UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zabezpieczenie przeciwpowodziowe

Elbląg, Zabezpieczenie przeciwpowodziowe
fot. arch. portEl

Ponad 42 miliony złotych kosztować będzie przebudowa systemu przeciwpowodziowego w Elblągu. Wczoraj (20 lipca) Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga podpisał umowę z Władysławem J. Majką, zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław”.

- To bardzo dobra wiadomość dla elblążan. W końcu dopłynęliśmy do brzegu jeśli chodzi o pierwszy etap zabezpieczenia bezpieczeństwa mieszkańców Zatorza, ale nie tylko. To zwieńczenie trzech lat pracy nad unikatowym w skali kraju, bardzo trudnym projektem. Umowę na zabezpieczenie przeciwpowodziowe Gdańska podpisał również prezydent Paweł Adamowicz – mówi Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.
       Projekt to ponad 600-milionowe finansowanie, wielość partnerów – zaangażowane były samorządy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Unia Europejska.
       W ramach projektu w Elblągu:
       - odwodniona zostanie dzielnica Zatorze
       - podniesiony zostanie brzeg rzeki Elbląg od mostu Tysiąclecia do Kolejowego; wybudowany system kanalizacji deszczowej z czterema przepompowniami wód deszczowych, co pozwoli na zabezpieczenie, m.in. ulic Zagonowej i Panieńskiej
       - w rejonie ujścia rzeki Babicy wybudowany zostanie nowy rów melioracyjny ze zbiornikiem retencyjnym i przepompownią wód
       - uruchomiony zostanie monitoring powodziowy – 10 punktów telemetrycznych w różnych miejscach – od Zalewu Wiślanego po Jezioro Druzno. System będzie przekazywał drogą radiową informacje hydrologiczne i meteorologiczne do Centrum Zarządzania Kryzysowego.
      
       Prace rozpoczną się na przełomie sierpnia i września. Planowane zakończenie – koniec roku 2013.
       Projekt kosztować będzie ponad 42 miliony złotych, z czego 85% dofinansowuje Unia Europejska.
      
Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • KIEDY na całej długości Rzeki Elbląg w mieście będzie można pojechać rowerem lub pospacerować. Popatrzmy na inne miasta, oświetlone promenady aż chce się patrzeć i spacerować tylko u nas nad każdą rzeczką bajzel i brud.
 • A może byłoby lepiej przeznaczyć te środki z UE na budowę mostów na Starówce? Swoją drogą jak można było burzyć te stare, wiedząc że nie starczy funduszy na realizację tych nowych? Nie znam się na tym, ale czy wykonawca nie przedstawił w swoim projekcie planu finansowego? Skoro na coś nie ma pieniędzy to nie trzeba psuć tego co jest.
 • .. .a browarna i okolice zostaje 13 dzienicą-do zalania. .. .nic sie nie zmieni. .. .. pozdrawiam nasz samorzad
 • na prawdę browarna to najgorsza ulica w Egu. Tam dalej to nawet sklepów nie ma. .. I kible na klatkach. ..
 • a jak zaleje to kto będzie ratował. .. rozgoniono służby i organizacje przeciwpowodziowe. a jak zabraknie prądu to i tak wszystko pada. .. .
 • I dobrze, że rozgoniono bo ich działanie polegało na pełnieniu płatnych dyżurów w biurze po godzinach pracy.
 • Przed tak poważnymi pracami należało by się zapytać ludzi, któży pracowali w melioracij. generalnie jest za póżno na takie decyzje. pieniądze zostaną żle wykożystane.
 • "Projekt to ponad 600-milionowe finansowanie", "Ponad 42 miliony złotych kosztować będzie przebudowa systemu przeciwpowodziowego w Elblągu". Ja się pytam: Gdzie reszta pieniędzy?
 • Reszta pieniędzy dla pieciu pozostałych gmin-beneficjentów. Szczegóły tu: www.portel.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ----ola(2011-07-22)
Reklama