UWAGA!

Teraz nadszedł czas na biznes

 Elbląg, Teraz nadszedł czas na biznes
fot. Anna Dembińska

Jeszcze niedawno siedziba firmy mieściła się w Elbląskim Parku Technologicznym, a hala produkcyjna w podelbląskim Tolkmicku. Obecnie firma może pochwalić się nowoczesną fabryką oraz sporym popytem na swoje produkty. Dziś (10 października) na Modrzewinie świętowano uroczyste otwarcie nowej fabryki firmy Acoustics. Zobacz zdjęcia.

To pierwszy etap
       Firma Acoustics, produkująca elementy wygłuszające hałas na platformach wiertniczych, rozwinęła skrzydła dzięki swojemu norweskiemu partnerowi i jest jedyną w Polsce fabryką produkującą tłumiki dla platform wiertniczych.
       - Współpraca z naszym wspólnikiem, Andersem Busvoldem, daje nam pewność pracy i zamówień – mówi współwłaściciel spółki Acoustics Krzysztof Mielczarek. - Obecnie popyt na systemy akustyczne jest duży. Nasz wspólnik pomaga nam w nawiązaniu kontaktów z firmami, które posiadają platformy wiertnicze. A w związku z tym, że wymagania Unii Europejskiej w kwestii ograniczenia hałasu na platformach wiertniczych są wysokie, my musimy podołać temu rynkowi, który na razie jest nienasycony. Staramy się sprostać wymaganiom rynku norweskiego i całego świata, bo nasze elementy akustyczne idą na cały świat. Standard naszych produktów jest wysoki. Myślę, że podołamy – dodaje.
       Decyzję o budowie fabryki firma podjęła w grudniu ubiegłego roku w związku z dużym zapotrzebowaniem rynku norweskiego na elementy akustyczne. Jest to jednak dopiero pierwszy etap rozwoju firmy. Ma ona bowiem w planach wybudowanie kolejnej fabryki.
       - Myślę, że w niedalekiej przyszłości powstanie dalsza część fabryki o powierzchni 1500 mkw., co będzie wiązało się ze zwiększoną ilością zatrudnienia – mówi Krzysztof Mielczarek. - Rozbudowa będzie możliwa najwcześniej w przyszłym roku.
      
       Inżynierów trudno znaleźć
       Jedynym problemem firmy jest teraz stworzenie profesjonalnej kadry. Obecnie firma zatrudnia dwunastu pracowników fizycznych i siedmiu konstruktorów. Docelowo chce zatrudnić 24 pracowników fizycznych i dziesięciu w biurze konstrukcyjnym.

  Elbląg, W otwarciu fabryki uczestniczył m.in. prezydent Elbląga Jerzy Wilk
W otwarciu fabryki uczestniczył m.in. prezydent Elbląga Jerzy Wilk (fot. AD)

– Jest problem z inżynierami, którzy pouciekali za granicę – mówi Krzysztof Mielczarek. - Mamy już jakiś ruch na stanowiskach konstruktorów, jedni się uczą, jedni nie podołają zadaniu.
       Firma zaczęła funkcjonować trzy lata temu w Elbląskim Parku Technologicznym. Po trzech latach postanowiła się usamodzielnić. Dziś ma zamówienia już do końca maja przyszłego roku.
      
       Aby miasto rosło w siłę
       - Teraz nadszedł czas na biznes – powiedział prezes i właściciel grupy spółek Acoustics Anders Busvold. - Dzięki otwarciu tej fabryki w Elblągu grupa Acoustics podwyższyła jakość swoich produktów. Dzięki nowoczesnej technologii, którą wprowadzamy tu w Elblągu, nasze produkty są lepszej jakości i podwyższają standard w branży. Moja idea na firmę i fabrykę Acoustics to być rozpoznawalnym w branży.
       – Życzę miastu i sobie, by takich firm w Elblągu było jak najwięcej – powiedział Paweł Lulewicz, dyrektor EPT. – Bo właśnie o to w tym chodzi, że najpierw Park Technologiczny daje firmie takiego „kopa” w dobrym tego słowa znaczeniu i po kilku latach firma rozwija się, dostaje wsparcie projektowe, consultingowe i idzie na swoje. To jest modelowy przykład. Acoustics dał przykład kolejnym firmom, bo oprócz tej hali, realizowane są w tej chwili na Modrzewinie cztery kolejne projekty. Trzy z nich to branża metalurgiczna i jedna spożywcza. Wierzymy, że w następnym roku pojawią się tu kolejne inwestycje.
      

dk

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama