UWAGA!

Zabezpieczenie przeciwpowodziowe

 Elbląg, Zabezpieczenie przeciwpowodziowe
fot. arch. portEl

Ponad 42 miliony złotych kosztować będzie przebudowa systemu przeciwpowodziowego w Elblągu. Wczoraj (20 lipca) Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga podpisał umowę z Władysławem J. Majką, zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław”.

- To bardzo dobra wiadomość dla elblążan. W końcu dopłynęliśmy do brzegu jeśli chodzi o pierwszy etap zabezpieczenia bezpieczeństwa mieszkańców Zatorza, ale nie tylko. To zwieńczenie trzech lat pracy nad unikatowym w skali kraju, bardzo trudnym projektem. Umowę na zabezpieczenie przeciwpowodziowe Gdańska podpisał również prezydent Paweł Adamowicz – mówi Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.
       Projekt to ponad 600-milionowe finansowanie, wielość partnerów – zaangażowane były samorządy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Unia Europejska.
       W ramach projektu w Elblągu:
       - odwodniona zostanie dzielnica Zatorze
       - podniesiony zostanie brzeg rzeki Elbląg od mostu Tysiąclecia do Kolejowego; wybudowany system kanalizacji deszczowej z czterema przepompowniami wód deszczowych, co pozwoli na zabezpieczenie, m.in. ulic Zagonowej i Panieńskiej
       - w rejonie ujścia rzeki Babicy wybudowany zostanie nowy rów melioracyjny ze zbiornikiem retencyjnym i przepompownią wód
       - uruchomiony zostanie monitoring powodziowy – 10 punktów telemetrycznych w różnych miejscach – od Zalewu Wiślanego po Jezioro Druzno. System będzie przekazywał drogą radiową informacje hydrologiczne i meteorologiczne do Centrum Zarządzania Kryzysowego.
      
       Prace rozpoczną się na przełomie sierpnia i września. Planowane zakończenie – koniec roku 2013.
       Projekt kosztować będzie ponad 42 miliony złotych, z czego 85% dofinansowuje Unia Europejska.
      
Biuro Prasowe UM w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • KIEDY na całej długości Rzeki Elbląg w mieście będzie można pojechać rowerem lub pospacerować. Popatrzmy na inne miasta, oświetlone promenady aż chce się patrzeć i spacerować tylko u nas nad każdą rzeczką bajzel i brud.
  • A może byłoby lepiej przeznaczyć te środki z UE na budowę mostów na Starówce? Swoją drogą jak można było burzyć te stare, wiedząc że nie starczy funduszy na realizację tych nowych? Nie znam się na tym, ale czy wykonawca nie przedstawił w swoim projekcie planu finansowego? Skoro na coś nie ma pieniędzy to nie trzeba psuć tego co jest.
  • .. .a browarna i okolice zostaje 13 dzienicą-do zalania. .. .nic sie nie zmieni. .. .. pozdrawiam nasz samorzad
  • na prawdę browarna to najgorsza ulica w Egu. Tam dalej to nawet sklepów nie ma. .. I kible na klatkach. ..
  • a jak zaleje to kto będzie ratował. .. rozgoniono służby i organizacje przeciwpowodziowe. a jak zabraknie prądu to i tak wszystko pada. .. .
  • I dobrze, że rozgoniono bo ich działanie polegało na pełnieniu płatnych dyżurów w biurze po godzinach pracy.
  • Przed tak poważnymi pracami należało by się zapytać ludzi, któży pracowali w melioracij. generalnie jest za póżno na takie decyzje. pieniądze zostaną żle wykożystane.
  • "Projekt to ponad 600-milionowe finansowanie", "Ponad 42 miliony złotych kosztować będzie przebudowa systemu przeciwpowodziowego w Elblągu". Ja się pytam: Gdzie reszta pieniędzy?
  • Reszta pieniędzy dla pieciu pozostałych gmin-beneficjentów. Szczegóły tu: www.portel.pl
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ----ola(2011-07-22)
Reklama