UWAGA!

7 minut w teatrze

Elbląg, 7 minut w teatrze

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oraz Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają na kolejną odsłonę Sceny przy stoliku. 7 lutego aktorzy na warsztat wezmą tekst Davida Desoli "7 minut".

To tekst wyróżniający się niezwykłą prostotą, dopełniony świetnie skonstruowanymi wielowymiarowymi postaciami.
       Po dwudziestu dziewięciu latach pracy w tym samym magazynie pan Bezan odchodzi na emeryturę. Zastąpi go młody chłopak, któremu w przeciągu pięciu dni ma przekazać swoje obowiązki, wszystkiego go nauczyć. Pan Bezan traktuje magazyn jak świątynię, jest kapłanem tego miejsca, swoje obowiązki wypełnia z największym namaszczeniem. Młody chłopak "wpada z innego świata" i burzy cały porządek - wszystko robi na opak, ma w nosie zasady, drwi ze swojego mentora - konflikt pokoleń staje się nieunikniony. Niebagatelną rolę odgrywa również sam magazyn i jego zawartość...
       David Desola jest hiszpańskim pisarzem, dramaturgiem i scenarzystą. Jego teksty zawsze balansują na granicy komedii z tragedią, a styl nawiązuje do teatru absurdu i, charakterystycznego dla literatury iberoamerykańskiej, realizmu magicznego.
       W „7 minutach” David Desola stwarza niezwykły świat, który okazuje się metaforą codziennego życia praktycznie każdego człowieka. Zadaje pytania o celowość poczucia obowiązku, pracy i, koniec końców, o sens życia. David Desola za „7 minut” otrzymał nagrodę Premio Hermanos Machado.
       „7 minut” do komedia z elementami dramatu, farsy i teatru absurdu. Tekst zapewnia inteligentną rozrywkę , ale także stawia przed odbiorcą fundamentalne pytania.
      
       Czytają:
       Lesław Ostaszkiewicz
       Mikołaj Ostrowski
      
       Warto posłuchać! Zapraszamy 7 lutego na Małą Scenę Teatru. Wstęp wolny.
      
Dorota Sianożęcka, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama