UWAGA!

Festiwalowe perełki

Elbląg, Festiwalowe perełki

Od piątku, 22 stycznia, w kinie "Światowid" będzie można obejrzeć film „Demakijaż", a już w przyszłym tygodniu na ekrany Światowida wejdą nagrodzone Złotą Palmą w Cannes i Złotym Niedźwiedziem w Berlinie filmy: „Biała wstążka" i „Gorzkie mleko".

Film „Demakijaż" składa się z trzech półgodzinnych nowel filmowych: „Non stop kolor", „Droga wewnętrzna" i „Pokój szybkich randek". Wszystkie trzy filmy powstały w ramach programu „30 minut" Studia Munka i stanowią autorskie wypowiedzi młodych kobiet na współczesne tematy.
       Reżyserkami i autorkami scenariuszy nowel są Maria Sadowska - piosenkarka, reżyserka, kompozytor, aranżer, producent. Ukończyła Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jej etiuda fabularna pt. „Skrzydła" pokazywana była na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Moskwie, Taipei, Bolonii, Barcelonie, Istambule czy Paryżu. Dorota Lamparska jest reżyserem i autorem scenariuszy filmów: „Polska nowela filmowa", „Droga wewnętrzna", „Są takie świeżuteńkie dziewczynki" oraz Anna Maliszewska.
       „Non stop kolor" Marii Sadowskiej doskonale i z ogromnym wyczuciem pokazuje muzyczne środowisko warszawskiego clubbingu czyli pokolenie bez rewolucji i kultury, kochające muzykę i nieustającą zabawę.
       "Droga wewnętrzna" Doroty Lamparskiej jest alegoryczną opowieścią o wyborach młodych ludzi i ograniczeniach, z jakimi się nieustannie spotykają, a „Pokój szybkich randek" Anny Maliszewskiej to przejmująca historia o naturze miłości w obliczu nagłego nieszczęścia i próby czasu.
       W obsadzie nowel znaleźli się, m.in.: Adam Woronowicz, Magdalena Czerwińska, Jan Wieczorkowski, Borys Szyc, Łukasz Simlat, Joanna Szczepkowska czy Magdalena Cielecka.
       „Biała wstążka" i „Gorzkie mleko" to filmy, które będzie można oglądać w kinie Światowid jedynie przez tydzień, od piątku 29 stycznia. Pierwszy z nich opowiada o życiu w małej protestanckiej miejscowości na północy Niemiec w przededniu I wojny światowej. Seria niewyjaśnionych wydarzeń zakłóca spokojne życie wsi. Wszystko wskazuje na wykonywanie przez kogoś rytualnych kar...
       Drugi film przedstawia dramatyczną historię dziewczyny o imieniu Fausta, która została nakarmiona przez swoją matkę tytułowym „mlekiem smutku" - chorobą przenoszoną przez kobiety będące ofiarami gwałtu, przemocy i terroru w okresie walk terrorystycznych w Peru.
       - Już dziś wszystkich, którzy chcą z nami powspominać zapraszamy również na wystawę „Tu było kino", która odbędzie się 15 lutego - mówi Natalia Klonowska, kierownik kina Światowid - Wśród 26 prezentowanych na wystawie zdjęć nie zabraknie elbląskiego kina Syrena, które mieściło się na ul. Grobla Św. Jerzego.
       Cena biletu na filmy: 12 zł.
      
       /Opisy filmów: filmweb.pl, stopklatka.pl./
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama