UWAGA!

Raj: Nadzieja

 

Próby zapanowania nad własnym ciałem i emocjami, wpływ zgubnej młodzieńczej namiętności – te tematy wyznaczają rytm ostatniego filmu Ulricha Seidla. „Raj: Nadzieja” w Kinie „Światowid” od najbliższego piątku 20 września.

„Nadzieja” to ostatnia część trylogii austriackiego reżysera Ulricha Seidla. Reżyser przygląda się codzienności 13-letniej Melanie. Losy matki i ciotki dziewczynki były przedmiotem poprzednich części tryptyku.
       Melanie spędza wakacje na obozie dla otyłych, poddając się dyscyplinie i ćwiczeniom, które mają ją zbliżyć do ideału kobiecej atrakcyjności lansowanego przez kulturę masową. W dzień dziewczynka uprawia sport i zachowuje dietetyczny reżim. W chwilach, kiedy udaje jej się wyrwać spod nadzoru dietetyka i trenera, podjada słodycze i oddaje się innym zakazanym aktywnościom – nocą pali i upija się w klubach.
       Budząca się kobiecość sprawia, że Melanie zakochuje się w dużo starszym lekarzu. Za wszelką cenę pragnie potwierdzić swoją atrakcyjność i uwieść mężczyznę. Namiętność Melanie stopniowo przybiera na sile i staje się obsesyjna. Jak daleko posunie się dziewczynka, żeby zdobyć obiekt miłości?
       Seidl w trylogii „Raj” porusza trudne tematy i dotyka obszarów, które są społecznym tabu. Czy są to pokazane w poprzednich częściach seks-turystyka czy sadystyczne oblicza wiary, czy wreszcie dyscyplina służąca formowaniu ciała do ogólnie przyjętych norm – reżyser obserwuje je w bezkompromisowy sposób, stawiając pytania o wymiary człowieczeństwa.
      

 


       Film „Raj: Nadzieja” w Kinie „Światowid” od 20 września do 3 października. Cena biletu: 12 i 14 zł.
       Rezerwacja i zakup biletów on-line.
       Szczegółowy repertuar.
      

       Reżyseria: Ulrich Seidl, scenariusz: Weronika Franz, Ulrich Seidl, czas: 100 min. Opis: dystrybutor filmu.
      
      

Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama