UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kocham kino - konkurs wiedzy o filmie

Kocham kino - konkurs wiedzy o filmie

Wiesz o kinie więcej niż inni? Twoja pasja to muzyka filmowa? Znasz się na teorii filmu? W kinie „Światowid” odbędą się eliminacje wojewódzkie 25. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie, przeznaczonego dla tych, dla których film to pasja, którzy znają filmową klasykę i wszystkie kinowe nowości, a historia kinematografii nie ma przed nimi tajemnic.

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Eliminacje województwa warmińsko-mazurskiego odbędą się 25 kwietnia 2014 roku o godzinie 11.00 w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg. Aby wziąć udział w eliminacjach należy wypełnić kartę zgłoszeniową i przesłać do 18 kwietnia, pocztą na adres CSE Światowid lub faksem pod numer 55 611 20 60.
       Organizatorzy zapraszają 2-osobowe zespoły reprezentujące wszystkie typy szkół ponadgimnazjalnych, placówki oświatowo-wychowawcze, dyskusyjne kluby filmowe, kluby osiedlowe itp. Każda szkoła czy placówka może wytypować do etapu wojewódzkiego maksymalnie 2 drużyny.
       - Po wielu latach kino „Światowid” powróciło do organizacji wojewódzkich eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie – mówi Aleksandra Bielska z kina „Światowid”. – Organizujemy je już po raz trzeci i w zeszłym roku dwie drużyny - z Ełku i Elbląga pojechały do Gdańska, by wziąć udział w etapie centralnym. W tym roku również mamy nadzieję na silne drużyny, które poradzą sobie z konkurentami z całej Polski.
       W zeszłorocznych eliminacjach wzięło udział osiem dwuosobowych drużyn. Młodzi ludzie przyjechali z Olsztynka, Olsztyna, Ełku i Ostródy. Trzy drużyny wystawiły szkoły elbląskie – III Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2.
       Podczas eliminacji reprezentacje szkół rozwiązują test, który obejmuje następujące zagadnienia:
       1. Najważniejsze wydarzenia z historii kinematografii
       2. Historia kinematografii polskiej
       3. Najważniejsze kierunki i prądy z historii kinematografii europejskiej
       4. Zagadnienia współczesnego kina
       5. Teoria filmu (zalecana lektura: David Bordwell. Kristin Thompson, Film Art. Sztuka filmowa. Wydawnictwo Wojciech Marzec)
       6. Biografia i filmografia reżyserów filmowych mających znaczący wkład w rozwój X muzy
       7. Historia festiwali filmowych i nagród pozafestiwalowych
       8. Muzyka filmowa i jej twórcy
       Spośród zespołów, biorących udział w eliminacjach zostaną wyłonione 2 drużyny, które będą reprezentowały województwo podczas etapu centralnego w Gdańsku.
       Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 55 611 20 56 lub pisząc mail na adres: aleksandra.bielska@swiatowid.elblag.pl
       Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie www.kino.swiatowid.elblag.pl (zakładka edukacja filmowa) oraz pod linkiem.
      
       Organizatorzy: Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, Capital Park sp. z. o. o. – Gdańskie Centrum Filmowe Neptun-Helikon-Kameralne, Pomorska Fundacja Filmowa, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, Filmoteka Narodowa w Warszawie.
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...