UWAGA!

Hello Bollywood!

2008-06-16
Aktualizowany 2008-06-18 09:08
Elbląg, Hello Bollywood!

W kinie Światowid festiwal goni festiwal. Po „Filmostradzie”, już w czwartek (19 czerwca), rozpocznie się tu Festiwal Filmowy „Hello Bollywood”.

- Cykl imprez „Hello Bollywood” zabierze widzów w cudowny świat kina indyjskiego, reprezentującego największy przemysł kinowy na całym świecie - mówi Monika Stando, rzecznik centrum kultury Światowid. - W kinie pokażemy filmy, które podbiły serca milionów widzów.
     Festiwal potrwa tydzień (19-26 czerwca). Przez ten czas widzowie będą mogli zobaczyć osiem filmów - każdego dnia inny. Wszystkie zaczynają się o godz. 19.
     
     W czwartek 19 czerwca będzie można zobaczyć „Drogę miłości” (Yeh Raaste Hai Pyar Ke).
     Vicky to złodziejaszek, oszust, wieczny gracz. Wierzy, że pieniądze przyniosą spełnienie jego marzeń. Kroczy przez życie z zimnym wyrachowaniem, bez emocji i uczuć. Jego droga ulega jednak całkowitej przemianie, kiedy poznaje... Neha - piękna, skromna, młoda mężatka, naiwnie wierzy, że jej jedyne przeznaczenie to miłość do swojego męża. Ulega to jednak zmianie, kiedy spotyka... Saakshi - typ prawdziwej przyjaciółki, o impulsywnej, żywiołowej naturze. Wierna swojemu ukochanemu nie widzi życia poza nim. Uważa miłość do ukochanego za ostateczne przeznaczenie wieńczące jej życiową drogę.... do czasu, aż spotyka...
     Reżyseria Deepak S. Shivdasani. Obsada: Ajay Devgan, Preity Zinta, Madhuri Dixit. Indie, 2001.
     
     W piątek 20 czerwca na ekranie zagości film „Aankhen”.
     Jeden geniusz, trojka niewidomych i napad na bank. Geniusz - Vijay Singh Rajput - mózg operacji, niezwykle błyskotliwy i pomysłowy. Zrobi wszystko, aby zrealizować zamierzony plan. Teraz jego jedynym motywem działania jest zemsta. Trzech niewidomych: Vishwas Prajapati - człowiek zdradzony przez los, jednak obdarzony szóstym zmysłem. Jest gotowy skoczyć prosto w ogień, aby zakończyć swoją misję powodzeniem; Arjun Verma - kochający football twardziel z miękkim sercem, złapany w pułapkę bez wyjścia; Ilias - żebrak, zarabiający na życie śpiewaniem w pociągach. Neha Srivastav - przewodniczka niewidomych, której największa zaleta staje się jej najstraszniejszym wrogiem. Zmuszona przez bieg wypadków staje się częścią tego niebezpiecznego przedsięwzięcia.
     Reżyseria Vipul Amrutlal Shah. Obsada: Amitabh Bachchan, Akshay Kumar, Arjun Rampa. Indie, 2002.
     
     W sobotę 21 czerwca w kinie Światowid obejrzeć można będzie „Shararat”.
     To nasycona emocjami płynącymi z głębi serca opowieść, jak ważna jest rodzina, jej spójność i łączące z nią więzi. Beztroski, kochający dobrą zabawę Rahul zostaje ukarany za popełnione wykroczenie. Ma pomagać w domu spokojnej starości i zajmować się jego mieszkańcami. Wkrótce wychodzi na jaw, że instytucja ma zostać zlikwidowana, a w jej miejscu powstanie rodzinny park rozrywki. Wspierani przez Rahula mieszkańcy domu podejmują walkę o swoje prawa. Nie udaje im się jednak wygrać rozprawy w sądzie. Szykują się do odejścia, jednak w ostatniej chwili uśmiecha się do nich los. Film ten zadedykowany jest wszystkim rodzicom, bez których nie bylibyśmy w stanie przeżyć na tym świecie.
     Reżyseria Gurudev Bhalla. Obsada: Abhishek Bachchan, Hrishitaa Bhatt, Amrish Puri, Om Puri. Indie, 2002.
     
     W niedzielę 22 czerwca na ekranie pojawi się „Hum”.
     To historia ubogiej rodziny, utrzymującej się z pracy w dokach. Każdy dzień tutaj to walka o przeżycie. W świecie, gdzie nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień, gdzie wyżywienie rodziny stanowi główny cel, inne potrzeby, takie jak choćby edukacja własnych dzieci, schodzą na dalszy plan. Reguły ustalają silniejsi - skupiając w swym ręku władzę, wykorzystują słabych i bezbronnych. W tak trudnych warunkach zostaje osierocona trójka braci. Podejmują decyzję o zerwaniu z przeszłością, tak, aby nie mogła rzucać cienia na ich przyszłość. Udaje im się ułożyć nowe życie, pozbawione trosk, przepełnione szczęściem i spokojem. Przeszłość jednak wdziera się w ten piękny sen. Bracia zostawili za sobą coś, co jeszcze raz ma poddać ich ciężkiej próbie, próbie, za sprawą której przeszłość już nigdy nie będzie napawać lękiem. „Hum” to historia rodziny poddanej próbie czasu i życia, która pomimo przeciwieństw losu zabłyśnie jaśniej niż najjaśniejsza gwiazda w galaktyce - Hum.
     Reżyseria Mukul Anand. Obsada: Amitabh Bachchan, Rajnikanth, Govinda, Kimi Katkar. Indie, 1991.
     
