UWAGA!

Targi przedsiębiorczych

Elbląg, Lucyna Szmurło i Henryk Słonina
Lucyna Szmurło i Henryk Słonina (fot. Damian Matwiejczyk).

- Jestem pod wrażeniem tego, co tu zobaczyłem - powiedział po otwarciu Targów Małej i Średniej Przedsiębiorczości prezydent Elbląga Henryk Słonina. - Siłą gospodarczą w mieście nie są duże firmy, jak niegdyś, ale właśnie te małe i średnie. To ci ludzie zapewniają 80 procent miejsc pracy w Elblągu.

W pierwszym dniu frekwencja na targach nie była duża, a szkoda, bo - co prawda- targi nie są ogromne, ale można powiedzieć, że ilość przeszła tu w jakość. Większość stoisk zajmują lokalne, elbląskie firmy. Wiele z nich to tzw. biznesy rodzinne, prowadzone przez rodziców i dzieci, często przy współudziale przyjaciół.
     Targi wróciły po dwóch latach nieobecności. - Takie było życzenie elbląskich przedsiębiorców - mówi współorganizator imprezy Lucyna Szmurło, prezes Elbląskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Do udziału w nich zgłosili się ci, którzy uznali, że warto pokazać i promować się we własnym mieście.
     Wielu elbląskich przedsiębiorców systematycznie bierze udział w imprezach wystawienniczych w Polsce i za granicą. Widać po nich doświadczenie w przygotowaniu ekspozycji i umiejętność podjęcia rozmów z gośćmi targów, nawet takimi, którzy na pewno nie są potencjalnymi klientami. No cóż, jak cię widzą, tak cię piszą.
     Każdy z wystawców ma coś ciekawego, oczywiście w zależności od branży. Niektórzy są wynalazcami, którzy produkują opatentowane przez siebie urządzenia. Inni sprzedają to, co jest najnowsze i najbardziej „trendy” na rynku. Jedni pokazują piękne samochody, inni wydane przez siebie albumy - każdy znajdzie tam coś interesującego.
     Pytani przez nas przedsiębiorcy są zgodni w jednym - warto się prezentować, warto się promować i warto inwestować w to miasto. Nie jest to z pewnością popularna w tych czasach idea, ale, pamiętajmy, autorami tych słów są ludzie, którym się powiodło.
     Targi potrwają do niedzielnego popołudnia.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Widać że Pan "prezydent" naszego miasta jest życiowym człowiekiem i w końcu się doowiedział (szkoda że tak późno) co powinno stwarzać miejsca pracy w Elblągu i że czas komunizmu i "dużych" ośrodków pracy już przeminął... a tak na marginesie to: ciekawe ile takich "dużych" firm przybyło do Elbląga za kadencji Pana Słoniny?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Żuczek(2006-06-25)
 • Widać , że pan Prezydent wspiera budowę - hali sportowej , budowę portu ( ale tam panuje ruch), tylko jak to się ma do inwestycji w naszym mieście. wszelkie budowy zwiazane z panem M. , nie pociągną tego miasta , pociągną tylko niektórych blisko współpracujących i czuwających na pierwszej lini frontu ..... inwestycja na pologonie Modrzewina , to błąd , strefy gospodarcze buduje się obok dużych dróg , a nie na zadupiu , kto tam będzie inwestował , czy nie lepiej na poligonie Dębica , obok berlinki , przejście w Grzechotkach już rusza , w całym kraju inwestorzy budują obok głównych arteri drogowych , wystarczy tylko przejechać się po Polsce Panie Prezydęcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niezależny(2006-06-25)
 • Tiaaa. Tylko że małe i średnie firmy są zjadane przez konkurencję ze strony wielkich korporacji - które produkują źle ale za to tanio. Teraz nie liczy się jakość tylko cena - to ze strony konsumenta. Dlatego te firmy będą produkowały totalne buble ale za to tanio, albo się długo nie utrzymają na rynku. Dopóki konsumenci się nie obudzą że za jakość trzeba zapłacić, doputy wielkowymiarowe sklepy sprzedającę np. chińskie buble będą oblegane. Tanie, co z tego że po tygodniu na śmietnik. Liczy się cena.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zigzag(2006-06-25)
 • 4 tysiace za stoisko.... mala przesada jak bylo tak fajnie i jesli sa tak potrzebnr, to powiedzcie dlaczego bylo tak PUSTO? jestem zawiedziony juz nigdy nie wezme udzilalu jako wystawca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zawiodziony(2006-06-26)
 • Targi ??? TAK !!! Tylko że że nie było zwiedzających - pieniądze zmarnowane i czas w słoneczne dni wolne kto tym małym i średnim przedsiębiorstwom zwróci ??? UWAŻAM TARGI ELBLĄSKIE ZA NIE UDANE !!! Zyskał tylko LIDER zarabiając na wystawcach !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wystawca(2006-06-26)
 • UWAŻAM - V MIĘDZYNARODOWE TARGI ELBLĄSKIE ZA NIE UDANE !!! - ponieważ niebyło zwiedzających -
 • Ten sukces targowy to całkowita plajta
 • Już na sesji mówił o tym Wilk, że stawki są za wysokie, nie jest to żadna promocja przedsiębiorców i przedsiębiorczości, a kasę zrobi organizator, bo miasto dało halę za darmo.
 • Z tego co wiem, to nie było przymusu wystawiania się na targach. Dobry przedsiębirca dokonuje oceny skuteczności przedsięwzięcia reklamowego przed, a nie po imprezie. Zły zwala wszystko na organizatorów. Wiadomo od kilku lat, że formuła targów się przeżyła, więc po co sie pakowaliście w to przedsięwzięcie. Możecie mieć pretensje tylko do siebie.
 • bończyk nie lubi głosów na nie
 • To nie były targi tylko pewnego rodzaju WYSTAWA, zaspokajająca próżność niektórych bogatych przedsiębiorców i władz miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2006-06-26)
 • Zatroskany i cichociemny, uważam że żaden przedsiębiorca nie wystawiał się na targach z powodu swej próżności. Szkoda tylko że była to wystawa a nie targi. Dlan próżności to można sobie papierosa przypalać banknotem o wysokim nominale. Takie targi są nie tylko dla firm ale również dla mieszkańców i miasta. Pozyskani nowi klienci ratuja firmy przed bankructwem i sprzyjaja rozwojowi. Oczywiście winni sa wystawcy ponieważ nikt nie powinien sa wystawić! To Lider odpowiada za zorganizowanie pogody (zachmurzenie ale bez deszczu), to pierwszy wakacyjny wekend, to duża liczba imprez w mieście. Trgi musza byc WIODĄCĄ IMPREZĄ a nie jedną z wielu! To nie jest impreza dla Prezydenta (-ów) czy Pani Szmurło. Dla kogo była kolacja, lepiej trzeba było zrobić wiekszą reklamę w mieście. Lider nie powinien byc organizatorem tylko wykonawcą. To oni zrobili biznes a nie tych 51 wystawców. Reasumuja Targi TAK(!) ale na wiosnę jako wiodąca impreza w mieście. Organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy Elbląg. To oni ponosza koszty stałe i zmienne czyli np. prąd! Zdecydowanie w innym miejscu i o znacznie niższych kosztach. Proponuje zaprosić do rozmowy kilku wystawców z różnych branż a z pewnoscia powstanie nowa formuła Targów Elbląskich. Mimo że,wydałem duże pieniądze to nie żałuję że się "wystawiłem". Poznalismy się nawzajem jako wysatwcy oraz zaistnielismy w nowej grupie mieszkańców.
Reklama