UWAGA!

Wybudują centrum sportowo-turystyczne

 Elbląg, Milejewo,
Milejewo, fot. daw

Dwa miliony złotych ma kosztować budowa centrum sportowo - turystycznego w Milejewie. W ramach tej inwestycji zaplanowane są między innymi: ścieżka spacerowa do źródeł rzeki Baudy, mini skate park, plac zabaw, siłownia pod chmurką.

Gmina Milejewo ogłosiła przetarg na budowę centrum sportowo - turystycznego. Inwestycja ma kosztować ponad dwa miliony złotych. - Ma to być miejsce rekreacji oraz amatorskiego uprawiania sportu. Powstać ma jako rewitalizacja terenu byłego zbiornika wodnego i jego otoczenia, przy jednoczesnym wykonaniu traktu spacerowego do źródeł Baudy - informuje Krzysztof Szumała, wójt gminy Milejewo.

W ramach inwestycji mają powstać między innymi strefy aktywności: plac zabaw, siłownie plenerowe, mini skate park. - W części rekreacyjnej będą pergole ze stołami i ławkami, klomby z liczną roślinnością, będą nasadzenia nowych drzew i krzewów. Powstaną dwa nowe zbiorniki retencyjne, stanowiące enklawę roślinności wodnej, przedzielone traktem spacerowym prowadzącym od parkingu, który także zostanie zmodernizowany, do nowo powstałej sceny plenerowej. Całość ma być oświetlona i monitorowana – informuje Krzysztof Szumała.

Jak czytamy w dokumentach zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Milejewo, przetarg będzie obejmował m. in.: sporządzenie projektu budowlanego gminnego centrum turystyczno-sportowego (architektura, konstrukcja, instalacja wodno - kanalizacyjna, instalacja elektryczna, instalacja technologiczna), sporządzenie projektu zagospodarowania terenu i projektu wykonawczego w branży konstrukcyjnej. Firma, która wygra przetarg, ma również wykonać prace rozbiórkowe na terenie placu i przygotować teren pod rozpoczęcie robót budowlanych.

- Ma ona wykonać także roboty ziemne, odwodnienie, roboty budowlano-montażowe oraz nasadzić drzewa i rośliny oraz zrealizować roboty budowlane w zakresie kompleksowej realizacji projektu budowy centrum turystyczno-sportowego - czytamy w dokumentach przetargowych.

Oferty na przetarg można składać do 19 maja, tego dnia nastąpi ich otwarcie. Na realizację inwestycji wyłoniona w przetargu firma będzie miała czas do 30 sierpnia 2023 roku. - Środki finansowe w 90 procentach mają pochodzić z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych – informuje Krzysztof Szumała.

Centrum ma zostać wybudowane na działkach w okolicach Szkoły Podstawowej w Milejewie.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czy Milejewo to dzielnica Elbląga??? Nie??? To po co o tym pisać tak jak i o Pasłęku czy Braniewie. Może kiedyś będą włączone do aglomeracji elbląskiej a tak... Nie ma sensu nawet wspominać.
 • Brawo Milejewo! Wypada tylko życzyć udanej i bezproblemowej realizacji projektu. A swoją drogą trzeba zauważyć, że PortEl od dłuższego czasu poświęca dużo więcej uwagi temu co dzieje się w regionie Elbląga. Jest to wynikiem braku inspirujących wiadomości z samego Elbląga? Bo ileż można pisać o nieudanych próbach sprzedaży miejskich gruntów, niedoszłych, bo źle przygotowanych przetargach, o braku pomysłów lub złych pomysłach na Elbląg co skutkuje brakiem rozwoju miasta, przegrywanych w sądach sprawach prezydenta itp. Ileż można pokazywać zdjęć tego człowieka otwierającego kawałek chodnika lub jakiś pojemnik na plastykowe odpadki w ujęciu jego sukcesów w zarządzaniu miastem? Jak długo mozna ukrywać lub przemilczać problemy z którymi boryka się Elbląg i mieszkańcy w imię politycznej poprawności i ukrywać że popadamy tu w coraz większą stagnację i biedę oraz to, że niedługo większy komfort życia osiągną okoliczne gminy?
 • To wszystko będzie strefą zewnętrzną, a co w sezonie jesienno - zimowym? Zamykamy dzieci w domach przed komputerami i wypuszczamy dopiero w marcu? Wiele lat temu, ok 2002/2003r była obiecana hala sportowa całoroczna dla wszystkich mieszkańców gminy, ogólno- dostępna i gdzie ona jest? Nie mówiąc już o świetlicy, której nie ma... Dzieci najlepiej jak będą wisiały na trzepakach albo przesiadywały na przystankach autobusowych, bo co niby tu maja ze sobą zrobić.... ?
 • Ciekawy przetarg. Bez projektu, Malo czasu i wykonawca bierze wszystko na klate. Skoro sa w miescie i gminie osoby z odpowiednimi kwalifikacjami to skad takie nagle unikanie pracy i umywanie rak? Jak okreslono budzet takiej inwestycji bez projektu? Na podstawie czego? Niesamowite....
 • Gópi jestes ćfoku emblonski
 • Milejewo 100% Olimpia
 • @Koko - Kłania się tu Twój ewidentny brak wiedzy. Wykonawca, skoro boi się tego, niech nie przystępuje do postępowania przetargowego. Pan Wójt wybrał opcję ugruntowaną w PRZEPISACH PRAWA! Gmina zastosowała postępowanie w ramach Programu Funkcjonalno - Użytkowego, czyli do Twojej wiedzy formułę ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ. Tę opcję wybiera się wtedy, kiedy jest mało czasu danego przez instytucję finansującą. W przypadku Polskiego Ładu taka sytuacja wystąpi w 99% przypadków...
 • Miejscowości Powiatu rosną w siłę-super !!!!
 • A komu to potrzebne znowuż urzedasy wydają kasę bez sensu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  18
  Informacja(2022-05-18)
 • @Koko - Jest projekt na stronie gminy Milejewo
 • Mamy w mieście Park Dolinka z wieloma atrakcjami. Jeśli to komuś nie wystarcza to może jechać do pobliskich miejscowości. Wszak to niedaleko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  Tak to widzę.(2022-05-18)
 • Wiecznie wszystkim źle Przydało by się jeszcze tylko w projekcie miejsce do grillowania w stylu ogromnych publicznych grilli na plażach w Australii i było by super Trzymam kciuki
Reklama