent Elbląga, Zenon Drewa - zastępca prezydenta Tczewa oraz Maciej Rusek - zastępca burmistrza Malborka. Skarbnikiem stowarzyszenia została Małgorzata Żebrowska - zastępca wójta gminy Smołdzino. W skład Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia weszli: Edmund Stachowicz - prezydent Starogardu Gdańskiego, Ryszard Wenta - wicestarosta lęborski oraz Janusz Goliński - wójt gminy Cedry Wielkie.

Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No nareszcie. Teraz tylko zebrać cenne doświadczenia od Cedrów Wlk. i wszystko będzie dobrze.
 • a czy można być mobilnym nie aktywnie ? może autor by napisał o co chodzi ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  de mobil(2011-12-27)
 • chodzi o to, że podobnie jak adidasy, PUMY są na długie trasy.
 • A może PUMEX. ..
 • MARECKI Mobilność aktywna to taka, która angażuje człowieka fizycznie: jazda rowerem, jazda na rolkach, wrotkach, chodzenie piechotą. Mobilność nieaktywna to jazda samochodem, korzystanie z komunikacji zbiorowej, kolejowej, autobusowej itd. Obydwa rodzaje mobilności umożliwiają zaspokajanie potrzeb transportowych, a w warunkach wysokiego zurbanizowania i zatłoczenia ulic ruchem samochodowym wsparcia i promocji wymaga mobilność aktywna. Pomysł stowarzyszenia PUMA przyszedł z Gdańska, spotkał się z pozytywnym przyjęciem przez Prezydenta Nowaczyka i dlatego Elbląg jest jednym z 15 członków założycieli. Rozwiązania alternatywne dla komunikacji to właśnie promocja mobilności aktywnej w celu lepszego wykorzystania wspólnej przestrzeni miejskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MARECKI(2011-12-27)
 • A Komorowski zmizerniał coś.
 • Po co jakas PUMA, niedlugo wszyscy i tak beda chodzili z buta :(
Reklama