UWAGA!

URE interweniuje w sprawie elbląskiego ciepła

 Elbląg, URE interweniuje w sprawie elbląskiego ciepła
(fot. Michał Skroboszewski)

Inicjatywę w sporze Energi Kogeneracji z Elbląskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej i samorządem przejął Urząd Regulacji Energetyki. Zaprosił wszystkie strony negocjacji na rozmowy, które w tym tygodniu mają się odbyć w Gdańsku.

- Regulator (Urząd Regulacji Energetyki – red.) monitoruje sytuację zaopatrzenia mieszkańców Elbląga w ciepło. Właściwym miejscowo oddziałem znającym sytuację jest Oddział Terenowy URE w Gdańsku. W tym tygodniu odbędzie się tam spotkanie wszystkich zainteresowanych sytuacją stron. Zaproponowaliśmy takie spotkanie, by poszukiwać możliwości wyjścia z tej trudnej sytuacji tak, aby zapobiec ewentualnemu brakowi dostaw ciepła – napisała w odpowiedzi na nasze pytania Agnieszka Głośniewska, rzecznik prasowy URE. Bardziej konkretne odpowiedzi mamy uzyskać po spotkaniu, o którym pisze pani rzecznik.
       Przypomnijmy, że to właśnie URE czuwa nad bezpieczeństwem energetycznym w kraju. I to prezes tej instytucji na mocy art. 8 prawa energetycznego rozstrzyga w sprawach spornych dotyczących „nieuzasadnionego wstrzymania dostarczania paliw gazowych lub energii”. Prezes URE może wydać na wniosek jednej ze stron postanowienie, w którym określa warunki podjęcia bądź kontynuowania dostaw do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sporu.

 

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama