UWAGA!

"Córki dancingu" w Światowidzie

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Film o dwóch nastolatkach, które lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nagroda za najlepszy debiut reżyserski na Festiwalu w Gdyni – film „Córki dancingu” w kinie Światowid od 25 grudnia do 7 stycznia.

Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli...
       W głównych rolach: Kinga Preis, Magdalena Cielecka, Jakub Gierszał, Marcin Kowalczyk i dwie młode aktorki: Marta Mazurek i Michalina Olszańska.
       W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. – od „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy i „Bananowego songu” grupy Vox po nieśmiertelne „I Feel Love” Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis.
       "Córki dancingu" to bezkompromisowy, oryginalny i przede wszystkim kobiecy głos, który stanowi powiew świeżości dla musicalu i dla polskiego kina. Możecie go nie zaakceptować, jego estetyka może was zirytować. Ale... możecie też się w nim zakochać i pozwolić mu pożreć Wasze serca. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że gra jest warta świeczki. Karolina Stankiewicz, 40. Festiwal Filmowy w Gdyni, stopklatka.pl
      
       Reżyseria Agnieszka Smoczyńska
       Scenariusz: Robert Bolesto
       Produkcja: Polska
       Gatunek: Musical
       Czas trwania: 92 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
       Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)