UWAGA!

We wrześniu nowy blok operacyjny

 
Elbląg, We wrześniu nowy blok operacyjny
fot. Anna Dembińska

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już we wrześniu zostanie oddany do użytku nowy blok operacyjny w Wojewódzkim Szpitale Zespolonym w Elblągu. To inwestycja, która ma zapewnić pomoc na najwyższym poziomie.  - Dla naszego szpitala to prawdziwy milowy krok w przyszłość - mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Zobacz jak wyglądają prace.

W listopadzie 2011 roku odbyło się wmurowanie aktu erekcyjnego w ramach realizacji inwestycji pn. Budowa nowego Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.
       - Budowa ta jest dla nas najważniejszym wydarzeniem inwestycyjnym w 25-letniej historii naszej placówki. Dla naszego szpitala to prawdziwy milowy krok w przyszłość - mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
       Powierzchnia nowego pawilonu to około 11 tys. m2. Na I piętrze będzie znajdował się Blok Operacyjny z ośmioma salami operacyjnymi oraz salą wybudzeń i zapleczem. Będzie on wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. W bezpośrednim sąsiedztwie na piętrze poniżej znajdować się będzie Centralna Sterylizatornia, która pozwoli na szybki i sprawny transport materiałów i narzędzi. Na wysokim parterze obok Centralnej Sterylizatorni znajdować się będzie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii wyposażony w trzynaście łóżek. Wszystkie kondygnacje w nowym pawilonie będą w pełni dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
       Obecnie inwestycja jest na etapie prac wykończeniowych wewnątrz budynku.
       - Trwają roboty malarskie, gazownicze, montowane są wykładziny podłogowe - tłumaczy Arkadiusz Kuczmarski, kierownik budowy. - Zakończono prace konstrukcyjne, w całości zamontowano stolarkę okienną. Ponadto zawarto umowy dostawcami na wyposażenie medyczne oraz techniczne i socjalno-bytowe.
       Odbiory budynku planowane są na  wrzesień br. i potrwają około dwóch miesięcy. Obiekt powoli zostaje wyposażany w nowoczesny sprzęt medyczny. 
       Ciekawostką może być fakt, że na terenie obiektu będzie multimedialna sala konferencyjna połączona z każdą z ośmiu sal operacyjnych. Da to możliwość konsultacji wielu lekarzom, którzy będą śledzić przebieg operacji właśnie z tej sali. Ponadto znajdzie się również miejsce na pomieszczenia biurowe i pokoje dla lekarzy, w których będą mogli odpocząć między operacjami. Aby dodatkowo usprawnić funkcjonowanie szpitala zostały również wymienione generatory prądu, które zapewnią potrzebną energię w razie braku zasilania z zewnątrz. 
       Inwestycja warta jest ponad 57 mln złotych, z czego prawie 40 mln to fundusze unijne. 
mm
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama