UWAGA!

Kapusty, które zdobią. Hit czy kit?

 Elbląg, Kapusty, które zdobią. Hit czy kit?
Fot. Anna Dembińska
267
Głosuj na hit
49
Głosuj na kit
Głosowanie wymaga zalogowania. Link do logowania znajduje się na dole strony.

W Elblągu już kolejny raz na ulicach pojawiły się kapusty ozdobne. Jesienne kompozycje, których istotną część stanowią te rośliny, przygotował elbląski ZZM. Waszym zdaniem to hit czy kit? Zobacz zdjęcia.

- Zasadzone w ogrodzie stanowią ciekawą ozdobę, dlatego spotyka się je również w innych miejscach, np. na cmentarzach, parkach i skwerach. Kapusta ozdobna nie jest trudna w uprawie, wystarczy jej zagwarantować odpowiednie miejsce, a będzie rosła w nim bez większych problemów – czytamy o tych roślinach na porady.interia.pl.

Jak podaje strona, te rośliny należą do rodziny kapustowatych. Charakteryzują je dekoracyjne, karbowane liście, przyjmujące jesienią różne kolory: białe, fioletowe, czerwone, żółte, różowe... Dodajmy, że to właśnie jesienią kapusta ozdobna jest najbardziej atrakcyjna wizualnie. Jest też odporna na przymrozki, zamiera dopiero w czasie "długotrwałych ujemnych temperatur".

Często wykorzystuje się ją w przydomowych kwietnych kompozycjach. Jak czytamy na stronie elbląskiego Zarządu Zieleni Miejskiej, może ona "stać się ozdobą jesiennych i zimowych kompozycji roślinnych na rabatach w ogrodzie oraz w donicach na tarasie i balkonie".

W Elblągu znajdziemy je m. in. niedaleko ratusza, przy ZPSM, na ulicach 1 Maja, Gwiezdnej... Gdzie jeszcze je widzieliście? Dajcie znać!

Jak podoba wam się takie przyozdobienie miasta? Waszym zdaniem to hit czy kit? Jak zawsze zachęcamy do głosowania i komentowania.

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Hit czy kit?

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama