UWAGA!

Filmowe Rozgrywki – Polska szkoła filmowa

 
Filmowe Rozgrywki – Polska szkoła filmowa
fot. nadesłana

Jeżeli znasz filmy Andrzeja Wajdy. I nazwiska takie jak Zbigniew Cybulski, Jerzy Kawalerowicz czy Andrzej Munk też nie są ci obce. Odważ się i sprawdź swoją wiedzę w Filmowych Rozgrywkach organizowanych przez kino „Światowid”. Tematem Rozgrywek będzie Polska szkoła filmowa. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 października. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Rozgrywki odbędą się 28 października (poniedziałek) o godz. 18 w sali kameralnej. Okazją do kolejnej filmowej potyczki jest 35. rocznica nadania imienia Dyskusyjnemu Klubowi Filmowemu. Andrzej Munk to jeden z najważniejszych reżyserów w historii polskiej kinematografii został patronem Klubu w październiku 1978 roku. Był jednym z pierwszych absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Karierę filmowca rozpoczął w Warszawskiej Wytwórni Filmów Dokumentalnych – jako operator Polskiej Kroniki Filmowej, z czasem realizował filmy dokumentalne (m.in. „Kolejarskie słowo”, „Gwiazdy muszą płonąć”). Jednak do historii polskiej kinematografii, kanonu Polskiej Szkoły Filmowej przeszły filmy fabularne: „Człowiek na torze”, „Eroica”, „Zezowate szczęście” czy niedokończona przez reżysera „Pasażerka”. Andrzej Munk zginął w wypadku samochodowym w 1961 roku.
       Podczas Filmowych Rozgrywek uczestnicy quizu zmierzą się z 35 pytaniami dotyczącymi wyłącznie Polskiej szkoły filmowej. Do zwycięzców konkursu trafią zestawy filmów oraz książki o kinie.
       Jak było na ostatnich Filmowych Rozgrywkach? Można sprawdzić w materiale portalu eŚwiatowid.pl.
       Aby wziąć udział w Filmowych Rozgrywkach należy wysłać e-mail na adres: aleksandra.bielska@swiatowid.elblag.pl. W treści maila należy podać swoje imię i nazwisko. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 października do godz. 16.00.
      
Partnerami Filmowych Rozgrywek są Studio Munka, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz Filmoteka Narodowa.

      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)