UWAGA!

Znajdą się chętni na działki w Dąbrowie?

 Elbląg, Widok z lotu ptaka na działkę przy ul. Jarzębinowej (ortofotomapa UM)
Widok z lotu ptaka na działkę przy ul. Jarzębinowej (ortofotomapa UM)

Władze miasta chcą sprzedać w najbliższym czasie cztery działki w Dąbrowie. Cena? W zależności od powierzchni od 93 do 242 tysięcy złotych netto.

15 marca w Ratuszu Staromiejskim odbędą się aż trzy licytacje działek w dzielnicy Dąbrowa. Wszystkie są przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową i usługową, nadal jednak figurują jako użytki rolne, co oznacza że ich nabywcy przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę muszą je wyłączyć z produkcji rolnej.

Pod młotek idzie działka przy ul. Jarzębinowej (1900 m kw.) z ceną wywoławczą 157 tys. złotych netto (plus VAT), przy ul. Jodłowej (1500 m kw.) z ceną wywoławczą 150 tys. zł netto oraz przy ul. Jaworowej (1100 m kw.) z ceną wywoławczą 93 tys. zł netto. Nabywcy każdej z tych działek będą zobowiązani do rozpoczęcia budowy do końca grudnia 2024 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2026 r.

Tydzień wcześniej, 8 marca, odbędzie się jeszcze jeden przetarg dotyczący działki w Dąbrowie. To już będzie czwarte podejście do sprzedaży nieruchomości o powierzchni 3500 m kw, której cena wywoławcza wynosi 242 tys. złotych netto (plus VAT). Działka również wymaga wyłączenia z produkcji rolnej, jest położona w bliskim sąsiedztwie terenów uzbrojonych i przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną i usługową. W tym przypadku inwestor również musi zakończyć zabudowę działki do końca 2026 roku.

 

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Za darmo bym tam nie chciał mieszkać
 • Cieszy jak ludzie kupują wszystko nie zastanawiając się nad tym co było w 2008 roku i co będzie w najbliższej perspektywie. Banki ponownie obniżyły kryteria i dają kredyt przy 10% wkładzie własnym. Koniec wzrostów inflacji, spadek cen i wzrost stóp procentowych to tylko kwestia czasu. Za kilka lat będzie można te nieruchomości odkupić o połowę taniej.
 • "Koniec wzrostów inflacji, spadek cen i wzrost stóp procentowych to tylko kwestia czasu. "Bajeczka, hehe, nie za tych rządów Panie, nie za tych rządów. Oni mają inny plan, wręcz odwrotny plan.
 • Tam niestety chyba tylko samochodem się dostaniesz, na piechotę za daleko.
 • Na piechote za daleko ale i chodnika nie ma żeby tam dojść. To jest śmieszne. Niby dzielnica miasta a ciągle od miasta daleko w tyle
 • Nie ma co, ceny to jakiś kosmos. Tak na zdrowy rozum i tak trzeba dojeżdżać do zwykłego sklepu, to można kupić 5 km dalej za 1/4 ceny
 • działki o powierzchni działek budowlanych, MINIMALNA DZ ROLNA MA 3000 M, mało tego na terenie miasta, a oni piszą coś o wyłączeniu z pod produkcji rolnej, jakaś ściema, jedynie co trzeba zrobić to po wybudowaniu zmienić użytek z B-R na B i to bezpłatnie, bo wyłącznie z produkcji rolnej jest platne i to słono przy wysokich klasach gruntu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  dziadek53(2021-02-16)
 • Polecam Jegłownik, albo Gronowo Elbląskie. Ceny niższe, Gronowo ma pociągi, Jegłownik ma mieć 12stkę autobus, blisko miasta, szkoły, sklepy na miejscu, ma być obwodnica pomiędzy Gronowem, a Jeglownikiem i rozbudowana DK22,mają rozbudowywać kolej nr 204.Po co się pchać w te Milejewa i Dąbrowy? Chodnika tam nawet nie ma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Gosc 99(2021-02-16)
Reklama