UWAGA!

"Pępowina" przy stoliku

 
Elbląg, Od lewej: Anna Suchowiecka, Maria Makowska-Franceson, Artur Hauke
Od lewej: Anna Suchowiecka, Maria Makowska-Franceson, Artur Hauke (fot. nadeslana)

W czwartek 24 października Teatr im. Aleksandra Sewruka zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Scena przy stoliku. Aktorzy: Anna Suchowiecka, Maria Makowska-Franceson i Artur Hauke zmierzą się z "Pępowiną" Krystyny Kofty. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

"Pępowina" to twórcza próba uporania się z problemami wynikającymi ze skomplikowanych relacji rodzinnych, czy próby adaptacji w zmieniających się warunkach życia starszych pokoleń. W "Pępowinie" każdy dzień z życia bohaterów to walka i rozdrapywanie starych ran, tworzenie nowych, jednocześnie wielka próba znalezienia rozwiązania, które pomogłoby w trudnych relacjach, przyniosło ulgę - to studium życia, w którym każdy odnajdzie cząstkę znaną sobie.
       - "Pępowina" była dla mnie bardzo ważna. Obserwowałam dookoła chore relacje rodzinne, zwłaszcza interesujące były dla mnie te między matką a synem - nie chciałam popełnić błędu polegającego na uwięzieniu syna pępowiną. Widziałam wiele związków, w których matki, szczególnie te, które były lub czuły się samotne osaczały dziecko, zawłaszczały później już dorosłe dzieci, powtarzając jedno z najgorszych zdań: "Dałam ci wszystko, a ty..." Tu następowała lista pretensji. Matka z "Pępowiny" jest inteligentniejsza, nie mówi tego wprost. jej choroba ma wzbudzić litość i poczucie obowiązku. Nie wiemy i nie dowiemy się, czy jej stan jest rzeczywiście tak ciężki, wiemy jednak, że nikt nie może wymagać od bliskich całkowitego poświęcenia. Ta sztuka nie jest poradnikiem, może jedynie pokazać ludziom, do czego prowadzi nieprzecięta pępowina - mówi Krystyna Kofta, autorka dramatu "Pępowina".
       Po prezentacji utworu zwyczajowo odbędzie się moderowane spotkanie Dyskusyjnego Klubu Teatralnego, które poprowadzą: Tomasz Walczak (rzecznik prasowy Teatru), Hanna Motyka (prezes Stowarzyszenia Eurofamilia), Dominika Lewicka-Klucznik (prezes Stowarzyszenia Alternatywni) oraz Izabela Piskorek (prezes Stowarzyszenia Teatr z bliska).
      
Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Przedstawienia czytane - przy stoliku - robią Teatry niepewne swojej wartości artystycznej. Niby to powrót do historii, ale wymuszony i skierowany do aktorów, tych bez zajęcia. Taka rozpaczliwa próba robienia Czegoś z Niczego !. Tego smutnego faktu nie odmienią nawet najlepsze popisy czytane.
  • do Wikka: Twoja wypowiedź świadczy o totalnej nieznajomości tematu, prezentacje czytane utworów dramatycznych robią na całym świecie dobre teatry, które poszukują nowego repertuaru i czytanie dramatów jest swoistym papierkiem lakmusowym, pierwszym kontaktem tekstu literackiego z widzem-odbiorcą, świetna inicjatywa i tylko jej przyklasnąć, pamiętam te spotkania sprzed zawieszenia sceny przy stoliku, duża ilość widzów i aktywne uczestnictwo w dyskusji, dla mnie bomba!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    wiktoryja(2013-10-24)
Reklama