UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

URE interweniuje w sprawie elbląskiego ciepła

 
Elbląg, URE interweniuje w sprawie elbląskiego ciepła
(fot. Michał Skroboszewski)

Inicjatywę w sporze Energi Kogeneracji z Elbląskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej i samorządem przejął Urząd Regulacji Energetyki. Zaprosił wszystkie strony negocjacji na rozmowy, które w tym tygodniu mają się odbyć w Gdańsku.

- Regulator (Urząd Regulacji Energetyki – red.) monitoruje sytuację zaopatrzenia mieszkańców Elbląga w ciepło. Właściwym miejscowo oddziałem znającym sytuację jest Oddział Terenowy URE w Gdańsku. W tym tygodniu odbędzie się tam spotkanie wszystkich zainteresowanych sytuacją stron. Zaproponowaliśmy takie spotkanie, by poszukiwać możliwości wyjścia z tej trudnej sytuacji tak, aby zapobiec ewentualnemu brakowi dostaw ciepła – napisała w odpowiedzi na nasze pytania Agnieszka Głośniewska, rzecznik prasowy URE. Bardziej konkretne odpowiedzi mamy uzyskać po spotkaniu, o którym pisze pani rzecznik.
       Przypomnijmy, że to właśnie URE czuwa nad bezpieczeństwem energetycznym w kraju. I to prezes tej instytucji na mocy art. 8 prawa energetycznego rozstrzyga w sprawach spornych dotyczących „nieuzasadnionego wstrzymania dostarczania paliw gazowych lub energii”. Prezes URE może wydać na wniosek jednej ze stron postanowienie, w którym określa warunki podjęcia bądź kontynuowania dostaw do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sporu.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama