UWAGA!

Załóż firmę 2, czyli mentor ci pomoże

 Elbląg, Załóż firmę 2, czyli mentor ci pomoże

Masz do 35 lat, jesteś osobą bezrobotną, ale masz pomysł na biznes? Przekonaj do niego specjalistów z urzędu pracy i przedsiębiorców, by zyskać wsparcie finansowe i merytoryczne ze specjalnego programu Mentor. Właśnie ruszył nabór wniosków.

To już druga edycja programu. W pierwszej – pilotażowej – wnioski złożyło 15 osób. Sześć pomysłów na biznes zostało zarekomendowanych przez przedsiębiorców zrzeszonych w Elbląskiej Izbie Gospodarczej jako perspektywiczne i dające szanse na rynkowy sukces.
       - Po podpisaniu umów przedstawimy nowych przedsiębiorców i ich plany, ale już teraz zachęcamy kolejne odważne osoby do wystartowania w nowym naborze wniosków do programu Mentor – mówi Krzysztof Ciuła, prezes Elbląskiej Izby Gospodarczej, która jest partnerem całego projektu. - Izba zrzesza przedsiębiorców z wieloletnim doświadczeniem, którym chcą się dzielić z osobami planującymi założyć własną działalność. Rekomendujemy urzędowi pracy pomysły, które mają szansę na powodzenie, a po podpisaniu umowy na dofinansowanie otaczamy ich autorów przez dwanaście miesięcy merytoryczną opieką, by łatwiej było im zaistnieć w biznesie.
       Do programu Mentor mogą przystąpić osoby bezrobotne do 35. roku życia, które mają swój pomysł na biznes. Pierwszym krokiem jest przesłanie prezentacji na adres mailowy Elbląskiej Izby Gospodarczej oraz formularza. Nabór potrwa do 29 kwietnia. Po rekomendacjach przedsiębiorców kandydaci będą mieli czas do 20 maja, by złożyć wnioski o dofinansowanie działalności gospodarczej. Każdy może otrzymać 20 tysięcy złotych na start i tysiąc złotych przez pierwsze trzy miesiące, które pozwolą mu utrzymać płynność finansową.
       - W pierwszej pilotażowej edycji pojawiło się kilka ciekawych pomysłów. Rekomendujemy te, które naszym zdaniem nie tylko są ciekawe, ale też nie mogłyby zaistnieć, gdyby nie dofinansowanie. Takim pomysłem była na przykład firma zajmująca się artystycznymi pracami brukarskimi. Bez pieniędzy na zakup odpowiedniej maszyny ten ciekawy pomysł na biznes nie ma szans powodzenia – tłumaczą przedstawiciele Elbląskiej Izby Gospodarczej.
       Więcej szczegółów na temat programu Mentor znajdziecie na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny tutaj, razem z prezentacją należy go wysłać na adres mailowy Elbląskiej Izby Gospodarczej.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czyli po 35 roku, ludzie nie najdą sie do założenia firmy ?
 • Czy ci wszyscy ludzie w ty mieście są normalni???? Ja mając pomysł na biznes mam go przedstawić przedsiębiorcom, którzy i tak dorabiają się na wykorzystywaniu ludzi. (Płace z ochłapów jakie im zostaną) To ja mam jeszcze im swój pomysł podpowiadać, którzy są wstanie finansowo go zrealizować tak??? I będą zarabiać za mnie tylko dlatego że mnie nie stać żeby zrealizować swój pomysł. Fack You Won!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  123qwe(2016-04-19)
 • Dyskryminacja ze względu na wiek? Gratuluje urzędnicy, całkowicie zgodnie z Konstytucją.
 • Mentor Jan Puchalski??? Jakieś żarty???
 • Śmiech na sali!!! Wykluczenie osób powyżej 35 r. ż. to jawna dyskryminacja. Po drugie wsparcie na 3 miesiące w postaci 1000zł to nawet ZUS-u nie pokrywa. Panie Ciuła, weź się Pan za poważne projekty (przykładem Gdynia), a nie takie, które i tak przeprowadza UP. Wasze mentorstwo jest TYLKO i wyłącznie robieniem dobrego pijaru, niestety ale sobie samym i udawanie, że coś robicie ściągając na to środki zewnętrzne. Takie żenujące akcje w buty sobie wsadźcie, cwaniaczki!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  żenua(2016-04-20)
 • Rozumiem ze izba gwarantuje nie udostępnianie projektów swoim kolesiom w przypadku odmowy. Pozatym na jakiej zasadzie ur????zad opiera zgodę na dofinansowanie od opinii izby - prywatnego stowarzyszenia ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  bezrobotny????????????(2016-04-20)
Reklama