UWAGA!

Rządowe pieniądze na wyspę

 Elbląg, Rządowe pieniądze na wyspę
fot. Anna Dembińska

Miasto Elbląg otrzymało 27 mln zł z rządowego programu „Polski Ład“. Pieniądze zostaną przeznaczone na rewitalizację fragmentu Wyspy Spichrzów przeznaczonego na program „Fabryka“.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę samorządów lokalnych, które otrzymają wsparcie z rządowego programu „Polski Ład“ na inwestycje. Miasto Elbląg otrzymało bezzwrotne wparcie w wysokości 27 mln zł. Będzie ono przeznaczone na rewitalizację fragmentu Wyspy Spichrzów przeznaczonego na budowę biurowca w ramach programu „Fabryka“.

Pieniądze zostaną przeznaczone na umocnienie i zagospodarowanie zachodniego brzegu rzeki Elbląg na długości ok. 1 km od mostu w ciągu al. kard. Wyszyńskiego wzdłuż linii Wyspy Spichrzów. W ramach inwestycji planowany jest remontu i modernizacja nabrzeży oraz zagospodarowania terenów przybrzeżnych, budowa infrastruktury technicznej elektroenergetycznej i wodnokanalizacyjnej oraz wyposażenie nabrzeży w urządzenia cumownicze oraz dostosowania głębokości rzeki do potrzeb żeglugi jachtowej.

Ogólna kwota inwestycji wynosi 30 mln zł, z czego 3 mln zł to wkład własny miasta.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama