UWAGA!

Sześć firm chętnych, by wyremontować port we Fromborku

 Elbląg, Port we Fromborku,
Port we Fromborku, fot. Anna Dawid

Przebudową portu rybackiego we Fromborku nad Zalewem Wiślanym jest zainteresowanych sześć firm. Urząd Morski w Gdyni otworzył oferty w przetargu na tę inwestycję. Kwota, jaką zamierza przeznaczyć na nią, to 28 mln zł.

Oferty w przetargu złożyło w sumie sześć firm: NDI S.A. (ponad 23 mln zł), Strabag (ponad 19 mln zł), Doraco sp. z o. o. (ponad 16 mln zł), Roverpol sp. z o. o. (ponad 24 ml zł), Intop (ponad 18 mln zł) oraz Erbud S.A. (około 18 mln zł).

- Nie wybrano jeszcze firmy, która zajmie się remontem fromborskiego portu. Aktualnie trwają prace komisji przetargowej - informuje Magdalena Kierzkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni.

Jak podaje Urząd Morski w Gdyni, fromborska inwestycja jest jedną z tych, które mają poprawić infrastrukturę portową i zabezpieczenia przeciwpowodziowe w rejonie Zalewu Wiślanego. Zakończono budowę wału w Krynicy Morskiej, a w toku jest przebudowa przystani pasażerskiej. Oprócz portu rybackiego we Fromborku, prace mają być prowadzone także w porcie rybackim w Nowej Pasłęce.

Co po przebudowie ma się zmienić we fromborskim porcie? Przebudowane mają zostać m.in. nadbrzeża. Zwycięzca przetargu będzie musiał najpierw wykonać prace rozbiórkowe, następnie kafarowe i żelbetowe, wykonać nową nawierzchnię nabrzeży wraz z instalacjami elektrycznymi, teletechnicznymi i deszczowymi. Ponadto prace obejmą remont obu falochronów i opasek brzegowych, a także podłączenie nowej sieci wodociągowej na potrzeby przeciwpożarowe. Zamontowane zostanie też nowe wyposażenie hydrotechniczne i oznakowanie. Piaszczysty urobek z czerpalnych robót ma być przez wykonawcę przeznaczony do utylizacji lub wykorzystany do umocnienia brzegu. Wykonawca będzie miał 20 miesięcy na realizację inwestycji.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama