UWAGA!

Zdążą przed pierwszym dzwonkiem

Trwają prace remontowe w elbląskich placówkach oświatowych. W budynkach szkół, choć nie tylko, wymieniana jest m.in. instalacja elektryczna, stolarka okienna, naprawiane są dachy. Prac można wykonać więcej, bo w czasie wakacji Urząd Miejski otrzymał z Ministerstwa Edukacji Narodowej dodatkowe środki w wysokości 123 tysięcy złotych.

Prawie we wszystkich placówkach oświatowych prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i zostaną zakończone przed rozpoczęciem roku szkolnego.
     - Wiele już nawet zakończono, m.in. remont dachu Bursy nr 3, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Gimnazjum nr 1, odgrzybienie części budynku Szkoły Podstawowej nr 1 – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
     Planowany zakres prac remontowych został jeszcze poszerzony, gdyż w czasie wakacji Urząd Miejski otrzymał z Ministerstwa Edukacji Narodowej dodatkowe środki na ten cel w wysokości 123 tysięcy zł. Pieniądze te zostaną przekazane na remonty m.in. w Szkole Podstawowej nr 6 (częściowa wymiana instalacji elektrycznej i oświetlenia), w Szkole Podstawowej nr 12 (częściowa wymiana stolarki okiennej), w Gimnazjum nr 5 (remont sanitariatu) oraz w Zespole Szkół Mechanicznych (wykonanie izolacji przeciwwilgociowej).
     - Wyjątkiem jest remont poddasza w Szkole Podstawowej nr 4, na który samorząd ogłosi ponownie przetarg – dodaje rzecznik. - Pierwszy przetarg został unieważniony, gdyż złożono tylko jedną ofertę o wartości znacznie przewyższającej środki zaplanowane w budżecie miasta. Ponadto, z uwagi na duży zakres prac w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 (adaptacja pomieszczeń piwnicznych na sale rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych) niektóre z nich będą wykonywane w miesiącu wrześniu. Jednak prace te w żaden sposób nie będą kolidowały z zajęciami opiekuńczymi w budynku internatu SOSW nr 2.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A kiedy Urząd Miejski da pieniądze na remont łazienek dla dzieci w przedszkolu nr 23 przy ul. Robotniczej? Warunkami sanitarnymi w tym przedszkolu powinien zainteresować się SANEPID.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mama przedszkolaka(2008-08-13)
 • no właśnie - przedszkola. .. Tu planują zdąrzyć z remontami w szkołach, a co z przystosowaniem szkół na przyjecie 6-latków? W czasie trwania lekcji będą szykować czy w weekendy? Mam nadzieję, że zanim decyzję podejmą to minie 2009.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MamaCórki(2008-08-13)
 • Mój 6 letni syn idzie do zerówki mieszczącej sie przy S. P nr4.Jestem przerażona tym co tu czytam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zawiedziona mama(2008-08-14)
 • W SP 16 nie będzie Pani zawiedziona!!!
 • Powinno wyremontować prawie całą bazę przedszkolną w mieście. Czas o tym pomyśleć!
Reklama