UWAGA!

Strażnica droższa niż zakładano

 Elbląg, Strażnica droższa niż zakładano
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Co dalej z budową siedziby elbląskich strażaków przy ul. Łęczyckiej? Przetarg na kolejny etap prac pokazał, że najtańsza oferta startujących w nim firm jest o ponad dwa miliony droższa niż szacunki inwestora.

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu jeszcze w lutym otwarto oferty w przetargu na kolejny etap budowy strażnicy przy ul. Łęczyckiej. Ma on objąć m.in. wykonanie robót instalacyjnych i drogowych na terenie nowej siedziby komendy i przyległej do niej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 wraz z dostawą i montażem m.in. klimatyzacji, wentylacji, instalacji przeciwpożarowej, telewizji przemysłowej, alarmów i innych instalacji teletechnicznych oraz dostawę wyposażenia. Szacunkowa wartość zamówienia została wyliczona na 5,7 mln złotych.

W przetargu wystartowały dwie firmy - Zakład Usług Budowlanych Robert Łukasik z Trzemeszna i gdański Przembud, który realizował wcześniejsze etapy tej inwestycji. Każda z ofert znacznie przekraczała szacunki strażaków. Pierwsza z firm zaoferowała za swoje usługi 10,5 mln złotych brutto, a druga – 7,9 mln zł brutto.

Co dalej z inwestycją? Strażacy mają dwa wyjścia: albo uzyskać brakującą kwotę w z funduszu MSWiA, przeznaczonego na inwestycje, albo unieważnić przetarg i rozpisać go ponownie, co może przedłużyć realizację inwestycji. - W tym tygodniu powinny zapaść decyzje – powiedział nam bryg. Robert Licznerski, zastępca komendanta miejskiego PSP w Elblągu.

Prace związane z tym etapem inwestycji mają być gotowe do 31 października. Strażacy zapowiadali wcześniej, że chcieliby się przeprowadzić do nowej siedziby do końca 2021 roku. Ten termin już raz był przekładany (pierwotnie była mowa o 2020 roku) z powodu przedłużających się procedur przetargowych.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • wróbelek oddaj swoje i swoich wice nagrody, dla dzielnych strażaków, wam i tak się nie należy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  61
  24
  jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa(2021-03-01)
 • @jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - dodatkowo obciąć diety radnym, szczególnie tym co dzierżą podwójne etaty państwówki, typu dyrektor rzecznik szpitala itd. .. .
 • Osoba odpowiedzialna za kosztorys, powinna spakować manatki i w......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  43
  10
  Specjalista tylko z której st(2021-03-01)
 • Słupnik i jego pastuchy, są największym utrapieniem naszego miasta, pamiętajcie że jeszcze dążą do likwidacji TE.
 • To miasto to BANKRUT!!! Wincyj wice Prezydentów, Wincyj!!!
 • Ktoś w tym mieście nie umie robić wyceny inwestycji. Zawsze jest z tym problem, że koszty są wyższe i przez to unieważniane przetargi. Opóźnienia w budowie. Ile to już na portelu o tym było pisane a w tej kwestii nic się nie zmieniło.
 • Dzięki Bogu, że rząd nie angażuje naszych pieniędzy dla miasta bo przepuściliby i to. Banda nieudaczników. KO chce oddać władze w samorządy ? Cała opozycja chce zrujnować Polskę i oddać Niemcom. Czas pogonić te całe Lewactwo !
 • Niegospodarność nie ma barw politycznych prawaku. I tu i tu są tacy sami partacze i cwaniaczki jak Obajtek wraz ze spółką.
 • Trzykrotne unieważnienie przetargu i "wybieracie wykonawce"i przyłóżcie się do opisu przedmiotu zamówienia; wiem co o tych z kosmosu ofertach. ..
 • dziwne kryzys idzie
 • oooo już się zaczyna heh prawaki i niegospodarność nie ma barw politycznych serio ? mało kto pamięta kolesi co rządzili wcześniej ? i jeszcze wcześniej ? a gospodarzyć bedzie najlepiej lewactwo wiadomo tam są sami fachowcy, no i orlen heh wiadomo łakomy kąseczek i najlepiej jak by tam siedzieli kolesie, bedzie nowa władza to i nowi kolesie tam będą i tak w kółko, a że komenda PSP bedzie droższa ? jak wszystko w tym kraju, zdziwieni ??? jak długo będziecie zdziwieni ??? polacy to głupi są jednak i nie wiedzą co sie wokół nich dzieje, ale spokojnie przyjdzie Lewica demokratyczna i postępowa i bedzie już fajnie wszystko i bedą ananasy, frykasy, mercedesy, płaca minimalna 8000zł, aborcja dla każdego, eutanazja, dzień roboczy 4h i wóda do rana i taxi darmo, obywatel zandberg bedzie prezydentem a obywatel biedroń premierem i git
 • @007 - Dziwny ten twój bełkot pismatoła
Reklama