UWAGA!

DKF: Proste sprawy

 
materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Intymna historia o zmaganiu się ze zwykłymi codziennymi problemami. Na czwartkowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie „Światowid” będzie można obejrzeć rosyjski film „Proste sprawy” w reżyserii Aleksieja Popogriebskiego.

Nad życiem Sergieja Masłowa wisi fatum. W szpitalu, w którym pracuje, kiepsko mu płacą, nastoletnia córka uciekła z domu z podejrzanym typem, żona spodziewa się drugiego dziecka i chce je urodzić, mimo że rodzina ledwo się mieści w ciasnym mieszkanku w zrujnowanej kamienicy. Uciążliwi sąsiedzi codziennie uprzykrzają Masłowowi życie, a za jazdę po pijanemu stracił prawo jazdy. Szukając dodatkowego źródła dochodu Siergiej trafia do podstarzałego aktora, któremu ma podawać środki przeciwbólowe – artysta umiera bowiem na raka. Starszy pan prosi Siergieja o pewną przysługę, w zamian proponując korzyści finansowe...
       Popogriebski potrafi odnaleźć w prozie życia i iskierki humoru, i poruszający dramat. Piękne i mądre kino. (Darek Kuźma, Stopklatka.pl)
      
       A na pierwszym powakacyjnym spotkaniu DKF-u, 27 września, kino „Światowid” będzie gościć Tomasza Tomaszewskiego, jednego z najlepszych polskich fotografów. Tego dnia pokazany zostanie film o Tomaszu Tomaszewskim pt. „Czarna skrzynka”. Na spotkaniu nie zabraknie również reżysera filmu – Krzysztofa Kowalskiego oraz pozostałych twórców.
      
       Film „Proste sprawy” w kinie „Światowid” 29 sierpnia o godz. 19. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
       Reżyseria: Aleksiej Popogriebski
       Scenariusz: Aleksiej Popopgriebski
       Obsada: Siergiej Puskepalis, Leonid Broniewoj, Swietłana Kamynina, Dinara Kutujewa, Iwana Osipow, Iwan Szwedow
       Czas trwania: 110 min
       Gatunek: dramat
       Opis: dystrybutor filmu
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)