UWAGA!

Koneser w Światowidzie

 
materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Po śmierci rodziców młoda kobieta zostaje właścicielką nieoszacowanych dzieł sztuki. W jej otoczeniu pojawia się coraz więcej osób proponujących swoją pomoc. O pomoc w wycenie kolekcji poprosi konesera. Film „Koneser” w kinie „Światowid” jedynie przez tydzień – od 6 września.

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) jest właścicielem domu aukcyjnego i wybitnym znawcą sztuki. Nie związał się z żadną kobietą, gdyż całą energię zawsze poświęcał swojej pasji, dziełom sztuki. Niewiele osób ma dostęp do jego hermetycznego świata, czasem tylko pozwala na to dzielącemu jego pasję Billemu Whistlerowi (Donald Sutherland) oraz młodemu konserwatorowi starych mechanizmów, Robertowi (Jim Sturgess). Pewnego dnia odbiera telefon od tajemniczej kobiety, Claire Ibbetson (Sylvia Hoeks). Twierdzi ona, że otrzymała w spadku po zmarłych rodzicach bogatą kolekcję dzieł sztuki i chciałaby, aby Virgil spróbował ocenić jej wartość. Ten przybywa do starej rezydencji, wypełnionej wiekowymi obrazami, rzeźbami, meblami. Nie spotyka jednak właścicielki antyków, która kontaktuje się z nim tylko telefonicznie.
      
       Wielkim plusem "Konesera" jest bez wątpienia odtwórca głównej roli, Geoffrey Rush. Na początku jest postacią posągową, równie chłodną co rzeźba z marmuru. Potem na naszych oczach rozkwita, wychyla się ze swej skorupy i z niezwykłą intensywnością przeżywa rodzące się w nim uczucia. Jest coś niezmiernie poruszającego w jego kreacji, tak że trudno sobie wyobrazić, by ten film mógł się udać z kimś innym w roli Virgila. Marcin Pietrzyk, Filmweb
      
       Film „Koneser” w kinie „Światowid” od 6 do 12 września. Cena biletu: 12 i 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
       Reżyseria: Giuseppe Tornatore
       Scenariusz: Giuseppe Tornatore
       Obsada: Geoffrey Rush, Jim Sturgess, Sylvia Hoeks, Donald Sutherland
       Produkcja: Włochy 2013
       Czas: 124 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)