     W poniedziałek 23 czerwca widzowie będą mogli zobaczyć „Aksar”.
     Słynny fotograf i pogromca kobiecych serc - Ricky Sharma zostaje uwikłany w niezwykłą i niebezpieczną grę miłości i pożądania. Chcąc uwiecznić na swych zdjęciach ponętną Sheenę Roy, spotyka się z dziwną ofertą Rajveera Singh, której nie sposób odrzucić. Łowca, ofiara, sterujący tokiem zdarzeń - te postacie przenikają się we mgle tajemnicy. W świecie wzajemnych podejrzeń, owianych intrygą i pasją, trudno odgadnąć, kto kontroluje niecodzienną grę, trudno zorientować się, w którym miejscu zaskoczy nas kolejny zwrot wydarzeń.
     Reżyseria Anant Mahadevan. Obsada: Emraan Hashmi, Dino Morea, Udita Goswami. Indie, 2006.
     
     We wtorek 24 czerwca wyświetlony zostanie film „Serce” („Dil”).
     Hazari Prasad to skąpiec. Skąpiec takiej miary, iż byłby skłonny wyżąć nawet muchę, która wpadła do jego herbaty, aby nie zmarnować żadnej kropli drogocennego napoju. Raaja - jego syn - zupełne przeciwieństwo ojca, ekstrawagancki jedynak, zupełnie nie przywiązujący wagi do pieniędzy. Nowobogacki, żądny większej fortuny Hazari postanawia zaprzyjaźnić się z Panem Mehra - prawdziwym milionerem, ojcem jedynej spadkobierczyni jego majątku - Madhu. Dziewczyna jako idealna partia dla jego syna stanowi również przepustkę do ogromnej fortuny. Ku zdumieniu obydwu ojców, okazuje się jednak, że ich pociechy pałają do siebie odwzajemnioną nienawiścią. Wspólnie studiując, dorastają jednak i poważnieją. Madhu dostrzega w Raaju prostodusznego i uczciwego człowieka. Taki obrót wypadków to z kolei spełnienie pragnień Hazariego, który stara się jak najszybciej zaaranżować zaręczyny. Jego plan łatwego wzbogacenia się wychodzi na jaw, Mehra odkrywa, że Hazari wcale ni należy do elity i jest tylko drobnym przedsiębiorcą. Rozwścieczony unieważnia zaręczyny. Miłość nie słucha jednak nikogo i niczego z wyjątkiem... serca.
     Reżyseria Indra Kumar. Obsada: Aamir Khan, Madhuri Dixit-Nene. Indie, 1990.
     
     W środę 25 czerwca oczom widzów ukaże się film „Geraftaar”.
     „Sprawiedliwość nie może istnieć bez dowodów, dowody zaś nic nie znaczą bez świadków, świadkowie natomiast mogą zostać uznanymi przez prawo za wiarygodnych lub nie. Gdzie zatem kryje się szczera prawda?” „Geraftaar” to obraz odwiecznej potyczki między stróżami prawa a kryminalistami, dobrem i złem, bogaczami i biednymi. Kishen Khanna zostaje skazany na stryczek za zabicie dziewczyny. Choć nie miał żadnego motywu, z powodzeniem zostaje wrobiony przez brata swojej dziewczyny Anu, jego partnera oraz zmyślnego prawnika. Karan Khanna zostaje osadzony w areszcie za zemstę, jaką powziął na bezlitosnych oprawcach swojego przyjaciela - oficera policji. Sam przyznaje się to winy. Zostaje zakuty w kajdanki przez swoją ukochaną Geeta - również służącą w policji…
     Reżyseria Prayag Raj. Obsada: Amitabh Bachchan, Rajnikanth, Kamal Hassan, Poonam Dhillon. Indie, 1985.
     
     W czwartek, 26 czerwca, festiwal filmów bollywoodzkich zamknie „Rozgrywka” („Baazi”).
     Inspektor Kunwarsingh Damji to prawdziwie oddany sprawie swojego kraju człowiek. Gotowy, aby zawsze stawać w obronie swojej ojczyzny i spokoju jej mieszkańców, nawet jeśli ceną w takiej rozgrywce jest jego własne życie. Chaturvedi dzięki podstępowi pozbywa się inspektora Kunwarsingha Damji i zwycięża pierwszą rozgrywkę… jednak przeznaczenie ma wobec niego inny plan. Po wielu latach ma miejsce ta sama Baazi, tym razem z udziałem innych graczy. Chaturvedi ma stanąć twarzą w twarz z synem komandora Amar Damji, kochającym Indie, lecz ponad wszystko kierowanych chęcią pomszczenia ojca. Kto tym razem wygra Baazi…?
     Reżyseria Ashutosh Gowarikar. Obsada: Aamir Khan, Mamta Kulkarni. Indie, 1995.
     
     Bilety na pojedynczy film kosztują 10 zł, karnet na wszystkie - 40 zł.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama