UWAGA!

Zwolnienie z opłacania składek – mija termin na złożenie dokumentów rozliczeniowych

 Elbląg, Zwolnienie z opłacania składek – mija termin na złożenie dokumentów rozliczeniowych
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Płatnicy, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia z obowiązku opłacania składek za styczeń 2021 r., za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r. albo za luty 2021 r. muszą do 31 marca 2021 r. złożyć dokumenty rozliczeniowe.

- Płatnicy muszą przekazać deklaracje rozliczeniowe i imienne raporty miesięczne za okres, za który występują o zwolnienie z opłacania składek. Obowiązek ten nie dotyczy tylko płatników zwolnionych z przekazywania co miesiąc dokumentów rozliczeniowych – mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim

Wniosek o zwolnienie z opłacania składek (RDZ-B7) musi trafić do ZUS najpóźniej do 30 kwietnia 2021 r. Można go złożyć tylko elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki COVID-19 wciąż mogą ubiegać się o wsparcie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi m.in. o zwolnienie z opłacania składek i świadczenie postojowe.

Prawo do pomocy mają przedsiębiorcy z kilkudziesięciu różnych branż. Zakres i forma wsparcia zależy od rodzaju przeważającej działalności gospodarczej (według kodu PKD odnotowanego w rejestrze REGON na 30 listopada 2020 r.). W ramach najnowszej odsłony tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mogą ubiegać się m.in. o umorzenie składek za luty oraz świadczenie postojowe (maksymalnie trzy razy). Chodzi o firmy z branży fitness, gastronomicznej, turystycznej, obiekty noclegowe, uzdrowiska, obiekty kultury i rozrywki, firmy zajmujące się fotografią, produkcją lub dystrybucją filmów i muzyki i fizjoterapeuci. Ze zwolnienia ze składek skorzystają również taksówkarze i prowadzący usługi wspomagające transport.

Anna Ilukiewicz, ZUS województwa warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • zgon+
 • a reszta firm co ma zrobić ? i tak wiekszość gastronomii padło rok temu, . Ktoś sie bogaci na tym wszystkim i to nie my ludzie. ciekawe niech pielęgniarki i lekarze powiedzą czy jakieś dodatki dostają pracując na zakaźnym? zawsze mogą się przebranżowić jak przedsiębiorca. Tak rzad twierdzi.
 • przypominam że pandemia trwa ponad rok, a zus mozna max do 3 miesiecy nie płacić. tylko przypominam. .guwniana pomoc prawdę mówiac. więcej zyskuje służba zdrowia.
 • ZUS - Złodziejski Urząd Społeczny
 • A co z zakładami kosmetyczno_ fryzjerskimi?. Od ulicy ciemno, a od zaplecza praca trwa. Ale wykażą straty. Anna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jarzębina(2021-04-04)
 • Zazdrościsz czy konfidentem jestes to mogą nie pracować ale jak coś ci się nie podoba to zasponsoruj zakładom fryzjerskim co miesięczne utrzymanie lokalu i jakiś minimalny zysk na przeżycie Hashtagi: #Mieszkaniecel
 • "Zwolnienie z opłacania SKŁADEK"Jakich składek? Składka to dobrowolna wpłata i nie potrzeba od niej zwalniać. Jak ktoś nie chce to nie wpłaca. ZUSowska składka posiada cechy podatku więc powinna nazywać się podatkiem, a nie składką.
Reklama