UWAGA!

Sprzedaż hotelu Arbiter. Do trzech razy sztuka?

 Elbląg, Sprzedaż hotelu Arbiter. Do trzech razy sztuka?
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Dwie poprzednie próby się nie udały, syndyk wystawia hotel Arbiter na sprzedaż po raz trzeci. Do kupienia niezadłużona spółka wraz z budynkiem o powierzchni użytkowej ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych. Cena wywoławcza? 9 mln złotych.

Decyzja sądu o upadłości spółki Hotel Arbiter jest prawomocna od 1 września 2020 r. Sprawy spółki przejęła syndyk Renata Piętka, która od wiosny próbuje znaleźć chętnego do kupna majątku spółki. A jest on spory - to nie tylko budynek przy pl. Słowiańskim o powierzchni użytkowej 12 tys. m kw, ale także prawo do użytkowania wieczystego działki pod hotelem, wyposażenie obiektu, należności od kontrahentów, prawa do licencji, koncesji i zezwoleń oraz księgi i dokumentacja związana z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Pierwotna wartość majątku została wyceniona na 10,5 mln złotych i za tyle został on wystawiony na licytację wiosną tego roku. Dwie pierwsze próby sprzedaży się nie udały. Syndyk próbuje więc po raz trzeci z ceną wywoławczą 9 mln złotych.

Oferty zainteresowane firmy mogą składać do 4 sierpnia. Ich otwarcie syndyk zaplanował 6 sierpnia w swoim biurze w Gdyni.

Budynek przy pl. Słowiańskim ma bogatą historię. Przed wojną mieściło się tu prezydium policji, po wojnie Zakłady Mechaniczne Zamech zaadaptowały go na hotel robotniczy, a w 1991 roku firma Elzam (wywodząca się z Zamechu) utworzyła tu pierwszy w mieście hotel z czterema gwiazdkami (według ówczesnej standaryzacji, dzisiaj ma trzy gwiazdki). Przez pewien czas hotel funkcjonował pod nazwą Gromada, a w 2003 roku obiekt przejął inwestor – spółka Hotel Arbiter, która również zarządzała hotelem w Radomiu. Elbląski Hotel Arbiter ma 112 pokoi, dwie restauracje i aż siedem sal konferencyjnych, jest w stanie pomieścić kilkuset gości.

Od ogłoszenia upadłości hotel jest zamknięty. 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kawał historii. Niestety ostatnie lata nieudolne rządzenie hotelem, brak inwestycji, skończyło się przewidywalnie
 • Zrobić tam mega wielką. .. .🐞
 • @:;) - Biedronkę
 • Tym Hotelem zarządzały kolejno /cwane, ale psychicznie, to tylko gospodynie domowe/. kobiety. Kolejne przejęcia i owe nieudaczne "dyrektorki"doprowadziły całość do upadku.
 • Był 4 gwiazdkowy, ale ze względu na zbyt małe obłożenie - bo do ceny należało doliczać 22 % VAT- bardzo szybko postarano się o zdjęcie 1 gwiazdki bo w 3 gwiazdkowym hotelu obowiązuje 7 % VAT, tak czy nie tak?
 • O, widze coś mnie ominęło. Nie kojarzę tej nazwy hotelu, on sie chyba nazywał Gromada, prawda? Czy cos mi sie pokićkało, bo w tekście nie ma o tym wzmianki. .. ?
 • Nasza partia swoją dalekowzrocznością, proponuje zrobić tam wielki sklep - lumpex, tak aby portfele rodaków nadal grubiały i aby rodacy chodzili zawsze modnie ubrani za naprawdę niewielkie pieniądze. Elblążanom to się po prostu należy. Mądry wielki wódz popiera tanie sklepy. Proponujemy też, wprowadzić do sklepów sprzedaż lekko nadjedzonej żywności, na pewno wielu rodaków skorzysta i smacznie sobie zje niezłe jedzonko, sporo oszczędzając przy tym na wymarzone wakacje. To wszystko w połączeniu z obecnym już wspaniałym socjalem, spowoduje dalszy wzrost, i tak już bardzo wysokiej stopy życiowej każdego obywatela.
 • @Cogdziejak - ,jaka gromada - Hotel Elzam
 • @TeofiISkorupa - W lumpeksach to społeczeństwo ubierało się w latach 2008-2014 a jadało gorzej niż teraz. Stopa życiowa istotnie podwyższyła się ale w perspektywie kilku najbliższych lat raczej ustabilizuje się a relatywnie obniży się przez inflacje bo żadne państwo które nie dysponuje nowoczesną gospodarką wysokich technologii długo nie wytrzyma rozbudowanego systemu rozdawnictwa bez podwyższania podatków.
 • Ryzykowna inwestycja. Na jesieni znowu pozamykają hotele pod pretekstem walki z nową odmianą koronki. strach i propaganda zrobiły swoje. Manipulacje statystykami i występy tzw. autorytetów medycznych opłacanych przez koncerny degradują gospodarkę i ograniczają podejmowanie inicjatyw gospodarczych ukierunkowanych na wynajem nieruchomości ze wskazaniem na usługi hotelowe. Nawet umowy kredytowe oraz wyceny nieruchomości zawierają uwagi i ostrzeżenia przed pandemią !
 • ostatnia ekscelencja dyrektorka, kobieta duch, znikała jak przyszło do płatności, nie wiadomo gdzie i w jakich okolicznościach, a jak sie pojawiała, to głupa paliła. po co przyszłiście tak mawiała. co za babsztyl. ciekwae co z nią i jej personelem, bardzo niemiłe i niekulturalne towarzysztwo.
 • Czy Daniel Obajtek i firma Orlen, oraz nasz poseł Leonard Krasulski zostali już o tym przetargu powiadomieni ? I to nie jest żart, tylko w takich przypadkach trzeba się angażować także radnym PiS i Miastu, by jak najszybciej załatwić ten temat. , by kolejny duży pomnik nieudolności, drugi po ciastkarskim Placu Konstytucji nie pokazywał nieudolności wladz Elbląga.
Reklama