UWAGA!

Cała prawda o depilacji laserowej

 Cała prawda o depilacji laserowej

Gładka skóra pozbawiona włosków to marzenie większości kobiet. Dlatego Panie tak chętnie sięgają po różne metody depilacji. Laserowe usuwanie owłosienia pozwala pozbyć się niechcianych włosów na zawsze w sposób bezpieczny i całkowicie bezinwazyjny.

Czy depilacja laserowa daje rzeczywiście efekt na zawsze? Ile potrzeba zabiegów ?
       Do całkowitego usunięcia owłosienia zalecane jest wykonanie średnio od 3 do 5 zabiegów. Jest to podyktowane tym, iż nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Możemy usunąć te włosy, które aktualnie widać na skórze. Włosy będące w spoczynku tzw. „uśpione cebulki” nie absorbują promieniowania i odrastają po około 4-12 tygodniach. Stąd też wymagana jest seria średnio 3-5 zabiegów w odstępach 1-3 miesięcy.
       Zwykle po pierwszym zabiegu laserem Light Sheer usuwamy około 30 proc. owłosienia. A po 3 zabiegach można na stałe usunąć 80-92 proc. włosków.
      
       Czy laserowe usuwanie owłosienia jest bezbolesne?
       Niektórzy pacjenci mogą odczuwać delikatne pieczenie lub szczypanie podczas depilacji. Aby zapewnić całkowity komfort w czasie zabiegu proponujemy posmarować depilowaną okolicę kremem znieczulającym Emla. Dotyczy to zwłaszcza okolic wrażliwych takich jak pachy czy bikini.
      
       Na co zwrócić uwagę wybierając się na zabieg depilacji?

       Jeśli decydujesz się na usuwanie owłosienia warto upewnić się czy gabinet wykonujący usługę posiada rzeczywiście laser diodowy czy też może urządzenie IPL, VPL. Urządzenia IPL są często reklamowane jako lasery, a są to jednak tylko zwykłe lampy ksenonowe mające zdecydowanie mniejszą skuteczność. Stąd często potrzebne jest wiele zabiegów nawet 10- 20.
       Profesjonalne gabinety depilacji laserowej zapewniają konsultację lekarza dermatologa, który ocenia stan skóry, dobiera odpowiednie parametry lasera oraz nadzoruje zabieg.
      

 


      
      
      
       Dermatologia Estetyczna lek. Danuta Dąbrowska
       tel. 55 239 61 36
       www.danutadabrowska.pl
       Gabinet znajduje się w Studio Zdrowia Neo Lady
       ul. Ks. Osińskiego 4A w Elblągu.
      
       Należymy do Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.
      
      

---------------- Reklama -----------------
      

Najnowsze artykuły w dziale Jej portEl

Artykuły powiązane tematycznie